Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Nie zatrzymujące się lusterko zewnętrzne :)

  1. #1
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna

    Nie zatrzymujące się lusterko zewnętrzne :)

    Witam. Zaraz po kupnie delikatnie podniosło mi się lusterko podczas manewrowania na parkingu ... ( podniosło mi się zahaczając o jakiś bliżej nieokreślony samochód ;). Od tego czasu składa się normalnie, ale jak mam je rozłożyć to schodzi do samego dołu tak jak by nie wiedziało że ma się zatrzymać w pozycji właściwej. Pomaga ręczne przytrzymanie podczas składania i wtedy silniczek się wyłączy i lusterko jest w pozycji normalnej. Sprostuję że chodzi o lustro od kierowcy. Wiem że w np. e46 były mocowane jakieś blaszki, styki w lusterkach które lubiły nawalić w e65/66 jest tak samo?
    Ostatnio edytowane przez Jakub ; 06-11-2011 o 16:19

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Nie wiem jak w E65, ale taki sam problem pojawił się u klienta w E60. Rozebrałem lustro na części pierwsze. Jest tam jeden element metalowy, który odpowiada za blokowanie lusterka w opcji rozłożonej. U klienta na myjni jakiś nadgorliwy złożył ręką lusterko i wyłamał ząbek na tym metalowym elemencie. W tym przypadku wystarczyło przekręcić wspomniany metalowy element razem z zębatką która go obraca(na szczęście miejsc do blokowania było 3).

    Jedyny problem jaki powstał to taki, że musiałem rozwiercić metalową tulejkę która łączyła obie części lusterka, przez którą przechodziły też przewody. Śruba M12 przewiercona na wylot rozwiązała problem ;)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    w e46 było prościej ;) U mnie lusterko po ręcznym zatrzymaniu trzyma ok, po złożeniu też. Na razie chyba zostawię to tak jak jest.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    503
    BMW
    E65 3.0 D
    Skąd
    Szczecin
    Jakbyś naprawił to lusterko w jakiś sposób to daj znać co i jak robiles, bo własnie zauwazylem ,ze u siebie mam dokladnie tak samo:)

  5. #5
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Jeśli chodzi o naprawę to już na forum cursor rozwiązał ten problem. Jest nawet gdzieś instrukcja chyba ale ja odpuściłem gdyż jest z tym trochę dłubania..

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •