Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: śmierdzi benzyną

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    33
    BMW
    E32 730
    Skąd
    Tomaszów Lubelski

    śmierdzi benzyną

    Witam. Jak odpalam swoje 7er to faluje na obrotach przez ok 1min jak jadę to śmierdzi benzyną. Co może być tego powodem? proszę o pomoc

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lostami1988
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    467
    BMW
    e 32 3000dm3 v8
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    siema jak masz V8-ke to od razu sprawdz listwe wtryskową i wężyk doprowadzający paliwo

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tom_0808
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    624
    BMW
    7 E32 3.5iL, 1991, automat.
    Skąd
    Sochaczew
    co do falowania przyczyn moze byc kilka, przemyj silniczek krokowy oraz wtyczke ktora do niego sie wpina, przemyj przepustnice bo moze byc zasyfiona jezeli to nie pomoze to najprawdopodobniej lancuch jest wyciagniety, co do zapachu benzyny to maska w gore i obadaj bo gdzies jest najprawdopodobniej niewielki wyciek paliwa, obadaj przewod ktorym doprowadzane jest paliwo moze gdzies wystarczy opaske dokrecic bo sie poluzowala.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    33
    BMW
    E32 730
    Skąd
    Tomaszów Lubelski
    to jest zwykłe 3.0

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    33
    BMW
    E32 730
    Skąd
    Tomaszów Lubelski
    Cytat Zamieszczone przez tom_0808 Zobacz posta
    co do falowania przyczyn moze byc kilka, przemyj silniczek krokowy oraz wtyczke ktora do niego sie wpina, przemyj przepustnice bo moze byc zasyfiona jezeli to nie pomoze to najprawdopodobniej lancuch jest wyciagniety, co do zapachu benzyny to maska w gore i obadaj bo gdzies jest najprawdopodobniej niewielki wyciek paliwa, obadaj przewod ktorym doprowadzane jest paliwo moze gdzies wystarczy opaske dokrecic bo sie poluzowala.
    No wydaje mi się, że łańcuch jest troszkę luźny bo jak faluje to wydaje mi się, że go słychać... a może to też być wina sondy? może na komputer pojechać? a i zapomniałem dodać, że na zewnątrz też śmierdzi benzyną tak jakby nie przepalało wszystkiego...

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    Jak to zwykle 3.0 to sprawdz 3 razy regulator cisnienia paliwa, jak nie pomoze to podmien go na inny sprawny :) uwierz.. moj byl niby sprawny, a jednak po podmianie jak reka ujal.. Koniec falowania koniec zapachu benzyny.. Niestety olej nadal pachnie benzyna i to po kilkudziesiecu km na nowym :( zadnych ubytkow na przestrzeni 15tysiecy km.. ( chyba ze sie podmienia olej na bene :( ) nie moge znalezc przyczyny, ale to przeciez nie moj temat zeby sie zalic :) podmien regulator i na 90% pomoze :)

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    33
    BMW
    E32 730
    Skąd
    Tomaszów Lubelski
    ok dzięki wielkie za pomoc. wymienie regulator i zobaczymy co z tego wyjdzie :) niestety Tobie nie pomoge ponieważ jestem troszkę słaby z mechaniki :D

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar RWD
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    41
    BMW
    E32 735i
    Skąd
    Los Santos
    Ja bym pojechał na kompa i sprawdził ten regulator i silniczek korkowy .:D

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar luki730i
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    944
    BMW
    e32 730ia m30 1992-05
    Skąd
    wrocek
    Cytat Zamieszczone przez RWD Zobacz posta
    Ja bym pojechał na kompa i sprawdził ten regulator i silniczek korkowy .:D
    nie da sie kompem

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    33
    BMW
    E32 730
    Skąd
    Tomaszów Lubelski
    ale tak czy inaczej pojadę na kompa ponieważ może sa jakieś błędy które trzeba wykasować... jakby nie było samochód już ma swoje lata i nie wiadomo kiedy ostatnio był podpinany... ale krokowca i regulator na pewno wymienię... teraz bynajmniej po Waszych podpowiedziach wiem gdzie szukać metodą prób i błędów znajdzie się przyczynę :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •