Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Opony bieżnikowane

  1. #11
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Biegnem zobaczyć, kupiłem od gościa, który miał je na E38 a ściągną z E39, mówił, że elegancko pasowały do 7er mój błąd bo nie sprawdziłem prawidłowego rozmiaru :/

    --------------EDIT-----------------

    Ale urwał, każdy wszędzie pisze, że niby jest do E39 i E38 16x7" a tutaj proszę numer felgi to 1 095 049 czyli:
    http://www.realoem.com/bmw/partxref.do?part=1095049
    http://www.realoem.com/bmw/showparts...=36&fg=15&hl=1

    A ta felga ma rozmiar 16x7,5" więc

    PS. nie rozumiem po jakiego grzyba ktoś ludzi wprowadza w błąd i pisze głupoty na forach skoro komuś jest bez różnicy 7 czy 7,5" to szkoda gadać.
    Ostatnio edytowane przez coboss ; 05-11-2011 o 11:50
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  2. #12
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,251
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Jeśli ściągnął je z E39 to kup od razu pierścienie centrujące, bo E39 średnica piasty jest większa.

  3. #13
    Vip Vip Awatar szczurek
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    1,336
    BMW
    e38 740d e39 525d e65 745i pędzlem malowana m5 sznicer gangsta stajl
    Skąd
    wrocek city
    ja jeździłem jeden sezon na nalewkach , troche glośno w aucie było , ale wjeżdzałem w każdy śnieg :) Wulkanizator mówił , że bardzo twarda guma jak na opone zimową . A mit ze odpadł bieżnik z nalewki to chyba 20 lat temu widziałes jak takie coś leżało na autostradzie za jakimś tirem , teraz to jest niedopuszczalne aby spadł bieżnik z opony. Wiekszośc z tych nalewek posiada atesty, więc sa bezpieczne dla użytkownika tak??? Jedna z opon musiałem reklamować , gdyz pojawiły sie bąble po boku opony, miesiąc trwała reklamacja ale przysłali nową ( miesiąc bo zauważyłem je w czerwcu, kiedy czegoś szukałem w piwnicy i przypadkowo zainteresowałem sie zimowym kompletem .) Generalnie 1/3 ceny nowej opony. poza tym jak ci sie nie spodobaja to za rok wywalisz :)
    codziennie rano budzę się piękniejszy, ale dzisiaj to już przesadziłem :P

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    A jak Ci mowie ze spadł to spadł, oczywiście nie całkiem ale poodpadały kawałki bieżnika. Marki opony nie pamiętam, było to ok. 5 lat temu i w dodatku opona była przeciążona.
    Ostatnio edytowane przez prezE32s ; 05-11-2011 o 13:20

  5. #15
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Jeśli ściągnął je z E39 to kup od razu pierścienie centrujące, bo E39 średnica piasty jest większa.
    No z tym co mówiłem to ostrożnie, może się przesłyszałem i o coś innego mu chodziło. Tak czy siak kółka są dobre i mi to pasuje.
    Kończąc OT a wracając do tematu nalewek, to chyba ta sytuacja z rozwarstwianiem jest dzisiaj nie do pomyślenia przynajmniej w wypadku tych dobrych producentów.
    Recykling ogólnie jest pod mocnym obszczałem a więc zapewne solidne firmy dbają o jakość wyrobów.
    Zapewne atesty i certyfikaty nie były kupione na chińskim bazarze więc coś z tym bezpieczeństwem musi być na rzeczy.

    Ale sam fakt, że jak chłopaki wspominacie takie opony są hałaśliwe w moich oczach je dyskwalifikuje. Skoro mnie wnerwiał hałas Hankooka, który przecież nie jest jakoś wybitnie hałaśliwy to pewnie nalewki bym nie wytrzymał. A skoro opony hałasują to nie mam mowy o komforcie podróżowana, jedynym słowem bieżniki robione na wzór markowych opon można uznać za plagiat a i wspólnego z nim mają tyle co na oko...

    A więc nalewka do żuka tak do BMW niet ;)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar technics
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    1,547
    BMW
    octavia 1.9tdi ex e65 745 2002 rok ex e38 735
    Skąd
    Szwecja
    Ja wypowiem sie na temat opon , nalewki na zime jak najbardziej moja zona me teraz nalewki w oplu tigra i nie moge powiedziec bardzo ladnie wygladaja i fajnie jezdza . Ja u siebie w bmw mam nokiany hakapelitanki 5 i tez sa fajne . Jak ktos nie jezdzi ekstremalnie szybko i agresywnie to na zime nalewki napewno lepsze niz jakies uzywki . W zimowych oponach najbardziej chodzi bieznik i o jego wysokosc dla mnie juz 5 milimetrow to za malo na zimowki .

    P.S o jakim halasie mowa ? Przejedz sie na zimowkach z kolcami w oplu tigra to jest dopiero masakra :)
    Ostatnio edytowane przez technics ; 05-11-2011 o 13:53

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Cytat Zamieszczone przez technics Zobacz posta
    Ja u siebie w bmw mam nokiany hakapelitanki 5 i tez sa fajne
    Owszem sa fajne bo sam mam takie u siebie z kolcami ale nie nalewki...skoro masz nalewki to to już nie są Nokiany bo nalewki chyba raczej robią jakies inne firmy tylko na oponach markowych...ale moze się mylę.Ja osobiście bałbym sie rozpedzić na takiej oponie...mój kolega jechał BMW 524td na takich oponach i o mało nie zabil się na autostradzie w Niemczech...bieżnik mu normalnie odpadł...fakt,że nie jechał wolno ale to świadczy jakie to sa opony.Przetarł się konkretnie bokiem po bandzie...na szczęście udało mu sie zapanować nad autem i nikomu nic się nie stalo.
    Ostatnio edytowane przez arturo193 ; 05-11-2011 o 14:31
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Cytat Zamieszczone przez coboss Zobacz posta
    każdy wszędzie pisze, że niby jest do E39 i E38 16x7"
    Ja u siebie mam ori 16X7,5 cala.I mam założone oponki 235/60 ale to jest OK bo 7 cali jest dla opon 215/65 a dla 235 powinno być 7,5 cala.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  9. #19
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Sama cena świadczy o jakości tej opony. Nie mówię że są złe, przechodzą one jakieś tam testy i spełniają daną normę. Jest to wg. mnie ingerencja w oponę która nie powinna mieć miejsca. Wszyscy którzy piszą opony są OK, zapraszam do przetestowania ich na wysokich prędkościach a w szczególności na naszych drogach. Niestety jest to forma oszczędności która może być niebezpieczna dla życia-warto?. Nie wiem czy takie opony są dostępne np. w Niemczech?
    Ostatnio edytowane przez Jakub ; 05-11-2011 o 14:54

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  10. #20
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    a ja powiem tak, 4 nalewki na aucie to jak 4 rozne opony, tylko bieznik jest identyczne ale marka, nosnosc, indeks predkosci i wiek opon juz nie, aha jak niema opon to moze warto bylo kupic opony miesiac temu? wtedy byly, ja sam kupilem conti 810 235/60r16 po 400zl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •