Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Brak napięcia na kostce elektrozaworów ogrzewania

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar max264
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    87
    BMW
    e38 730i 94r.
    Skąd
    dąbrowa górnicza

    Brak napięcia na kostce elektrozaworów ogrzewania

    Witam wszystkich forumowiczów.
    A więc tak. Zakupiłem niedawno 730i z 1994r. z climatronicem i mam małe problemy z ogrzewaniem. elektrozawory zregenerowałem, lecz problem pojawił się z napięciem na kostce cewek. Na jednym pinie maksymalna wartość napięcia to ok 7V natomiast na drugiej niecały 1V. Dodam że napięcie mierzone na nieodpalonym i zimnym silniku. Może ktoś miał podobny problem, ew wie gdzie szukać przyczyny? Za wszystkie rady serdecznie dziękuję :D

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar max264
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    87
    BMW
    e38 730i 94r.
    Skąd
    dąbrowa górnicza
    Panowie nikt nie ma pomysłu?

  3. #3
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Elektrozaworami steruje panel climatronika, ustaw taką samą temperaturę dla obu stref i wtedy zmierz napięcia, być może ustawienie różnych temperatur daje różne napięcie, ale nie jestem tego pewien.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar max264
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    87
    BMW
    e38 730i 94r.
    Skąd
    dąbrowa górnicza
    a Wiec ustawiłem na maxa i napięcie na jednym pinie to 7.2V a na drugim 0.7:/

  5. #5
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Nie wiem ale spróbój podmienić z kimś panel i sprawdź, a wogóle masz pokrętła czy elektroniczny, bo w tym roczniku lubią być pokrętła.

  6. #6
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Elektrozawory pracują z napięciem 12V, otwierają się cyklicznie, a przepływ regulowany jest stosunkiem czasu otwarcia do czasu zamknięcia.

    Mierzyć trzeba próbnikiem 12V i obserwować, czy pojawia się napięcie i na jak długo. Jak ustawisz 16*C to lampka próbnika będzie dłużej zgaszona niż zapalona, a przy 32*C będzie prawie cały czas zapalona.
    Jak masz INPA, to w odpowiednim menu ustawiasz elektrozawory na 50% i wtedy lampka w próbniku miga regularnie jak kierunkowskaz, a jak dasz 100% to cały czas będzie się paliła.

    Próbnik do kupienia w marketach moto za 4,99 zł ;)

    EDIT:
    racja, jest odwrotnie - przy 16*C lampka dłużej się pali, a przy 32*C dłużej jest zgaszona.
    Ostatnio edytowane przez hatecraft ; 08-11-2011 o 13:04
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  7. #7
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Drobna pomyłka post wyżej.
    Elektrozawory bez prądu grzeją na max.

    Sprawdź bezpiecznik nr7 w skrzynce ze sterownikami. On odpowiada za zasilanie ez i pompkę. Najprawdopodobniej się spalił.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marek_JWe
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    209
    BMW
    E38 725 TDS
    Skąd
    Wlkp Jastrowie
    Trochę odgrzeje temat u mnie też nie ma napięcia na elektrozaworach
    Cytat Zamieszczone przez seban123 Zobacz posta
    Sprawdź bezpiecznik nr7 w skrzynce ze sterownikami. On odpowiada za zasilanie ez i pompkę. Najprawdopodobniej się spalił.
    ale bezpiecznik 7 odpowiada za klimatyzację u mnie klima działa więc i bezpiecznik raczej będzie dobry.
    Jeszcze była mowa o panelu klimatyzacji (posiadam manualną na pokrętła) i sprawdzałem już 4 panele i wszędzie to samo czyli napięcia brak i na nogi i szybę daje ciągle ciepłe powietrze a w nawiewach na twarz leci już chłodne szczególnie w skrajnej lewej i prawej i kratki te środkowe i skrajne normalnie reagują na regulację pokrętła ciepło/ zimno (znajdującego się pomiędzy środkowymi kratkami) ale słyszałem że akurat te nawiewy pomijają nagrzewnicę.
    Więc gdzie może leżeć przyczyna ciepłego powietrza lecącego na nogi i szybę może przycięta jest jakaś klapka ale wtedy jeszcze jest kwestia napięcia? Z góry dzięki za pomoc. Wiele osób z góry obstawia elektrozawory ale jak je sprawdzić jak nawet nie mają napięcia z kostki. Pzdr

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •