Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Aku a otwarte auto

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Dziewon
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    236
    BMW
    sprzedane
    Skąd
    Oświęcim

    Aku a otwarte auto

    Panowie dzisiaj miałem mały problem.Z racji tego że auto stoi w garażu przez zimę i obawiałem się że padnie aku to nie zamykałem auta.Noi padł. Nie dało się otworzyć bagażnika(mam tylko dociąganie klapy),nawet kluczykiem.Podładowałem prąd spod maski.
    Ale jaka rada na przyszłość?Odpiąć klemę z -?ale bagażnik musiałby zostać otwarty tak?
    I WANT TO BE AIR RIDED

  2. #2
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    Radzę kupić nowy Aku i spokojna twoja rozczochrana a tak stres i niepotrzebne nerwy - a jak przyjdą mrozy to ten Aku co już teraz nie trzyma Ci prądu - padnie na 99%, więc po co odwlekać coś co i tak jest nieuniknione.

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Na początek to sprawdziłbym czy samochód się usypia.
    Wyłącz oświetlenie wnętrza, nie rygluj samochodu i sprawdź czy dioda na lewarku zmiany biegów zgaśnie po ok. 15min.

    Nawet z otwartymi drzwiami powinien się uśpić, a w tym momencie pobór prądu jest niewielki
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tomgtdek69
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    711
    BMW
    E39 540iA
    Skąd
    Słupsk
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Na początek to sprawdziłbym czy samochód się usypia.
    Wyłącz oświetlenie wnętrza, nie rygluj samochodu i sprawdź czy dioda na lewarku zmiany biegów zgaśnie po ok. 15min.

    Nawet z otwartymi drzwiami powinien się uśpić, a w tym momencie pobór prądu jest niewielki
    To nie jest dobry albo raczej 100% sposób na sprawdzenie czy auto wchodzi w stan uspienia...
    O wiele bardziej dokładne będzie wpięcie amperomierza między minusową klemę a elektr. aku tak aby nie zrobic przerwy w obwodzie (gdy klema jest podłączona jeszcze do aku jeden przewód amperomierza przyczep do przewodu opcjonalnie jakiegokolwiek punktu karoserii wolnego od farby, drugi przewod na elektrode i zdejmuj kleme powoli tak by nie zrobić przerwy w obwodzie) zabieg oczywiście robisz po uśpieniu się autka...

    Edit:
    Swoja drogą "Dziewon" nie określił sie jeszcze czy gra warta świeczki być może aku jest bardzoooo wyeksploatowany...
    Ostatnio edytowane przez tomgtdek69 ; 09-11-2011 o 22:07
    V8 Garage

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Dziewon
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    236
    BMW
    sprzedane
    Skąd
    Oświęcim
    Aku ma rok więc jest dobry.Chodzi o to że auto stoi przez całą zimę i na pewno padnie.Odpiął bym go ale potem nie otworzę bagażnika.Są plusy i minusy aku w bagażniku.
    I WANT TO BE AIR RIDED

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Dziewon ale jak zamek w bagazniku jest dobry to klape mozna otwierac kluczem . Pozatym tak dlugi okres nawet dla odpietego akumulatora jest niedobry . Najlepiej kupic specjalny prostownik z funkcja opieki zimowej .

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Dziewon
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    236
    BMW
    sprzedane
    Skąd
    Oświęcim
    Właśnie wczoraj nie mogłem otworzyć bagażnika kluczykiem albo np zamknąć auta.Dobrze że miałem otwarte
    I WANT TO BE AIR RIDED

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •