Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Głośniki DSP

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar dOOm_PL
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    455
    BMW
    740iA individual;) / e36 Coupe
    Skąd
    Przemyśl

    Głośniki DSP

    Witam

    Mam pytanie odnośnie systemu DSP w 7er'ach...
    Otóż dołożyłem sobie nawi mk2 wraz z systemem dsp...
    I teraz się zastanawiam jakie powinienem mieć głoniki- bo wcześniej miałem u siebie w samochodzie nagłośnienie Hi-Fi i mam cześć głośników 8 ohm i 4 ohm...
    Niedawno kupiłem boczki w skórze z 750tki która miała DSP i w niej były głośniki (z tyłu) 4 ohm i z przodu (1 głosnik 8 ohm i 1 4 ohm- na strone)
    Zawsze mi się wydawało ze DSP ma głosniki 8ohm wszedzie... Więc jakie głosniki powinny być?? czy ma to jakieś znaczenie ze 2 głosniki mam 8 ohmowe a reszte 4??
    Jade wolno ale ciagle przed toba:)

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Oryginalnie średniotonowy i wysokotonowy w hifi były firmy Nokia. Średniak miał na pewno 8ohm, wysoki nie pamiętam.
    W DSP były głośniki Philipsa i miały na pewno 4ohm.

    Inna impedancja będzie miała wpływ na moc wzmacniacza. Przy 8ohm wygeneruje mniejszą moc niż przy 4ohm. Jeśli nie cierpisz na niedobór średnich tonów to nie przejmowałbym się tym.
    Zwrotnicy pasywnej nie masz jak w normalnych zestawach dostępnych w sklepach, tylko aktywną wbudowaną we wzmacniacz + osobny wzmacniacz na każdy głośnik, więc wpływu na podział pasma inna impedancja głośnika na pewno nie ma.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •