Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: Telefon nie loguje się do sieci

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar siwymetal
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    708
    BMW
    E65 745i 2001
    Skąd
    Göteborg,Szwecja
    Na duży procent jest to problem sprzętowy,czyli nadajnik,odbiornik,moduł telefonu,czytnik karty chyba jest ok bo próbuje czytać ale nie ma sygnału.Niesprawna,wysuwana klawiatura to byłby pierwszy element do sprawdzenia i uruchomienia.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    100
    BMW
    E65 745i LPG
    Skąd
    Warszawa
    Wymieniłem moduł telefonu SIEMENS ten co w bagażniku siedzi i telefon żyje (Karta PrePaid Play loguje się jako PLUS) ale nie do końca. Mogę dzwonić i odbierać połączenia ale nadal nie działa mi wysuwana klawiatura i słuchawka dołączana do zestawu na której widnieje "Suche Basis"

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    100
    BMW
    E65 745i LPG
    Skąd
    Warszawa
    Wysuwana klawiatura już działa, powodem była przecięta taśma, jeszcze nieszczęsna zewnętrzna słuchawka której i tak nie będę używał ale ma działać

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szatann
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    488
    BMW
    e66 745LIA oraz e65 730D_FL
    Skąd
    warszawa
    Panowie a jaka sluchawka powinna byc do wersji usa, mam gniazgo w podlokietniku ale telefonu brak.
    http://allegro.pl/telefon-sluchawka-...044978868.html

    Czy taki?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    145
    BMW
    e66 745LI 2003r
    Skąd
    Pieńsk
    Cytat Zamieszczone przez szatann Zobacz posta
    Panowie a jaka sluchawka powinna byc do wersji usa, mam gniazgo w podlokietniku ale telefonu brak.
    http://allegro.pl/telefon-sluchawka-...044978868.html

    Czy taki?
    Nie!
    Masz mieć taki tel. jakie masz gniazdo. Temat przerabiałem bo mam ten sam problem. To znaczy nie mam tel.:( Musiał byś kupić nowe gniazdo pod model telefonu który będzie tam pasował. To jest inaczej jak w wersjach na Europę. Tam po prostu wkładasz normalny telefon komórkowy. Sprawdzałem chyba na bmwstore to koszt tego około 1500zł i akurat do mojego telefonu nie było. Byłem też z tym w servisie BMW w Gerlic w Niemczech to jak zobaczyli to nie wiedzieli z czym się to je:no: W ogule jak widzą wersje USA to się zachowują jakby to nie było BMW.
    Ostatnio edytowane przez kajciu ; 22-02-2013 o 13:32

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szatann
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    488
    BMW
    e66 745LIA oraz e65 730D_FL
    Skąd
    warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kajciu Zobacz posta
    Tam po prostu wkładasz normalny telefon komórkowy.
    Nie wiesz jaki model tam pasuje.... mam z pół szafki starych telefonów może np. jakaś stara nokia będzie pasować:) kiedyś widziałem na allegro ten telefon do wer. USA pamietam że był mniejszy niż te prostokątne z szuflady centralnej z wer Europejskiej.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    145
    BMW
    e66 745LI 2003r
    Skąd
    Pieńsk
    Cytat Zamieszczone przez szatann Zobacz posta
    Nie wiesz jaki model tam pasuje.... mam z pół szafki starych telefonów może np. jakaś stara nokia będzie pasować:) kiedyś widziałem na allegro ten telefon do wer. USA pamietam że był mniejszy niż te prostokątne z szuflady centralnej z wer Europejskiej.
    Wątpie żebyś coś dopasował. Nie dość że musiał byś posiadać telefon z przed 10 lat to jeszcze taki co był sprzedawany na rynek USA. Też tam próbowałem wcisnąć jakąś starą Nokie aż obudowa trzeszczała :no: ale ni hu hu. Ja dałem spokój. Można podobno dokupić nowszy moduł "bluta " , podłączyć, uaktualnić oprogramowanie i będzie można się łączyć jak w poliftowych przez bluta nie wyciągając telefonu z kieszeni

  8. #8
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez pietjawawa Zobacz posta
    Wysuwana klawiatura już działa, powodem była przecięta taśma, jeszcze nieszczęsna zewnętrzna słuchawka której i tak nie będę używał ale ma działać
    Na monitorze można gdzieś ustawić czy słuchawka ma się logować czy nie - poszukaj.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    100
    BMW
    E65 745i LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Sebek Zobacz posta
    Na monitorze można gdzieś ustawić czy słuchawka ma się logować czy nie - poszukaj.
    Wiem o której opcji mówisz i jest ona zaznaczona TEL. BASE mimo to słuchawka non stop ma napis "suche basis"

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    100
    BMW
    E65 745i LPG
    Skąd
    Warszawa
    Dobra udało się tą słuchawkę zakodować.
    Dla tych którym słuchawka bezprzewodowa Siemens BIT II nie koduje się lub zmienili słuchawkę na inną używaną podaję instrukcje parowania słuchawki z modułem GSM Siemens w bagażniku.

    W pierwszej kolejności podłączamy inpe i wchodzimy w moduł telefonu
    - F6 Activate i tam będą dwie opcje "Log off" lub "Log on" ale do tego wrócimy później.

    1. Bierzemy słuchawkę z szufladki do ręki i ją wyłączamy jeśli jest włączona
    2. Trzymając wciśnięte klawisze 1, 4, 7 włączamy słuchawkę a następnie wpisujemy kod 78728 co pozwoli nam na wejście w menu serwisowe
    3. Szukamy pozycji z menu "abmelden" w celu wylogowania słuchawki i zatwierdzamy tą pozycję (sądzę że to czyści w pamięci słuchawki informacje na temat modułu z którym ma się łączyć)
    4. Wyłączamy sluchawkę
    5. Włączamy słuchawkę i słuchawka powinna poprosić nas o potwierdzenie próby logowania po podaniu kodu. U mnie zadziałał kod "0000"

    W chwili kiedy słuchawka szuka bazy wracamy do inpy i wybieramy opcje "Log off" a następnie "Log on".
    U mnie to zadziałało i słuchawka połączyła się z bazą i wszystko działa.

    A tutaj info zaczerpnięte z innego forum dotyczące E38, E39:

    Powtarzamy wyżej opisaną operacje dla słuchawki 1-5 a następnie

    "Zapłon na "0" przełącznik w podstawce słuchawki ( bazie) na "1"
    Przekręcamy kluczyk na pozycję "1" i liczymy 15s tyle czekamy
    Następnie włączamy zapłon pozycja kluczyka"2" na czas 8s i w czasie tych 8 sekund należy przełączyć w podstawce (bazie) przełącznik z "1" na "0" i znowu na "1"ale na czas 2s
    Kiedy skończymy liczyć do 8 cofamy kluczyk z zapłonu "2" na pozycję "1" i w słuchawce wklepujemy "0000" - u mnie nie było konieczności wpisywania zer bo zameldowała się z automatu, ale podaje bo może ktoś będzie miał taką potrzebę.

    Ważna uwaga co do czasu cała procedura ma się zamknąć w 15s + 8s i do tego radzę użyć jakiegoś stopera bo mi osobiście nie udało się zrobić licząc w pamięci"

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •