Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: taką sobie wymarzyłem

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar sirBlack
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    29
    BMW
    jeszcze nie kupione
    Skąd
    z Wodzia

    taką sobie wymarzyłem

    cześć!

    dzisiaj niby dzień jak codzień, ale jednak coś drgnęło - zapadła decyzja o kupni e38. mam nadzieję że nie za wcześnie się na forum pojawiam, ale gdzie jak nie tu zgarnę parę potrzebnych informacji co do budowy auta/ jak wybrać przy kupnie, jaki silnik wybrać etc. zmiana samochodu już długo za mną chodzi i zawsze mi się podobało e39, dopiero ostatnio do mnie dotarło, że chyba jednak wolałbym, żeby miejsca mi nigdy nie brakowało w aucie stąd wybór e38.
    do końca roku chciałbym trochę poczytać, podowiadywać się, poznać opinię, budowę auta, o zakupie będę myślał w okolicach lutego.
    póki co śmigam Matsuboshi Eclipse 93 2.0 150KM w manualu i od jakiegoś czasu choruję na porządną bawarkę....

  2. #2
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Witam na Forum. Za wcześnie ?? Absolutnie w samą porę :)
    Gra muzyka

  3. #3
    Vip Vip Awatar PrzemoS
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    536
    BMW
    e91 2005 m47 2.0 d
    Skąd
    Jastrzębie - Zdrój
    Witaj, dobrze trafiłeś, to skarbnica wiedzy o 7er :)
    Pozdrawiam, Przemos

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    886
    BMW
    BMW E38 740 1994r
    Skąd
    okolice Kalisza
    Rąsia - ''miłej lektury na forum'' ;)
    Lepiej nie mogłeś trafić - pozdrawiam:)

  5. #5
    Maciej Vip Awatar sennapowieka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    3,296
    BMW
    ORIENT
    Skąd
    O N A
    "Wybór należy do Ciebie"

    witam serdecznie
    Pewność na każdym kilometrze ...

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar sirBlack
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    29
    BMW
    jeszcze nie kupione
    Skąd
    z Wodzia
    to może zacznijmy od innej strony - dzisiaj jechałem a8 - dlaczego miałbym nie kupić tej aluminiowej gabloty zamiast siódemy? ma ktoś doświadczenia z oboma wozami?
    proszę bez wywodów typu - ledwo się zapisał, a już pisze o innych, chciałbym po prostu porównać oba auta i wiedzieć, czemu e38 wypada lepiej (bo nie wierzę że jest inaczej :) )

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Witam Serdecznie...A8 to piękne i nie rdzewiejace auto co w kraju w jakim mieszkam jest zbawienną cechą i też rozpatrywałem kupno A8-mki...jednak wybór padł na e38...dlaczego?A dlatego,że A8 z lat 90tych z przodu wyglada troche jak stara 100-tka(tył jest dziełem sztuki) a do tego rynek czesci wtórnych jak i nowych zamienników jest dosyć ubogi w porównaniu do E38...do BMW dostaniesz wszystko a rynek oryginalnych częsci używanych wręcz zasypał Allegro...Na korzyść Audi przemawia quatro,które w A8 jest standartem a na korzysć BMW przemawia...no właśnie,już to napisałem...BMW.Jesli chodzi o wybór silnika to musisz to dostosować do swoich potrzeb i oczekiwań...jeśli diesel to jak dla mnie tylko 3.0...jeśli benzyna to gama silnikow jest spora ale jeśli lubisz naprawdę depnąć...najlepiej 4.0 lub 4.4 .Pozdrawiam.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  8. #8
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Z tego co mi wiadomo serwis zawieszenia audi a8 jest o WIELE droższy jak e38. Zarejestruj się też na forum Audi i tam poczytaj co i jak a potem zrób porównanie i sam będziesz miał odp. na Twoje pyt.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar sirBlack
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    29
    BMW
    jeszcze nie kupione
    Skąd
    z Wodzia
    no właśnie - zawias. wiem że bemy są bardzo dopracowane pod tym względem i w e38 też jest rozbudowany - mówicie że w a8 jeszcze bardziej? dobrze wiedzieć.
    do wybierania silnika jeszcze daleko, na razie się utwierdzam w przekonaniu, że to moje przyszłe auto.
    a wygląd rzecz gustu, moim zdaniem e38 wygląda równie elegancko, ale jednak bardziej rasowo. poza tym beemy są bardziej skrojone pod kierowcę niż audiczki.
    no nic, wracam czytać dalej.
    a właśnie - dlaczego do e38 nie ma książki sam obsługuję i naprawiam? nie można tam za dużo samemu zdziałać, czy jak?
    ...ale ja się nie znam.

  10. #10
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Jak się znasz to naprawisz , jak jesteś laikiem to i 126p za trudne będzie. Do mnie przemawiał fakt że w bmw jest łańcuch a w audi masz paski a kompletna wymiana rozrządu nie jest tania.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •