Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Czy można załozyć do e65 stroboskopy pod nerki?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    90
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    woj. opolskie

    Czy można załozyć do e65 stroboskopy pod nerki?

    Pytanie jak w temacie. Może wydać się wam to śmieszne, ale miałem ostatnio okazje podróżować A8 z takimi światełkami przez całe A4 i powiem tak WYPAS!!! Tirowcy bułgarscy już nie wyprzedzają się 30 min tylko spie… na prawy pas. I tak zapragnąłem mieć takie światełka u siebie w Buni. A nie wiem czy to jest wykonalne i gdzie to można zrobić. Dzięki za odpowiedzi.


    PS z kodeksu o ruchu drogowym za używanie nie właściwego oświetlenia grozi mandat od 50-100PLN.
    Ostatnio edytowane przez Sebek ; 07-11-2011 o 21:51
    Risorius ;-)

  2. #2
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Wszystko jest wykonalne i stroboskopy da się zamontować w nerki bez problemu.
    A co do kary, to uwierz mi na słowo że jak Cie złapią na bombach bez odpowiedniej bumagi że możesz, to na 100 zł się nie skończy,
    a wiem co mówie bo mam stroboskop od 2 lat :)
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    90
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    woj. opolskie
    Adasio a gdzie zakładałeś to sprytne urządzenie? TZN u kogo? Bo ja sam temu zadaniu raczej nie podołam.
    Risorius ;-)

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar mieciu
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    16
    BMW
    E66 750Li E53
    Skąd
    Ostrołęka
    Hej możesz znaleźć takie na allegro i sam spokojnie dasz radę je podłączyć jeden pod 30stke czyli stały + , drugi masa i cztery kabelki do kabiny(instrukcja w zestawie) montaż i podłączenie ok 2h cena chyba ok 270zł ja miałem takie w E39 czerwony i niebieski BOR hehe i potwierdzam że jazda na nich to coś pięknego pomijając komentarze na cb i tak latałem prawie rok aż przyfilował mnie komendant w prywatnym aucie jak przelatywałem obok niego wezwał trzy oznakowane i ta przyjemność kosztowała mnie 350zł i cztery godziny na komendzie . W E65 też chciałem zamontować ale jak se przypomnę te "miłe chwile" na komendzie to jakoś mój zapał mija . Ale jak masz układy na psach to wkładaj jazda z nimi jest łatwiejsza po tych naszych czteropasmowych autostradach

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Świetna sprawa. A jak taryfikator się odnosi w ogóle do czegoś takiego? Jaki jest mandat. Bo raz czytam, że 100zł, a raz że 350zł i komenda. Mam kumpla, który w skodzie fabii kombi, granatowej w nocy zawsze lata z kogutem na dachu. Auta zjeżdżają aż miło, a sam leci 160km/h w niezabudowanym. Czy za to jest taka sama kara jak za stroboskopy?
    pozdr

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    "Kodeks wykroczeń wskazuje, że osoba nieuprawniona, która posiada w pojeździe urządzenia stanowiące obowiązkowe wyposażenie pojazdu uprzywilejowanego w ruchu, wysyłające sygnały świetlne w postaci niebieskich lub czerwonych świateł błyskowych albo sygnał dźwiękowy o zmiennym tonie, a także elementy oznakowania w postaci napisów, podlega karze grzywny.
    Warto również wskazać, że w stosunku do sprawcy wykroczenia zostanie obowiązkowo orzeczony przepadek urządzeń stanowiących wyposażenie pojazdu uprzywilejowanego, bez względu na to, czy były własnością sprawcy czy też nie."
    "Natomiast w razie użycia sygnałów świetlnych lub dźwiękowych bez wymaganych uprawnień kierowca może nawet trafić na 14 dni do aresztu. I w tym przypadku urządzenie zostanie mu skonfiskowane, choćby nie było jego własnością." Źródło: Komenda Stołeczna Policji
    Ostatnio edytowane przez MariuszE38 ; 08-11-2011 o 12:42
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  7. #7
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Dla mnie taryfikator może wyglądać tak : Skoda Fabia -100 zł , np. Skoda Octavia 200 zł Właściciel obojętnie jakiego BMW 300-500 zł + komenda ;)

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Maksymalnie do 5 tys. chyba jest dokładnie. W każdym razie jeden Pan kiedyś zapomniał tego wyłączyć a patrol pieszy zaczekał aż SZ.P. przyjdzie po zaparkowany samochód. Dosyć duże problemy miał...
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Aha, fajna sprawa ale chyba nie warto sie w to bawić w takim razie ;/

  10. #10
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Cytat Zamieszczone przez Risorius Zobacz posta
    Adasio a gdzie zakładałeś to sprytne urządzenie? TZN u kogo? Bo ja sam temu zadaniu raczej nie podołam.
    Ja osobiscie mam montowany na szybie przedniej i podpinany pod zapalniczke - bo montaż w nerkach jest oczywiście efektowniejszy ale rozwiązanie na szybie można zdemontowac w sekunde w razie "W" a z nerek już nie tak prosto

    co do konsekwencji za użycie:
    odbywa się to tak że zależy na kogo trafisz i jak jesteś ubrany i jak bajerujesz
    zdarza się że pytają co to, po co to panu itd i pogadasz i jedziesz dalej,
    zdarza sie że trafisz na słuzbiste i gadki nie ma
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •