Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Wątek: [mechanika] Nie chce odpalic

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    120
    BMW
    żadne
    Skąd
    Dąbie
    Odswiezam temacik.
    No wiec tak: jak ja wezme na hol to odpala i potem na ciepłym normalnie od tyku. dzisiaj po południu chciałem samochód uruchomic (zimny silnik) i to samo kreci a nie chce załapac, to znowu wziałem na hol o zapaliła i potem na ciepłym juz paliła normalnie.
    wiec co to? Świece?? :| :/

  2. #22
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    witaj ,świece ,albo przekażnik,albo cos co nim steruje

  3. #23
    Jak masz jak podlaczyc pod kompa to podlaczaj. Sprawdz tez czy na swiece zarowe idzie prad ale nie miernikiem ale zwykla zarowka. Jesli jest to prosze szesc swiec i do ataku! Proponuje szesc, pniewaz i tak kolektor jest do zdjecia. Mala podpowiedz. Jak odlaczysz ostatni wtryskiwacz(elektrycznie) i czujnik polozenia walu to powinien odpalic. Niestety czasami elektroniki na pompie padaly a to drodi gips..

  4. #24
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    hmm obstawiam czujnik położenia wału , bo już słyszałem o nie takich problemach jak jest on uszkodzony.

  5. #25
    Moge sie mylic ale w TDS-ie uszkodzony czujnik polozenia walu robi problemy, ale odlaczony zapali. Na pewno w 2.0 TD E46 tak jest. Wiem ze to nie to forum, ale sprobuj. Odepnij wtyczke i kontakt.

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    120
    BMW
    żadne
    Skąd
    Dąbie
    No wiec świece sprawdziłem coprawda tylko 3 bo do reszy jest trudny dostep i te trzy sa sprawne... wiec moze jednak tak jak piszecie to bedzie ten czujnik. Wiec gdzie go moge znalezc i jak on wyglada??

  7. #27
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    http://bmwfans.info/original/E38/Lim...1/ill-11_1468/


    numer 15 zdaje się... ale upewnij się na 100% w serwisie po numerze czy to będzie to.

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    120
    BMW
    żadne
    Skąd
    Dąbie
    na jakims innym forum wyczytałem ze w tds-ie ten czujnik jest przy skrzyni biegów i faktycznie jakis czujnik tam jest. Jak go odłączyłem to auto zapala ale bardzo cięzko i na dodatek za samochodem powstaje meeegaaa chmura spalin, obroty zaczynaja falowac i silnik po chwili gasnie (chyba ze trzymam lekko wcisniety pedał gazu to tez faluja ale nie gasnie i nie działa obrotomierz) jak podłączyłem ten czujnik spowrotem to znowu to samo, kreci i nie zapala... Wiec co o tym myslicie? czy to bedzie ten czujnik czy moze byc cos innego??



    Jutro planuje odpalic ja na ciagnac innym samochodem i jechac rano do serwisu do Łodzi (ok 70 km odemnie) i nie wiem czy moge... Nic sie nie stanie??

  9. #29
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    w manualu?? nic się nie stanie. możesz ciągać ją po całej Polsce :D

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    120
    BMW
    żadne
    Skąd
    Dąbie
    Tak w manualu. Ale chodzi mi o to czy moge ja odpalic i jechac sam na kołach tak normalnie??[/center]

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •