Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Dziwne wskazania Test 07 i Reischwich

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne

    Dziwne wskazania Test 07 i Reischwich

    Cześć mam pewien problem natury matematycznej w swojej E32 otóż od kąd kupiłem Ją Wskazania Reischwich jak i ilości paliwa na teście 07 nie są poprawne bak powinienem mieć 100 coś litrów licznik też taki mam licznik pokazuje prawidłowo poziom paliwa tak wygląda Gdy ją kupiłem BC miał brzydko wylany wyświetlacz po brzegach dlatego go zmieniłem na pozornie ten sam z e32 735 ale dobrym wyświetlaczem głupi ja że nie sprawdziłem jak pokazywał tamten wymieniłem go w ten sam dzień.

    Chodzi o to że jeśli mam powyżej 10 litrów test 07 zawsze pokazuje
    jakieś paradoksalne liczby ( fajnie gdyby to była prawda...) 64,9 litra czy mam 10 czy 20 czy 45 zawsze na 07 jest 64,9 czasem sie wacha mniej lub więcej tej wartosci dopiero poniżej tej wartości np gdy mam 8 czy 9 litrów pokazuje normalnie czyli na 07 mam przykładowo 8,5 MTL
    Podobnie zachowuje się reischwich pokazuje na 380-460 km Nie ważne czy 12 czy 25 litrów dopiero poniżej 10 litrów zaczyna ta wartość spadać i pokazuje poprawnie przykładowo 90km.

    Nasuwa mi się pytanie o co chodzi? Mam licznik starego typu Stoi na 299 i właśnie to jego podejżewam czy licznik wykonuje obliczenia po czym przesyła je do BC czy też BC pracuje samodzielnie?
    A moze to BC z wersji na 90 litrów nie da rady współgrać z Czujnikiem poziomu z wersji 100 litrów?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar sokół
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    235
    BMW
    E32 750iL 1990r.
    Skąd
    Wisznice
    Cytat Zamieszczone przez ManiacDrifting Zobacz posta
    A moze to BC z wersji na 90 litrów nie da rady współgrać z Czujnikiem poziomu z wersji 100 litrów?
    Zapewne tak jest.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    nie wiem numery mają te same na real oem nie ma też żadnych adnotacji przynajmniej nie zauważyłem.
    Spróbuje podmienić Zegar a potem ew BC z tego samego samochodu w komplecie i powinno być ok jak nie to dam sobie spokój.

  4. #4
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Myślę że zmiana BC nie ma nic do tego. U mnie znowu zaś też źle pokazuje tylko trochę w inny sposób.Jak tankuje do pełna to niby wskazania są dobre(zasięg i ilośc L w baku) Natomiast jeśli spada mi już poniżej 40L na wskazówce to w teście nr 06 non stop mam 8,5L niby w baku....

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    eh no to nieźle a licznik masz ten nowszy bez błędu czy ten z błędem? Może to on miesza
    pływak mam niby dobry bo na liczniku pokazuje wporządku pręcik oraz druciki pływaka są wporządku. Spróbuje założyć zegar ten z 750 100 litrów + BC z tamtego Auta jeśli nie to ja się poddaje.

  6. #6
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Licznik miałem z błędem ale w końcu padł i zmieniłem i od tamtej pory mam takie zamiesznie.Jarek mi dał dwa liczniki ale jeszcze nie miałem czasu się tym zająć

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    To pewnie chodzi o to że teraz nie potrafi prawidłowo współgrać z BC starego typu.
    Bo właśnie mi się wydaje że jednak było ok na ori tyle że miał nie ładny wyświetlacz.
    Licznik mam starego typu a BC właśnie założony od siódemki Z Nowym typem licznika.
    Więc właśnie może Dzuda skup się na podmianie BC od "nowszej" E32 która posiadała prawidłowy licznik.
    I chyba taka zależność występuje stary licznik nowe bc pokazuje prawidłowo poniżej pewnego poziomu. Nowy licznik i Stare BC pokazuje dobrze powyżej danego poziomu :P
    Inne wartosci oporowości pewnie mają przyjęte.


    Dzuda a sprawdź może wersje oprogramowania swojego BC
    Ty masz nowy zegar stare bc ja mam stary zegar "nowe bc" może to coś wyjaśni jeśli okaże się że wersje są inne to będzie znaczyło że dla obu typów jakieś wartości mogą być inne stąd te odczyty.
    Ostatnio edytowane przez ManiacDrifting ; 13-11-2011 o 17:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •