Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Pytanie i opinie na temat felg do E38

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    21
    BMW
    740 i
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza

    Pytanie i opinie na temat felg do E38

    Witajcie mam takie pytanie jaki rozmiar felg aluminiowych kupić na nowy sezon letnich waham się miedzy felgami 18 " a 19 " :D. Proszę opinie na temat komfortu podczas jazdy i jak sie zachowują takie felgi na naszych drogach . Teraz mam standardowe 16 ' w e38 . oraz wypowiedzcie się czy takie felgi pasują do e38
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	4.7 KB
ID:	3736

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Acerbus
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    182
    BMW
    E38 735iA 1999 SHADOW LINE
    Skąd
    Poznań
    jeździłem na słoneczka 19 cali z oponami 35 profil. sprzedałem bo kiepsko sie jeździło, zwłaszcza w koleinach.
    o komforcie jakim dysponuje e38 dowiedziałem sie po założeniu 16 cali
    przedwczoraj kupiłem 18 cali z oponami 45 profil i wydaje mi sie ze bedą dobrym kompromisem miedzy wygladem a komfortem.
    co do felg ze zdjęcia.
    nie pytaj czy pasuja do e38, jeśli Tobie się podobają to bierz je. Tobie maja dać radochę z ich posiadania a nie to jak odbierają je inni.
    ale jeśli juz pytasz to ten zbyt finezyjny model nie pasuje do klasycznej linii e38, poszukaj cos na szprychach, może jakieś bbsy skręcane, w e38 i e65 fajne koła wychodziły może któreś przypadną Ci do gustu :)
    sprawdź tu -> katalog felg BMW

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna
    Ja uwarzam, ze 18" sie gubi w/g gabarytow e38! Chyba, ze masz duża glebę.., ale przy w miarę normalnym zawieszeniu tylko 19"! Ja mam 19" na profilu 35 i 30, przy 3 barach ciśnienia i max obniżeniu na Bilsteinach B6; B8 i nie narzekam.. :D To auto waży prawie 2 tony i dzieki temu zachowuje ciagle "jakis" komfort :p

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar michuflk
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    50
    BMW
    E38 728 iA
    Skąd
    Toruń
    Blog
    5
    Komfort to pojecie względne.. Ja jeżdżę e38 od prawie miesiąca więc bardzo krótko.. Na 255/40 R19, i nie mogę narzekać. To jest samochód który z założenia ma być komfortowy i takim jest:) Osobiście nie toleruje rozwiązań typu gwint itp. ale fajne koła to podstawa. Nie założyłbym 21", ale słoneczka przy 19" są ideałem.

    Po założeniu 16" zimówek dopiero dostrzegłem jak komfortowy mam samochód.. Ale wzrok przechodniów jak jadę na swoich "kołach marzeń w 19 calach" jest nie do pobicia.

    Wybór należy do ciebie, ale ja nie założyłbym wklejonych przez ciebie kół. Tylko oryginał- przemyśl.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar 7er Fanatic
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    434
    BMW
    Ciemna strona mocy
    Skąd
    okolice wwa
    Te felgi to do mercedesa lepiej:D wzór mercedes mclaren.

  6. #6
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Ja również polecę 19 cali :) w nadkolach e38 ten rozmiar wygląda naprawdę przyjemnie przy względnym zachowaniu komfortu. Nie przejmuj się że będziesz jeździł na profilach 35 czy 40 bo to tylko wartość procentowa, przy rozmiarze 285/35R19 bok opony ma większą wysokość niż np. przy rozmiarze 155/60 ;) Na nasze drogi 19tki są może troszke duże, ale ja nie miałem z nimi żadnego problemu poza walką z koleinami ale do tego trzeba się przyzwyczaić przy szerokich oponach. Generalnie 19tki w E38 to mniej więcej jak 17tki w E36 czy innym popularnym aucie :P

    Natomiast ten wzór felgi który zaprezentowałeś wg mnie nie pasuje do E38 :P
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  7. #7
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Jak chcesz w takim stylu to już chyba lepiej Enkei
    http://www.enkei.com/wdm.html
    Tylko, że tam jest max 18"

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •