Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: Światła dzienne i kierunki US

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar michuflk
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    50
    BMW
    E38 728 iA
    Skąd
    Toruń
    Blog
    5

    Światła dzienne i kierunki US

    Witam,

    pewnie zaraz ktoś powie "ten temat był już poruszany 1000 razy" - otóż nie. Bynajmniej ja nie jestem w stanie siedząc kilka dni znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Mianowicie chciałbym aktywować sobie światła do jazdy dziennej ale nie jako "mijania na pół gwizdka" a aktywne halogeny na pozycji zerowej włącznika. Jest to dopuszczalne (mitsubishi asx ma tak seryjnie) i uważam że takie rozwiązanie jest fajnie wyglądającym pomysłem na oszczędzanie ksenonów i kloszy które już są i tak zżółknięte.

    Druga sprawa. Chciałbym by w moim czarnym pięknym samochodzie z ciemnymi lampami, kierunkowskazami i szybami podczas włączonych świateł - mijania, były włączone światła pozycyjne ale w kierunkowskazie. Co wy na to? Te informacje też już były, ale dla wersji po FL z kierunkowskazami a'la USA. Czy są jakieś konsekwencje prawne przy używaniu takich świateł? Mój brat ma tak w Chryslerze PT cruiser i nie miał najmniejszej przygody z władzą naszą ukochaną :)

  2. #2
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Z tymi kierunkami to jest tak że oficjalnie nie można tak mieć, i trzeba mieć pecha żeby o to się przyczepili. A kierunki jakbym robił na stałe to także przy światłach dziennych a nie tylko mijania, wygląda wg mnie bardzo ładnie.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar michuflk
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    50
    BMW
    E38 728 iA
    Skąd
    Toruń
    Blog
    5
    Jasne, im dłużej myślę tym bardziej mi się ten pomysł podoba. Tylko jak z wykonaniem. Nie mam pojęcia jaki mam "LCM", nie mam INPY czy innego ustrojstwa którym mógłbym to ustawić a przede wszystkim nie mam wystarczającej wiedzy. Co więcej, nie chciałbym wiercić dziur w kierunkowskazach i wkładać tam żarówki z jakąś nędzną instalacją - bez klejenia, wiercenia, "sztukowania".

  4. #4
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,247
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Halogeny nie mogą pełnić funkcji świateł dziennych, bo nie wolno używać ich w warunkach normalnej przejrzystości powietrza (wyjątek stanowią drogi OZNACZONE jako kręte) oraz (przede wszystkim) nie wolno używać ich w terenie zabudowanym.

  5. #5
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    No ale niektóre nowsze samochody mają tak ustawione fabrycznie. Sami policjanci pewnie nie wiedzą dokładnie, jak się im powie że w aso tak ustawili i tak jest fabrycznie to powinni się odczepić :)

  6. #6
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez michuflk Zobacz posta
    Nie mam pojęcia jaki mam "LCM",
    Masz to napisane na obudowie LCM-a:) A samo ustrojstwo znajduje się po prawej stronie za tapicerką w nogach przedniego pasażera.
    Gra muzyka

  7. #7
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,247
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Marek, mam wrażenie, że myślisz tutaj o Skodzie. Jeśli tak, to tam niestety są dwa różne źródła światła, przyjrzyj się:
    http://photos01.otomoto.pl/photos/or...19819988_2.jpg

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar michuflk
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    50
    BMW
    E38 728 iA
    Skąd
    Toruń
    Blog
    5
    Jestem pracownikiem salonu dealerskiego seata i mitsubishi i powiem szczerze że nie jestem w stanie dostrzec różnicy podczas włączonych świateł dziennych a halogenów przy Mitsubishi ASX. Jedyna różnica jest taka że trzeba mieć włączone przynajmniej postojówki żeby uruchomić halogeny, a przy dziennych nie świecą się lampy tylne. To samo tyczy się SEAT'a dla przykładu Ibiza- świeci się żarówka świateł mijania, nieaktywna jest funkcja doświetlania zakrętów i nieaktywne są tylne światła pozycyjne oraz podświetlenie zegarów. Być może nie jest to zgodne z prawem w 100%, ale czy jest urządzenie które jest w stanie sprawdzić natężenie światła w halogenach, i czy jest ono na wyposażeniu każdego radiowozu. Jeżeli są w sprzedaży jako akcesoria, led'owe światła do jazdy dziennej( i nie mowie o philipsach za kilka stów) produkcji chińskiej, bez homologacji, a policjant nawet tego nie sprawdzi.. Ja wiem że nasze samochody są "gratką" dla policjanta, tylko czy ich świadomość jest na tyle rozwinięta że będą wiedzieć że to nie do końca zgodne z prawem.. Na szczęście mój "może przyszły teść" jest policjantem i będę miał źródło informacji!

    A co z postojówkami w kierunkowskazach? Ktoś ma coś takiego w e38 przed FL?

  9. #9
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Po pierwsze musi być nadruk homologacji DRL na lampie. Jak tego nie ma to nie może być lampa używana jako dzienne. Na halogenie tego nie ma. Policja sprawdza nadruk i to im wystarcza.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar michuflk
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    50
    BMW
    E38 728 iA
    Skąd
    Toruń
    Blog
    5
    Ok, a co jeżeli zatrzyma mnie policja ze zwykłymi halogenami włączonymi w ten sposób?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •