Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Ewentualne problemy które mogę napotkać przy wymianie wnętrza

  1. #1
    Vip Vip Awatar FuBu
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,394
    BMW
    E38 728i Sport Indywidual
    Skąd
    Jaworzno [PL] / Peterborough [UK]
    Blog
    3

    Ewentualne problemy które mogę napotkać przy wymianie wnętrza

    Mam na oku taki oto komplet skór pochodzących z 1999 750i SWB z individualnej wersji , skórka typu nappa.



























    ... i teraz mam kilka pytań

    Jakie problemy mogę napotkać przy wymianie tylnej kanapy ? , moja nie jest grzana , nie jest elektryczna ...

    Czy mogą wystąpić jakieś problemy z fotelami ? Moje są prawie identyczne ... tylko że nie grzane

    Gdzie podpiąć prąd z tyłu w kanapie ?

    Jak podpiąć fotele tak by grzały w E38 bez ogrzewania przednich foteli ?

    Czy stoliki pochodzące z foteli typu komfort pasują do foteli typu sport ?

    Niektórzy pewnie zachęcą mnie do lektury forum, ale niestety nie mam czasu szperać tematu po temacie , dlatego też chciałem zapytać tutaj :)

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez FuBu Zobacz posta
    Jakie problemy mogę napotkać przy wymianie tylnej kanapy ? , moja nie jest grzana , nie jest elektryczna ...
    O ile grzanie to nie jest duży problem, to już to, że nie masz elektrycznej kanapy to duży problem. Pod względem elektrycznym nie, ale mechanicznym. Musisz przenieść z dawcy mocowania oparcia, a to wymaga użycia wiertarki, szlifierki i spawarki


    Cytat Zamieszczone przez FuBu Zobacz posta
    Czy mogą wystąpić jakieś problemy z fotelami ? Moje są prawie identyczne ... tylko że nie grzane
    Najważniejsza różnica to lifting. Przed i polift różniły się wtyczką fotela(przed - czarna, po - żółta), jeśli masz różne wtyczki to warto wziąć wtyki z auta dawcy.



    Cytat Zamieszczone przez FuBu Zobacz posta
    Gdzie podpiąć prąd z tyłu w kanapie ?
    Najlepiej tak jak fabryka to rozwiązała, do tego celu bardzo przydatny jest WDS online


    Cytat Zamieszczone przez FuBu Zobacz posta
    Jak podpiąć fotele tak by grzały w E38 bez ogrzewania przednich foteli ?
    Grzanie kanapy i foteli to niezależne rzeczy.
    Żeby mieć grzanie przednich foteli w polifcie należy zmienić panel przycisków na właściwy(a więc taki z grzaniem i funkcjami które posiadamy) oraz dorobić nową instalację do foteli.
    W przypadku tylnej kanapy, konieczne będzie dołożenie przycisków do grzania kanapy oraz zmiana plastiku/drewienka z tylną zapalniczką na taką pod przyciski do grzania, w tym przypadku też należy dorobić nową wiązkę do kanapy.


    Cytat Zamieszczone przez FuBu Zobacz posta
    Czy stoliki pochodzące z foteli typu komfort pasują do foteli typu sport ?
    Bardzo możliwe, ale problem jest inny. Fotele pod stoliki mają inne oparcie niż te w wersji bez takowych. Sam stelaż fotela jest inny.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Ładna ta tapicerka...ale chyba za duzo przerabiania...szczególnie z kanapą.Nie są to czasem fotele z anglika bo fotel pasażera jakoś bardziej wymęczony?A jaki kolor ma Twoja 7er?
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    W tym temacie masz fotorelację z tego jak ja zmieniałem kanapę zwykłą na podgrzewaną:
    http://7er.pl/showthread.php/8019-Po...rzewana+kanapa
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •