Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: pytanie o wysokosc profilu.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek1989
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    221
    BMW
    E-38 730 V8
    Skąd
    Przemyśl

    pytanie o wysokosc profilu.

    Witam.
    Mam pytanko, otoz mam zamiar zalozyc zimowe opony na oryginalne 18stki
    Moge nabyc ladne zimoweczki ale profil opon troche sie rozni.
    Na przod chcialbym zalozyc 225/55 a na tyl 245/40 /18
    I moje pytanie czy taka kombincja jest dopuszczlna? Nie chce by cos siadlo mi przez roznice w srednicy kol.
    Dodam ze mam automat i o niego wlasnie boje sie najbardziej. Dzieki z gory za odp pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez krzysiek1989 ; 15-11-2011 o 11:02

  2. #2
    Vip Vip Awatar hugoslawek
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    768
    BMW
    e38, 728i, manual, shadow line, 97' XI
    Skąd
    łuków, radzyń podl., warszawa
    przód jest niewiele za duży mógłby byc zapewne.
    tył za niski profil!!!
    18 cali przy szerokościach 8 i 9 cali powinno mieć 235/50przód 255/45 tył (katalogowo)
    ale na zimę proponuję wężej



  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek1989
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    221
    BMW
    E-38 730 V8
    Skąd
    Przemyśl
    no ja wiem ze tyl za niski ale powiedz mi kolego czy automat nie dostanie po du.ie gdybym zalozyl te gumki?

  4. #4
    Vip Vip Awatar hugoslawek
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    768
    BMW
    e38, 728i, manual, shadow line, 97' XI
    Skąd
    łuków, radzyń podl., warszawa
    skoro średnica kół jest mniejsza to raczej nie dostanie... ale ja sie na automatach nie znam. (manual rulezz) :D
    troszke cierpliwosci a zapewne zaraz ktoś bardziej doswiadczony zabierze głos... :)



  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna
    Automat nie dostanie po du*ie bo na osi bedziesz mial takie same rozmiary, ale moze sie wyłączać kontrola trakcji ASC/DSC poniewaz bedziesz mial ciagle inne obroty kół przednich w/g tylnych.
    Ale to nie zmienia faktu, ze podany przez Ciebie rozmiar opon jest niewłaściwy!

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek1989
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    221
    BMW
    E-38 730 V8
    Skąd
    Przemyśl
    No ja wiem, że rozmiar jest niewłaściwy, ale teraz troszke krucho z kasa u mnie, więc musze kombinować.
    ASC nie mam a ABS świeci mi się od tygodnia (nie doszedlem jeszcze usterki). Najważniejsze że skrzynia nie ucierpi a pytałem o to dlatego że pewien gość wcisnął mi taką bajke (pewnie dlatego, że miał na sprzedaż oponki w "dobrej" cenie). Dzięki Panowie wielkie za odpowiedzi, jutro jadę zmieniać gumki.
    Ostatnio edytowane przez Wiktor ; 18-11-2011 o 22:48 Powód: Brak polskich znaków i interpunkcji.

  7. #7
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez krzysiek1989 Zobacz posta
    No ja wiem ze rozmiar jest niewlasciwy ale teraz troszke krucho z kasa u mnie wiec musze kombinowac.
    ASC nie mam a ABS swieci mi sie od tygodnia(nie doszedlem jeszcze usterki)
    Najwazniejsze ze skrzynia nie ucierpi a pytalem o to dlatego ze pewien gosc wcisnał mi taka bajke(pewnie dlatego ze mial na sprzedaz oponki w "dobrej" cenie. Dzieki Panowie wielkie za odpowiedzi, jutro jade zmieniac gumki
    Za chwile bedziesz wymienial przednie nadkola, wahacze i tuleje tyl, grzebal w ABS i palil jakies 0,5L wiecej na 100km a opony tyl ze wzgledu za niska nosnosc rozleca sie bardzo szybko (obys zdazyl zobaczyc gule na oponie przed jej wystrzalem!)
    a to w sumie kosztuje wiecej jak dobre opony... wiec troche dziwna ta chec "zaoszczedzenia"
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek1989
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    221
    BMW
    E-38 730 V8
    Skąd
    Przemyśl
    Cytat Zamieszczone przez BOSS Zobacz posta
    Za chwile bedziesz wymienial przednie nadkola, wahacze i tuleje tyl, grzebal w ABS i palil jakies 0,5L wiecej na 100km a opony tyl ze wzgledu za niska nosnosc rozleca sie bardzo szybko (obys zdazyl zobaczyc gule na oponie przed jej wystrzalem!)
    a to w sumie kosztuje wiecej jak dobre opony... wiec troche dziwna ta chec "zaoszczedzenia"
    Czemu niby mam miec do wymiany nadkola, wahacze oraz tuleje?

  9. #9
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez krzysiek1989 Zobacz posta
    Czemu niby mam miec do wymiany nadkola, wahacze oraz tuleje?
    Przednie opony sa za duze wiec poocierasz nadkola jak nic...
    Na tyle tuleje i wahacze dostana ostro po... gitarze :D bo gumy bedzie za malo
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  10. #10
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Poszukaj oszczędności gdzie indziej, bo taka oszczędność jest złudna i niebezpieczna. W pełni popieram słowa BOSSa
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •