Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: literki na skrzyni świecą po wyciągnięciu kluczyka

  1. #11
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Mówicie o dwóch różnych blokadach. Jedna z blokad to przycisk na gałce, bez jego wciśnięcia nie powinno się dać zmienić biegów. Druga blokada to elektromagnes blokujący skrzynię w pozycji P lub N i dopiero na włączonym zapłonie i wciśniętym hamulcu odblokowuje.
    Spotkałem się już z kilkoma e38 ze starą skrzynią(bez steptronic) które po prostu nie miały tego elektromagnesu i po prostu biegi dało się zmieniać bez wciskania stopu.


    Możliwość zmiany biegów bez kluczyka świadczy o braku lub uszkodzeniu linki do blokady lewarka/stacyjki. Linka ta jest m.in. po to, żeby kluczyk dało się wyciągnąć tylko na pozycji P, a także zmienić biegi tylko jeśli kluczyk jest w stacyjce.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    nie do konca masz racje cursor, pierwsze roczniki e38 nie mialy ani elektromagnesu ani tej blokady na linkach

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar e4r5t
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    395
    BMW
    e38 3.0 v8 aut.
    Skąd
    wrocław
    mam rocznik 95, czyli mam cos zepsute czy tak ma byc???:)

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    tak ma być

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •