Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Wątek: Problem brak mocy do 1.5tys powyżej idzie jak przecinak

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemo9999
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    765
    BMW
    740i M62TuB44
    Skąd
    Kołobrzeg

    Problem brak mocy do 1.5tys powyżej idzie jak przecinak

    Jeden błąd na komputerze pokazało


    Sprawdziłem wszystko czy prąd dochodzi wszystko jest przy przekrecaniu stacyjki ten zaworek cyka nie mam pojecia co to moze byc.
    Wydaje się że to ten zaworek czy o innych chodzi ???


    Sebek przetłumaczył ale nadal nie wiem dokładnie o którą kostke chodzi. Pomocy
    85 - Sekundaerluftventil Endstufe

    Chodzi o jakis wentyl / czujnik powietrza, sprawdz czy masz polaczone wszystkie kostki przy wezach z przodu silnika.

    Blad jest aktywny a ponizej pisze ze masz spiecie masy.
    Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców.
    Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
    Czasami aż ciężko ich wyprzedzić...

  2. #2
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Jak mi się wydaje to zawór EGRu i skoro cyka to dobrze bo znaczy, że działa.
    Może masz w tych wężykach nieszczelność mimo, że na oko wyglądają bardzo dobrze.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  3. #3
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    EGR to recyrkulacja spalin. W M62TU nie było czegoś takiego.


    Jest za to układ powietrza dodatkowego (Sekundaer luft ventil = Dodatkowy zawór powietrza), który dopala spaliny w fazie nagrzewania silnika, bo wtedy jest bogata mieszanka (względy eko).
    W dopalaniu udział bierze dmuchawa (Luftpumpe 11721707585), która tłoczy powietrze, (po odpaleniu zimnego silnika wyje około minutę) z filtra przez zawór i rurkę do kolektorów wydechu (a właściwie do głowic po stronie wydechu).
    Zawór dodatkowy umieszczony jest z przodu silnika na wysokości pompy cieczy chłodzącej po str. pasażera. Poniżej na rysunku jest to część nr 1 (11721707619).

    To co jest na Twoim zdjęciu to elektrozawór (Elektro-Ventil 11741742711), który steruje zaworem dodatkowym przez podciśnienie brane z kolektora dolotowego.

    Sekundär luft leitung to rurka od zaworu dodatkowego -- jak widać nazywa się podobnie :D A na tej rurce siedzi zawór dodatkowy, ale nazywa się niekonsekwentnie: Sperrventil = zawór odcinający (albo zwrotny).

    Ta rurka to część numer 4 na rysunku:
    http://www.realoem.com/bmw/showparts...&fg=50&lang=de


    Podejrzewam, że zawór dodatkowy mógł się zabrudzić i się nie domyka -- wtedy mogą się dziać takie rzeczy. Spaliny przedostają się do dolotu (duże podciśnienie).
    A ten elektrozawór na zdjęciu i tak dobrze jest sprawdzić - ma działać na zasadzie "puszczania podciśnienia". Można sprawdzić palcem.
    I przy okazji trzeba zwrócić uwagę, czy dmuchawa pracuje.
    Ostatnio edytowane przez hatecraft ; 18-11-2011 o 13:15
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  4. #4
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez hatecraft Zobacz posta
    Podejrzewam, że zawór dodatkowy mógł się zabrudzić i się nie domyka -- wtedy mogą się dziać takie rzeczy. Spaliny przedostają się do dolotu (duże podciśnienie).
    Identycznie działa EGR w dieslu, mój jest zabrudzony solidnie jak i cały układ (w najbliższym czasie chcę wszystko robić) o ile w ogóle działa bo mam wrażenie, że mój EGR w ogóle nie działa i na okrągło przepycha spaliny :/

    Skoro masz tak dobrą wiedzę to powiedz jak sprawdzić sam EGR lub ten jako to nazwałeś dodatkowy zawór powietrza w PB czy działa bo oba działają identycznie tylko w innym czasie, sprawdzić oczywiście podczas pracy silnika bez wielkiego ćwiczenia i rozbierania no nie wiem czy czyścić czy od razu wymienić :)
    Ostatnio edytowane przez coboss ; 18-11-2011 o 13:26
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  5. #5
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Pierw trzeba sprawdzić, czy przewody są drożne:

    1) zdejmujesz żółto-czarny wężyk z elektrozaworu
    2) włączasz silnik
    3) palcem sprawdzasz, czy w wężyku jest podciśnienie -- przy okazji słuchasz, czy silnik reaguje (wężykiem dajesz mu lewe powietrze)


    Sprawdzenie elektrozaworu -- ja bym podał 12V na elektrozawór i tym sprawdził, czy podciśnienie ma szansę otworzyć zawór dodatkowy:

    1) zdejmujesz wtyczkę z elektrozaworu i podajesz 12V - sprawdzasz czy "klika"
    2) zdejmujesz niebiesko-czarny wężyk z elektrozaworu
    3) włączasz silnik
    4) podajesz 12V na elektrozawór i palcem sprawdzasz, czy jest podciśnienie i od razu słuchasz, czy silnik reaguje na lewe powietrze.


    Sprawdzanie zaworu dodatkowego - jak już wiadomo, że w niebiesko-czarnym jest podciśnienie:
    1) zdejmujesz rurę od dmuchawy przy filtrze
    2) podajesz 12V na elektrozawór
    3) właczasz silnik i sprawdzasz, czy z rury od dmuchawy lecą spaliny
    4) odłączasz 12V i tym zamykasz elektrozawór - spaliny powinny przestać lecieć

    Spalin w ogóle będzie lecieć niedużo -- bo nie ma podciśnienia tylko atmosfera.
    Jak rura dmuchawy jest podłączona do obudowy filtra, to podciśnienie wysysa z niej spaliny.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemo9999
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    765
    BMW
    740i M62TuB44
    Skąd
    Kołobrzeg
    Dzieki wielkie wszystko sprawdze jak napisales:)
    Dodatkowy zawór był zanieczyszczony wyczyściłem go jak trzeba gdy powietrze wdmuc***e to otwiera sie w środku czyli jest sprawny.


    Teraz zostaję sprawdzic wężyki i to dmuchawe.
    Ostatnio edytowane przez przemo9999 ; 21-11-2011 o 08:22
    Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców.
    Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
    Czasami aż ciężko ich wyprzedzić...

  7. #7
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    EGR działa zupełnie inaczej.
    Nie ma co porównywać jednego do drugiego.
    EGR jest po to aby silnik zassał spaliny z wydechu do ponownego spalenia.
    Już pisałem to w innym poście.
    System powietrza dodatkowego nie powoduje zassania spalin do ponownego spalenia tylko do podgrzania szybszego katalizatora poprzez wtłoczenie powietrza do wydechu.
    Ten system nie ma nic wspólnego z dolotem.
    Komputer może jedynie skontrolować obwód elektryczny elektrozaworu i silnika. Nie jest w stanie wykryć niesprawności w układzie podciśnieniowym. Poza tym ten system działa tylko na zimnym silniku przez chwilę.

    EGR w silnikach bmw to nic innego jak kawałek gumowej membrany ze sprężyną i przykrywką. Nie ma opcji zacięcia się bo jest tak mocna sprężyną że każdy bród jest miażdżony. Jedyne co w nim się może zepsuć to membrana. Jak się uszkodzi to spaliny nie dostaną się do kolektora. Wystarczy zdjąć wężyk idący od elektrozaworu do egr i zassać przez niego powietrze. Jak nie będzie się dało zassać powietrza to jest ok. Jak będzie powietrze swobodnie przez niego przepływało to do wymiany. Sprawność działania całego układu egr sprawdza się komputerem obserwując masę powietrza zasysana przez silnik. Jak masa jest na poziomie 500 to egr jest zamknięty. Jak jest 300 to egr jest otwarty lub padnięta przepływka.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemo9999
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    765
    BMW
    740i M62TuB44
    Skąd
    Kołobrzeg
    Pierw trzeba sprawdzić, czy przewody są drożne:

    1) zdejmujesz żółto-czarny wężyk z elektrozaworu
    2) włączasz silnik
    3) palcem sprawdzasz, czy w wężyku jest podciśnienie -- przy okazji słuchasz, czy silnik reaguje (wężykiem dajesz mu lewe powietrze)


    Sprawdzenie elektrozaworu -- ja bym podał 12V na elektrozawór i tym sprawdził, czy podciśnienie ma szansę otworzyć zawór dodatkowy:

    1) zdejmujesz wtyczkę z elektrozaworu i podajesz 12V - sprawdzasz czy "klika"
    2) zdejmujesz niebiesko-czarny wężyk z elektrozaworu
    3) włączasz silnik
    4) podajesz 12V na elektrozawór i palcem sprawdzasz, czy jest podciśnienie i od razu słuchasz, czy silnik reaguje na lewe powietrze.


    Sprawdzanie zaworu dodatkowego - jak już wiadomo, że w niebiesko-czarnym jest podciśnienie:
    1) zdejmujesz rurę od dmuchawy przy filtrze
    2) podajesz 12V na elektrozawór
    3) właczasz silnik i sprawdzasz, czy z rury od dmuchawy lecą spaliny
    4) odłączasz 12V i tym zamykasz elektrozawór - spaliny powinny przestać lecieć

    Spalin w ogóle będzie lecieć niedużo -- bo nie ma podciśnienia tylko atmosfera.
    Jak rura dmuchawy jest podłączona do obudowy filtra, to podciśnienie wysysa z niej spaliny.


    Sprawdziłem to wszystko co jest wyżej napisane. Wynika z tego że wszystko jest ok a samochód dalej nie jedzie wciaż ten jeden błąd jest.

    Seban w którym Analogu sprawdzić ta mase powietrza i przy jakich obrotach bo tylko to mi teraz zostalo do sprawdzenia.

    Nowe informacje co to może być że takie wartośći pokazuje??


    Ostatnio edytowane przez przemo9999 ; 28-11-2011 o 16:21
    Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców.
    Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
    Czasami aż ciężko ich wyprzedzić...

  9. #9
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Szukaj wartości Luftmase czy jakoś tak. Będzie podana w kg/h. Na biegu jałowym powinno być koło 18 kg i zagrzanym silniku. Obok powinna być wartość jaka powinna być.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemo9999
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    765
    BMW
    740i M62TuB44
    Skąd
    Kołobrzeg
    Cytat Zamieszczone przez seban123 Zobacz posta
    Szukaj wartości Luftmase czy jakoś tak. Będzie podana w kg/h. Na biegu jałowym powinno być koło 18 kg i zagrzanym silniku. Obok powinna być wartość jaka powinna być.
    To tak mi pokazuje 18.23

    A możesz seban cos powiedziec na temat tych ostatnich fotek. Bo pewnie to przez to swiruje silnik.
    Ostatnio edytowane przez przemo9999 ; 28-11-2011 o 18:34
    Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców.
    Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
    Czasami aż ciężko ich wyprzedzić...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •