Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: BMW E32 Przestała chodzić na bęzynie

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    184
    BMW
    BMW E32 730i
    Skąd
    Jelenia Góra

    BMW E32 Przestała chodzić na bęzynie

    Witam.
    Mój problem polega na tym ,że moja bumka przestała chodzić i odpalać na bęzynie a na gazie normalnie.
    Było tak ,że rano odpaliła bez żadnych problemów pochodziła z 5 minut i zgasiłem ją póżniej postała z 10 minut i odpaliła normalnie po 20 sekundach spadła z obrotów i zgasła dodam ,że dodawanie gazu nie pomogło i tak silnik zgasł.
    Proszę o szybką pomoc.Bo zawsze z rana odpalała tylko na bęzynie dopiero póżniej przełanczałem na gazownika.Czy w tym modelu pompka działa dopiero przy rozruchu czy wystarczy włączyć zapłon.
    Będziesz Miał Wszystko
    BMW i reszta samochodów

  2. #2
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    A pompka paliwa jest OK ?

  3. #3
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Dokladnie - sprawdz jako pierwsze pompke paliwa.

    Mogla sie zatrzec jezeli jezdziles na gazie a w baku miales malo paliwa.

    Przy jezdzie na gazie powinno sie miec wystarczajaco benzyny - aby zapewnic wystarczajace smarowanie i chlodzenie pompy paliwa.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki
    Wymieniałem niedawno pompę w zbiorniku to wiem że u mnie na pozycji 2 kluczka w stacyjce pompa pompowała paliwo - na 1 nie, tylko na 2, a pozycja 3 to odpalenie (to tak dla ścisłości ;) )

    Pompa powinna pompować z ciśnieniem 3 atmosfer.
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    52
    BMW
    2xE21, E53
    Skąd
    Górki Wielkie
    Też mam problem z benzyną :( , a sprawa wygląda następująco:

    Odpalanie na benzynie - Przekręcam kluczyk w pierwszą pozycję i czekam chwile, przekręcam w drugą pozycję… silnik kręci i kręci i kręci… czasami z 5sekund… w końcu zapala, ale w ogóle nie trzyma obrotów (~200-300obr/min), silnikiem szarpie i bez dodania gazu po chwili gaśnie. :?

    Odpalanie na gazie (niestety w związku z powyższą sytuacją) – Dokładnie tak samo. Przekręcam kluczyk w pierwszą pozycję i czekam chwile, przekręcam w drugą pozycję… silnik kręci i kręci i kręci… trwa to trochę dłużej niż na benzynie… w końcu zapala. Jednak w tym przypadku obroty trzyma idealnie (instalacja gazowa z blosem)

    Co ciekawe jeżeli przekręcam kluczyk od razu w drugą pozycję w jednym i w drugim przypadku prawie zawsze odpala na dotyk, jednak podczas takiego odpalania (z wiadomych względów) nie zawsze zgaśnie kontrolka ABSu.

    Gdy odpalę już na gazie i podczas jazdy przełączę na benzynę samochód jedzie normalnie, ale problem znów powraca na wolnych obrotach, np. na światłach… 8/

    Gdzie szukać przyczyny? :/ Proszę o pomoc

    PS. Paliwa w baku mam zawsze 20/30litrów
    E21 315 04/1983 Opalgrün-metallic
    E21 318 09/1978 Iberischrot
    E53 X5 4.4i 09/2000 Stahlgrau-metallic

  6. #6
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Ja bym zaczął od silniczka krokowego, spróbowałbym na chwilę go zmienić na pożyczony od kogoś sprawny i sprawdzić czy to jego wina...
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kafarek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    839
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Tczew
    Blog
    2
    Panowie.. jak piszecie o problemach z autem zasilanym szambem, to piszcie chociaż jakiej generacji jest instalacja..

    Generalizując...

    Jeśli instalka I gen i chodzi na LPG a na PB nie, to (w kolejności) sprawdzić:

    - bezpieczniki pomp
    - pompa paliwa (czy nie zatarła się leży)
    - regulator ciśnienia paliwa (czy nie zapchany)
    - wtryski

    Jeśli instalka I gen i pływa, nie trzyma obrotów itp. na LPG i na PB, to (w kolejności) sprawdzić:

    - szczelność dolotu
    - przepływomierz
    - krokowy

    Jeśli instalka I gen i chodzi na LPG a na PB pływa, nie trzyma obrotów, to (w kolejności) sprawdzić:

    - sonda lambda
    - przepływomierz

    To by było chyba na tyle...


    -----> www.e32.750i.pl <-----

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    184
    BMW
    BMW E32 730i
    Skąd
    Jelenia Góra
    Już jest wszystko wporządku chodzi normalnie na benzynie i gazie.
    Wykręciłem pompe i okazało się ,że nie dochodzi do niej napięcie więc sprawdzałem bezpieczniki miernikiem i okazoło się ,że bezpiecznik od pompy jest spalony.Wymieniłem bezpiecznik i pompa działa ale w moim przupadku pompa działa dopiero przy rozruchu.
    Będziesz Miał Wszystko
    BMW i reszta samochodów

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    58
    BMW
    e38 730
    Skąd
    Lublin
    Witam mam podobny problem z paliwem , na lpg pali ale benzyna wogóle nie działa Mi , byłem na jednym warsztacie i okazało się że nie dochodzi prąd do pompy , bezpieczniki okey są więc przekaźnik być może od pompy , ale nie mogę go zlokalizować gdzie on się znajduje ? w komorze ? czy pod kanapą , jaki kolor numer , lokalizacja żebym go mógł sprawdzić
    z góry wielkie dzięki

  10. #10
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez PiK-MaN
    Witam mam podobny problem z paliwem , na lpg pali ale benzyna wogóle nie działa Mi , byłem na jednym warsztacie i okazało się że nie dochodzi prąd do pompy , bezpieczniki okey są więc przekaźnik być może od pompy , ale nie mogę go zlokalizować gdzie on się znajduje ? w komorze ? czy pod kanapą , jaki kolor numer , lokalizacja żebym go mógł sprawdzić
    z góry wielkie dzięki
    Zgóry to się przedstaw ....... :hah:

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •