Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: wysokie spalanie i uciekające paliwo

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław

    wysokie spalanie i uciekające paliwo

    Witam. Na komputerze mam pokazane spalanie 39.5l jest to jakieś verb1, verb2 pokazuje co?? Mam dziurawy bak i ucieka mi paliwo, czy komputer pokazuje mi spalanie, które spalił czy te co uciekło też liczy? tzn to co mam w baku??

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar Darth_Kaker
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    72
    BMW
    E38 M60B40 '94
    Skąd
    Łódź
    Masz bardzo ciężka noge :D

    Komputer liczy spalanie z przepływomierza powietrza. Także może tutaj należało by poszukać usterki.

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Jeśli masz dziurawy bak to też to uwzględni


    W nowszych modelach(e60 i e65) spotkałem się już z błędami w sterowniku silnika z powodu braku ubywania benzyny z baku(auta z lpg) :P
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław
    chyba spalanie jest jednak ok:) ponieważ na trasie przy 120 pokazuje mi nawet 6-8l:) wkurza mnie tylko to ruszanie, bo strzałka cały czas na 30:/ komputer już mi pokazuje średnie spalanie 14.6, więc chyba jest ok?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław
    nie wiem czy dobrze zrozumiałem, tzn jeśli ucieka mi paliwo z baku to komp też pokazuje mi większe spalanie??tzn jak teraz mam powiedzmy 15, zrobię bak to pokaże mi np 13??:D

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Wszystko zależy też od twojej nogi.

    W e60/E65 na pewno uwzględnie ubywanie paliwa z baku, jak jest w starszych to szczerze mówiąc nie wiem
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław
    a w aso moge zapytac o to??:) mi sie wydaje, ze chyba jednak bak to uwzglednia, poniewaz majac paliwo w baku, komputer pokazuje mi ile mam do konca km, auto stoi powiedzmy 1 dzien i juz komputer pokaze mi inna liczbe, tylko, znowu spalanie srednie pokazuje takie samo, ciezka sprawa:/

  8. #8
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Określenie zasięgu na paliwie jest brane z ilości paliwa w baku i średniego spalania. Jadąc na lpg auto dalej pokazuje zasięg taki jaki był w momencie przełączenia na lpg. Prosta sprawa do sprawdzenia. Wejść w testy i zobaczyć ile litrów jest w baku. Co się dzieje z tymi litrami w czasie jazdy. Normalną sprawą jest że po odpaleniu jest duże spalanie. W miarę rozgrzania się silnika spalanie spada. Jak byś jeździł bez kasowania średniego spalania to tego nawet nie zauważysz. Jak ciągle kasujesz to normalne.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar Piotr_37
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    7
    BMW
    E 32 730 V8
    Skąd
    Podkowa Leśna
    Cytat Zamieszczone przez e4r5t Zobacz posta
    chyba spalanie jest jednak ok:) ponieważ na trasie przy 120 pokazuje mi nawet 6-8l:) wkurza mnie tylko to ruszanie, bo strzałka cały czas na 30:/ komputer już mi pokazuje średnie spalanie 14.6, więc chyba jest ok?
    :) Wniosek - nie ruszać tylko jeździć :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •