Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: stukot, szmer, klekotanie m60b30

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar kabat
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    67
    BMW
    l
    Skąd
    l

    stukot, szmer, klekotanie m60b30

    Jak w temacie, silnik v8 3.0, patrząc z przodu na auto, strona prawa, czyli ta od kierowcy, cylinder najbliżej grodzi kabiny. Stamtąd dochodzi stukot, a podczas przyspieszania, siedząc w kabinie slychac szmeranie, ale głośne i zauważalne. Z początku myślałem że to luźny łańcuch ale przykładałem ucho koło podejrzanego miejsca i ten dźwięk wydobywa się dokładnie stamtąd. Silnik ma moc, chodzi w miarę równo. Olej to 10w40 Valvoline Max life, przebieg 346 tys km. Czy to wina tego ze olej nie dochodzil do tego ostatniego cylindra? Wszystkie inne chodzą dobrze i nie ma takich odgłosów. Czytałem że w tym silniku jest hydrauliczna regulacja luzów zaworowych, więc wykluczam potrzebe regulacji luzów jak np w m30. Co o tym myślicie, co to może być? Do wymiany mam w silniku również pompę wody reszta w dobrym stanie więc raczej nie chciał bym złomować silnika. Czy w tej jednostce są listwy doprowadzające olej które się odkręcają jak w m30? Dodam że pompa oleju byla sprawdzana przez poprzedniego wlasciciela i nie byla podobno poluzowana.
    Czytałem trochę na forum i podejrzewam że to szklanki na tym cylindrze. Ale jeśli tak, to czemu tylko ten cylinder halasuje, ew ta strona?
    Ostatnio edytowane przez kabat ; 03-11-2011 o 21:43

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    jak ściągałem i wymieniałem uszczelki pod klawiaturą to były tam rurki jak by olejowe może masz już wyrobione regulatory na zaworach i dlatego ci tak robi,u mnie od strony pasażera je słychać też na ost.cylindrze ale nie aż tak głośno co do pompy olejowej przy najbliższej zmianie oleju bym ci radził dla pewności ściągnąć miske i sprawdzić co tam jest:)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar kabat
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    67
    BMW
    l
    Skąd
    l
    bylem dzis u mechanika i stwierdzil ze to prawdopodobnie regulatory, mowil zeby wymienic olej na jakis inny 10w40. Powiedzial ze regulatory beda mnie kosztowaly z wymiana okolo 800-900 zl.. Co wy na to? Do tego od poniedzialku jak go odbieralem, oleju bylo full a teraz jest na minimum. Poprzedni wlasiciel sprawdzal pompe oleju i wkleil miske na silikon, nie wiem czy to tamtedy ten olej spiernicza, bo odkad go wzialem przejechalem z 800km, to chyba niemozliwe zeby tyle oleju spalil, zwlaszcza ze nie dymi

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    regulatory są po ok 40zł za szt.x32 uszczelka pod miske olejową od 60do coś ponad 100 a odme wymieniałeś??

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar kabat
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    67
    BMW
    l
    Skąd
    l
    Nie, odmy nie ruszałem, a nawet nie wiem gdzie ona jest niestety ;/. Te regulatory wymienić najlepiej wszystkie czy tylko te które hałasują?
    http://www.realoem.com/bmw/showparts...44&hg=11&fg=15 <- czy to jest odma?
    Ostatnio poruszany byl temat plukania przed wymiana oleju, czy w takim wypadku sprobowac uzycia tego srodka i zalac silnik jakims dobrym 5w40?
    Ogladalem auto od spodu, silikon wydaje sie przepuszczac olej, wiszące kropelki oleju są też na łączeniu skrzyni z blokiem silnika z czego wnioskuje że uszczelniacz wału też przepuszcza
    Ostatnio edytowane przez kabat ; 06-11-2011 o 00:38

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar kabat
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    67
    BMW
    l
    Skąd
    l
    Olej wymieniony, skontrolowane wycieki. Okazalo sie ze pali okolo litr oleju na 1000km, przy wymianie to wyszlo. Teraz zalalem Mobil 1 10w40 i zaobserwuje jak bedzie sie silnik sprawowal, na nastepna wymiane planuje plukanie i jakis dobry 5w40 zalac. Stukanie nie ustalo, auto ma moc i dobra kompresję, jestem coraz bardziej pewny ze to szklanki. Moze ktos ma jakies pomysly i spostrzezenia?

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    na mobili na 100% bedzie wiecej auto palilo niz na valvoline, niewyssalem tego z palca, poprostu zmienilem olej w ponad 1000 aut. napewno nalales mobil super 2000 10w40 tak?

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez kabat Zobacz posta
    Olej wymieniony, skontrolowane wycieki. Okazalo sie ze pali okolo litr oleju na 1000km, przy wymianie to wyszlo. Teraz zalalem Mobil 1 10w40 i zaobserwuje jak bedzie sie silnik sprawowal, na nastepna wymiane planuje plukanie i jakis dobry 5w40 zalac. Stukanie nie ustalo, auto ma moc i dobra kompresję, jestem coraz bardziej pewny ze to szklanki. Moze ktos ma jakies pomysly i spostrzezenia?
    Hydroregulatory to jedna z rzeczy które, podobnie jak większość podzespołów, nie są wieczne i ulegają zużyciu.

    Jeśli się tłuką to trzeba je wymienić, żadne podmiany oleju nic tu nie dadzą i należy odpuścić wszelkie tego typu czary.

    Jest opcja wyjąć i wypłukać szklanki w których akumuluje się szlam, jednak jeśli nie ma kwitów potwierdzających jakiekolwiek działania przy aucie, to należy przyjąć że reanimowanie czegoś co dawno zdechło nie przyniesie większego efektu, a roboty tyle samo.

    Misa kładziona na sylikon to pierwszy znak firmowy frakcji z pod znaku "po najmniejszej linii oporu", ale taka jest najczęściej rzeczywistość przy pojazdach tej marki.
    Czarne e32 w benzynie!


  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar kabat
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    67
    BMW
    l
    Skąd
    l
    Krzywy191, tak to jest ten olej co mówisz. Zdaje się że muszę zmienić mechanika, bo powiedział że ten silnik tak ma i żeby się tym odgłosem nie przejmować i ew. zalać mineralnym....
    Czy po wymianie szklanek jeśli wszystko się uspokoi spróbować z 5w40 np Liqui Moly czy lać już lepiej Valvoline ten co był 10w40? Dodam że uszczelniacz wału od strony skrzyni lekko przepuszcza, uszczelka miski będzie założona i przy wymianie szklanek oczywiście uszczelki pod pokrywami zaworów.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar kabat
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    67
    BMW
    l
    Skąd
    l
    Pomiar kompresji wykazał 13,5 na każdym garze. Ogarnalem odme i wszystkie te uszczelki, oleju nie ubywa na razie. Jedyne co zostalo to to dzwonienie, brzeczenie itd. Mechanicy mowia ze to nie szklanki. Podejrzewaja ze jak ktos wycinal katy i spawal rure to cos zostalo w kolektorze i dzwoni.. Czy to mozliwe? Moze resztki katalizatora ktory sie wykruszyl?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •