Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: Znowu moja zmora, odłączająca się połowa cylindrów V12 M70...

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kafarek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    839
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Tczew
    Blog
    2
    Ale to dziwne prawda? Miałem w życiu kilka beemek, kilkadziesiąt powoziłem i raptem w kilku tylko wyła.. Hmmm... Dziwne by producent strzelił takiego babola.


    -----> www.e32.750i.pl <-----

  2. #22
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Hej, wydaje mi się, że to wszystko wynika z indywidualnej percepcji. Nie jest to głośny dźwięk, ani uciążliwy.
    pozdrawiam Bartek

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    u mnie na przyklad nic nie slychac nawet jak sie przystawi ucho pod bak ale natomiast jak mialem e30 i miala sie pompa ku koncowi to bylo ja slychac z odleglosci 20 metrow

  4. #24
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    82
    BMW
    e32 750il
    Skąd
    Elbląg
    Tym razem mnie spotkał ten problem. Silnik za każdym razem odpala na 12cyl i po 2-3 sekundach odłącza się lewa strona. Stało się to po 2-miesięcznym postoju. Wcześniej nie było żadnych problemów.
    EML gaśnie prawidłowo, w miarę dodawania gazu obydwie przepustnice otwierają się jednakowo.
    Kopułki, palce, świece są nowe. Na niepracującej połowie iskra jest cały czas.
    Zamieniałem stronami przepływomierze i wężyki na pompach paliwa - bez zmian.
    Impulsatory na swoim miejscu, chociaż w roczniku 91 to chyba bez znaczenia.
    Macie jakieś pomysły?

  5. #25
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    10
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Polska
    Hej,
    a, że się tak zapytam. A cewka? Bo jak sprawdziłeś kwestie paliwa...
    pzdr

  6. #26
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    W 91 było przejście na nowy motronic i impulsatory są ważne. Jeżeli przewód na którym jest impulsator niedomaga i nie ma przepływu prądu do świecy to nie zaindukuje sygnału w impulsatorze. Sprawdź to.

    Poza tym jak jest iskra cały czas i jest paliwo (zamieniałeś pompy), to w zasadzie powinno działać. A przepustnice rozłożone, wyczyszczone i nasmarowane? Szczególnie ważny jest czujnik położenia przepustnicy, bo jeżeli nie zwraca sygnału do DME to również wychodzi jedna połowa.

    A regulator ciśnienia paliwa? Pompa może pompować, ale nie nabija ciśnienia w listwach.
    pozdrawiam Bartek

  7. #27
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    82
    BMW
    e32 750il
    Skąd
    Elbląg
    Zdjąłem przewód z 12tej świecy, ten z impulsatorem, wpiąłem do niego starą świecę - cały czas jest iskra. Czy to wystarczający test?
    Przepustnice rok temu były rozebrane na czynniki pierwsze, wyczyszczone, nasmarowane. Zwracałem uwagę na odpowiedni docisk tego elementu ruchomego do płytki-czujnika położenia.
    Ostatnio edytowane przez Arturo ; 21-11-2014 o 20:30

  8. #28
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    82
    BMW
    e32 750il
    Skąd
    Elbląg
    Regulator ciśnienia można wyeliminować, zamienione stronami, brak efektów. Przepustnice też już podmieniałem, cały czas niedomaga lewa strona silnika.
    Po rozgrzaniu jest poprawa (musiałem przestawić samochód do garażu, 15 minut jazdy). Wprawdzie przez całą drogę pracowała połowa silnika, ale po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu minęło kilka sekund więcej, zanim odcięło lewą połowę. Po kilku takich próbach pracował już cały czas na 12cyl. Następnego dnia jednak problem powrócił...

    Aktualizacja:
    Zainwestowałem w nowe kabelki Janmor HR14, impulsatory przełożone i problem rozwiązany!
    Ostatnio edytowane przez Arturo ; 14-01-2015 o 09:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •