Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Telefon nie loguje się do sieci

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    100
    BMW
    E65 745i LPG
    Skąd
    Warszawa

    Telefon nie loguje się do sieci

    http://www.youtube.com/watch?v=sILbR9g3eLI

    Macie jakieś pomysły co to może być, testowałem na karcie PLAY, ORANGE, ERA i na każdej to samo. Dodam że na filmiku akurat tego nie złapałem ale zasięg jest na 3-4 kreski i mimo to wyświetla się "NO NETWORK"
    Ostatnio edytowane przez pietjawawa ; 16-11-2011 o 15:45

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    a próbowałeś zadzwonić? Jaki sygnał ? O ile jest? Czy wersja europejska? Choć to nie powinno mieć wpływu:/

  3. #3
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    W przedliftowych modelach e65 telefon obsluguje tylko jeden standard GSM - GSM900 lub GSM1800, nie pamietam dokladnie ktory ale na pewno ten wprowadzony wczesniej.

    Na dzien dzisiejszy nie wszscy operatorzy pracuja w tym starszym standardzie i telefon sie nie zaloguje.

    U mnie wsadzajac karte PLAY telefon laczy sie po dluzszej chwili z PLUSem (PLUS obsluguje ten starszy standard i ma podpisana z PLAY umowe na roaming ktory klienta nie kosztuje nic wiecej).

    Mozliwe ze wlasnie tutaj lezy twoj problem.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    w przedliftowych E 65 wszystkie nasze sieci śmigają bez problemu, zapytałem czy auto czasami nie z USA, bo możliwe że tu tkwi problem z jakimś systemem.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Ważne jest to czy kiedyś ci działało i teraz coś się popsuło? Czy niedawno kupiłeś samochód i od pierwszego włożenia karty przez ciebie nie łapie sieci. Jak kiedyś działało to problem standardu GSM można odrzucić.

  6. #6
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Roobs Zobacz posta
    w przedliftowych E 65 wszystkie nasze sieci śmigają bez problemu, zapytałem czy auto czasami nie z USA, bo możliwe że tu tkwi problem z jakimś systemem.

    Niestety tak niejest, karta PLAY nie loguje sie jako PLAY tylko jako PLUS.

    Gdyby PLAY nie mial umowy z PLUSem karta by sie wogole nie logowala.

    Informacje dotycza pojazdu sprzed microlifta, mozliwe ze po microlifcie elektroniki bylo juz inaczej.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    Przecież to nie ma znaczenia jaka sieć się wyświetla....problem w tym że żadna się nie uaktywnia.
    W większości telefonach wyświetla się Plus dla P4. Można to ręcznie zmienić z menu telefonu.
    Nie wiem dlaczego tak akurat sie wyświetla ale fizycznie to w ten sposób działa Play i to do niej sie logujemy.

  8. #8
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Cytuje za Wikipedia:

    Obecnie dzięki umowie o roaming wewnętrzny zasięg sieci Play pokrywa się z zasięgiem sieci Plus – w praktyce jest to sieć ogólnopolska. W zasięgu rodzimej sieci Play (2G, 3G, 4G) jest 79% populacji (58% terytorium kraju). Lista kilku przykładowych miast, w których sieć Play świadczy usługi w oparciu o własną infrastrukturę sieciową:
    Moj telefon (e65 przed microliftem) gdy wsadzam karte Play loguje sie wylacznie w PLUSie a wyswietlacz pokazuje roaming.

    Ta informacja nie odnosi sie bezposrednio do problemu Pietjawawy, chodzi mi w tym momencie jedynie o to ze te aparaty nie obslugiwaly wszystkich standardow GSM.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    100
    BMW
    E65 745i LPG
    Skąd
    Warszawa
    Generalnie telefon tak się zachowywał od początku jak kupiłem auto. Dodatkowo nie działa mi wysuwany panel telefonu obok odtwarzacza CD tj, żaden przyciśnięty przycisk nie daje żadnego efektu, a zewnętrzna słuchawka wysuwana z szufladki informuje mnie SUCHEN BASIS czy coś w tym stylu, domyślam się że próbuje się połączyć z bazą bez powodzenia

    Taką posiadam słuchawkę


    Wiem że kupiłem autko w nie najlepszym stanie ale suma jaką za niego zapłaciłem dała mi zapas ok 10-15 tyś na poprawienie niedociągnięć więc staram się to własnymi i forumowymi siłami ponaprawiać :-)
    Ostatnio edytowane przez pietjawawa ; 17-11-2011 o 20:23

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    Zewnętrzną słuchawkę to można sobie odpuścić, ja nie skorzystałem praktycznie ani razu przez 7 lat :)
    Skoro do tego dochodzi niedziałająca klawiatura to raczej coś jest spaprane :/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •