Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Znowu moja zmora, odłączająca się połowa cylindrów V12 M70...

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów

    Znowu moja zmora, odłączająca się połowa cylindrów V12 M70...

    Witam mam znowu problem z moją E32 mianowicie na zimnym silniku wszystko jest ok. Problem następuje gdy auto się nagrzeje. Nawet jak chodzi na wszystkie 12 garów czasami po gwałtownym wciśnięciu gazu na luzie czuć drganie silnika. Najczęściej zmuła łapie ją podczas jazdy, po zgaszeniu i odpaleniu chwile jest ok, później problem wraca. Pompy sprawdzałem są niby ok, filtry paliwa wymienione, sondy mam odłączone (ale to chyba nie wpływa bo przed pojawieniem się problemu było ok). Powiedzcie prosze co jeszcze mógłbym sprawdzić...

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jokerow750
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    452
    BMW
    E38 750i, 750iL
    Skąd
    Katowice
    Przepustnice i przepływki. U mnie coś takiego w e32 było zwłaszcza gdy jechałeś i nagle chciałeś przyspieszyć.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    No właśnie tak jest. Sprawde, zamienie stronami i dam znać :)

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Mój kolega miał identyczny problem w swojej 750 E32...okazało sie że jeden z tych silniczków od przepustnic...zapomniałem jak to sie nazywa...EML czy jakoś tak...zawieszał się,wystarczyło,że puknął w niego czymś i było OK...przez jakiś czas.Pozdrawiam.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jokerow750
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    452
    BMW
    E38 750i, 750iL
    Skąd
    Katowice
    I jak postępy? Po zamianie coś się poprawiło/zmieniło ??

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Siemanko, nic jeszcze nie robiłem... praaaaca... w sobotę lecę do garażu coś pogrzebać to napiszę co i jak :) aha wydaje mi się, że problem pojawia się gdy jest mało paliwa, postaram się zalać auto do pełna i wtedy zobaczę.

  7. #7
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Hej na zaprzyjaźnionym forum przerabiałem problem kilka razy dogłębnie zawsze z pozytywnym skutkiem. Nie mam już niestety czasu, żeby pisać tutaj, można poszukać bmw-klub.pl. Odnośnie małej ilości paliwa, chodziły kiedyś słuchy, że jedna pompa jest nieco wyżej i szybciej gaśnie jedna połowa, ale ja wyjeździłem dwa razy paliwo do zera i nigdy tego nie zauważyłem. Może być również tak, że jedna pompa jest na wykończeniu i jak jest mało paliwa, się przegrzewa i staje, miałem tak, ale nie w e32, jednakże wszystkie te pompy są podobne. Łatwo to można było sprawdzić, po odstaniu kilku godzin auto paliło jak nowe. Tak w skrócie, jeżeli normalnie zapala się EML to problem jest po stronie zasilania paliwem lub mechaniczny, był przypadek zatarcia jednej ze stron w M70 i właśnie stawała połowa. Jeżeli nie zapala się EML to problem po stronie sterowania przepustnicami, lub samymi przepustnicami, trzeba pomierzyć wirniki oraz ślizgi potencjometrów od czujników położenia przepustnic. Jeżeli pali się EML cały czas lub inne opcje są wyczerpane do wymiany jest licznik lub komputer EML. Powodzenia, daj znać w sobotę co ustaliłeś. Jeżeli masz auto po lifcie to niekontaktujący czujnik impulsów na przewodzie od świecy również będzie unieruchamiał stronę. Przed liftem może ich w ogóle nie być.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 17-11-2011 o 18:08
    pozdrawiam Bartek

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Nie pali się EML, mam auto po lifcie, czujniki impulsów mam nowe. Wydaje mi się, że problem leży właśnie w układzie paliwowym

  9. #9
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Hej, EML powinien się zapalić jak przekręcasz kluczyk na zapłon, a potem zaraz zgasnąć. Jeżeli tak jest to od strony elektrycznej self test przechodzi, to znaczy, że przepustnice wychylają się co najmniej do poziomu biegu jałowego i sygnał z potencjometrycznych czujników położenia przepustnic jest prawidłowy. Czyli powinien zapalić o chodzić co najmniej na jałowym bez problemu. Sprawdź ciśnienie pomp, szczególnie na prawie pustym zbiorniku i będziesz wiedział. Może być też padnięty przekaźnik jednej z pomp, można to sprawdzić, akurat po lifcie przekaźniki zmieniono na zwykłe, przed liftem były półprzewodnikowe. Na razie to powinno być wszystko. Zawsze można przepiąć przewody paliwowe w bagażniku i wiązki i w ten sposób zamienić pompy, jeżeli rozpoznasz wcześniej, która strona nie pali to po zabiegu będzie odwrotnie, jeżeli to będzie to. Pompa tylko oryginał Bosch, wszystkie inne to śmieci.
    pozdrawiam Bartek

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    Pompa tylko oryginał Bosch, wszystkie inne to śmieci.
    Napisałbym "pompy", gdyż stara szkoła nakazuje aby przy M70 pompy zmieniać obie na raz, gdy jedna pada.

    Brzmi głupio, ale polecam zastanowić się nad tym dwa razy, bo ma to głębszy sens.
    Czarne e32 w benzynie!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •