Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: Siemacie

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar neonunit
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    391
    BMW
    '95 740i
    Skąd
    Poznań/Łódź

    Siemacie

    Witam wszystkich,
    na wstępie powiem że nigdy nie rozumiałem idei tematów z serii 'przywitaj się', bo ludzie z założenia wchodzą na takie forum żeby się dowiedzieć o sprawach związanych z samochodem a nie właścicielem... :D ale widzę że na razie nigdzie indziej pisać nie mogę, więc niech stracę.

    Pierwszą siódemkę kupiłem tydzień temu, wcześniej miałem e36 1.6 :D I powiedziałem sobie, że już nigdy nie kupię auta z najmniejszym silnikiem z całej gamy.
    Trafiłem na tą e38 740 '95 z LPG, pojechałem, napaliłem się jak szczerbaty na suchary i kupiłem.
    Nie działa sporo, no ale czego się spodziewać, auto drogie nie było. Poza tym wychodzę z założenia, że lepiej kupić tani wóz i w niego dużo włożyć bo wtedy wiesz czym jeździsz, niż dołożyć dychę, kupić 'igłę' i znowu zbierać kasę na remont - w używanym aucie zawsze znajdziesz coś co można naprawić.
    Na szczęście większość usterek to typowe niedomagania elektroniki pokładowej (gaśnie wyświetlacz MK I, wypalone piksele wyświetlacza temperatury od klimy czy licznika kilometrów, niedziałająca zmieniarka), kilka problemów z wyposażeniem wnętrza (roleta tylnej szyby automatycznie nie chce się złożyć do końca). W końcu jest też kilka rzeczy mechanicznych do poprawienia (hamulce i przednie amorki do wymiany, trochę luzu w kierownicy, cieknie wąż od pompy wspomagania).
    Ogólnie jestem zadowolony i nie żałuję ani trochę kupna tego samochodu. W 'trójce' ponad rok czasu zajęło mi doprowadzenie auta do takiego stanu w którym wsiadasz, jedziesz i o nic się nie martwisz. Tu pewnie będzie tak samo.
    Bałem się trochę jak to będzie ze spalaniem, ale niepotrzebnie. W trasie przy stałej prędkości 140-150km/h wciąga mi 14l/100km LPG co moim zdaniem jest dobrym wynikiem jak na czterolitrową jednostkę sprzed szesnastu lat (instalacja Prins z fakturą na 6500zł z 2005r.).
    Jutro jadę porobić jej jakieś zdjęcia to wrzucę na forum.
    Na wiosnę zamierzam zmienić felgi (czarne jakoś mi nie leżą), więc pewnie odwiedzę dział kół i opon żeby dopytać o to i owo. W międzyczasie zabieram się za dłubanie przy rzeczach, które wymagają uwagi.
    Pozdrawiam wszystkich forumowiczów, szczególnie z Poznania.

    EDIT: Dołączam do pierwszego postu dziennik napraw który będę tutaj od czasu do czasu aktualizować.

    Mechanika:

    Przebieg [km] Zabieg..... Info o częściach
    305.000 Wymiana świec..... Beru 4-elektrodowe
    308.000 Wymiana oleju i filtrów..... Castrol Magnatec 10w40
    313.000 Nowe opony..... Fulda SportControl 235/45R17 94 Y MFS
    314.200 Przegląd instalacji lpg..... Zestaw naprawczy reduktora + filtry Prins
    318.150 Nowa chłodnica..... Zamiennik
    319.000 Nowe wkłady lusterek..... Zamienniki, podgrzewane, NIE-fotochromatyczne
    322.000 Wymiana amortyzatorów tył i jednego wahacza na przodzie..... Bilstein, osłony+odboje, poduszki
    323.000 Wymiana filtrów kabinowych..... Bugus nie-węglowe
    323.100 Wymiana oleju z filtrem i filtru powietrza..... Castrol Magnatec 10w40, Filtron OE649/3, Filtron AP063/1
    326.000 Wymiana klocków tył, płynu, naprawa zacisków tył..... Klocki Bosch, płyn Ferodo
    327.000 Nowy akumulator..... Centra Standard 720A 90Ah
    328.850 Wymiana oleju w ASB..... Nowy filtr+uszczelka, olej mobil (esso) lt 71141
    332.300 Wymiana przepływomierza..... Używany, oryginalny Bosch

    Kosmetyka:

    Nowe felgi
    Nowe kierunkowskazy
    Nowe nerki
    Ekran 4:3
    Nowe siłowniki klapy bagażnika
    Nowe klosze reflektorów
    Szklany szyberdach
    Ringi SMD + moduł DRL
    Ostatnio edytowane przez neonunit ; 02-03-2013 o 09:27

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar siwymetal
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    708
    BMW
    E65 745i 2001
    Skąd
    Göteborg,Szwecja
    Siemanko,z takim podejściem do auta będziesz się cieszyć nim długo i mam nadzieję,że szybko uporasz się z usterkami,bo to pierdoły są.Wynik spalania doskonały,świadczy to o dobrej kondycji motoru i dobrze zestrojonej instalacji.
    Jak wrażenia z przesiadki na potworka?Czekamy na fotki.

  3. #3
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,241
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Witam na naszym/Twoim forum :)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jareczek256
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    461
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    złotoryja
    Witam, podziel się zdjęciami
    BMW - radość z jazdy!

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar neonunit
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    391
    BMW
    '95 740i
    Skąd
    Poznań/Łódź
    Wrażenia? Hehe... : )
    Zawsze chciałem mieć duże auto. 'Duże' to oczywiście pojęcie względne... Na początku duża mi się wydawała Corsa którą zdawałem egzamin na prawko, później służbowy Citroen C4, aż w końcu moje pierwsze auto - E36 - na początku nie potrafiłem nim nawet zaparkować :D
    Odnoszę wrażenie, że pierwszy własny wóz w pewnym sensie kształtuje twoją wizję wymarzonego samochodu - wiesz, co kolejne auto będzie miało, a czego nie. Z czasem trójka była dla mnie za mała, za ciasna. Dłuższa jazda była męcząca, zwłaszcza przy prędkościach powyżej 100km/h, bo robiło się już głośno. Motor był mały, więc cały czas trzeba było deptać, żeby się rozpędzić. A jak wsiadło trzech pasażerów? Ło matko. Obniżony przód może i ładnie wyglądał ale jak jechałem po koleinach to iskry szły jak z petardy. To nie było to.
    Wiedziałem, że kolejne auto będzie większe. Miało być duże, wygodne, takie, w którym długa jazda to przyjemność. Ciche, ale z dużym silnikiem żebym zawsze pod pedałem miał zapas mocy na wypadek wyprzedzania nawet mając na pokładzie kilku pasażerów i bagaż. Na pewno nie diesel. Nie lubię diesli, śmierdzą, kopcą, są bardziej wrażliwe na paliwo niż benzyniaki, na niskich obrotach buczą. Fuj. Jak to mawia mój kolega: "nawet dobre zapalniczki są na benzynę, a nie na ropę" ;)
    Do tego musiało mieć odpowiednie wyposażenie. W trójce nie miałem nawet elektrycznie otwieranych szyb, co było porażką :D Chciałem coś w automacie, z klimatyzacją, najlepiej w skórze.
    Zastanawiałem się długo nad E39, ale znaleźć ładny egzemplarz było ciężko, a cena tych ze skórą i z silnikami o pojemności 2,8 wzwyż przerastała mój budżet.
    Najeździłem się też Passatem B5, niby to większe, niby teges szmeges ale od auta takich gabarytów oczekiwałbym większego komfortu. Nie jeździłem nigdy E39 i bałem się, że ilością miejsca wewnątrz czy ogólnie komfortem może być za bardzo zbliżona do Paska.
    Wróciłem więc do poszukiwań E38, która miała wszystko co chciałem: dużo miejsca, skórę, automat i duży silnik. Uważnie prześledziłem na Allegro ceny części. Drogie - pomyślałem - ale dopóki jestem kawalerem i mogę cała wypłatę pakować w samochód, to czemu nie. ;)
    Jak na razie wrażenia mam tylko pozytywne. Oby tak było jak najdłużej.

  6. #6
    Vip Vip Awatar Thomsen1
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    402
    BMW
    728i
    Skąd
    Zawiercie/Kielce
    Myslę że jak będziesz funkcjonował jak biały człowiek to nie stracisz, witam na forum ! Dobrej zabawy!


    Będziesz Miał W_ _ _ _ _ _ e

  7. #7
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez neonunit Zobacz posta
    Witam wszystkich,
    na wstępie powiem że nigdy nie rozumiałem idei tematów z serii 'przywitaj się', bo ludzie z założenia wchodzą na takie forum żeby się dowiedzieć o sprawach związanych z samochodem a nie właścicielem... :D ale widzę że na razie nigdzie indziej pisać nie mogę, więc niech stracę.
    Tu w zasadzie dużo do zrozumienia nie ma .Jak wchodzisz do obcego mieszkania to nie siadasz przy stole wołając gospodarza o piwo .... :D
    Teraz przynajmniej będzie przyjemniej .

    Witam :D

  8. #8
    Konto zablokowane
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    513
    Skąd
    Wyszkow/Oslo
    Witaj na forum,wstaw jakieś fotki :)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar siwymetal
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    708
    BMW
    E65 745i 2001
    Skąd
    Göteborg,Szwecja
    Ja też zawsze marzyłem o dużym aucie,a moi znajomi i bliscy z żoną na czele odpowiadali:kup se autobus(ha ha),a ja konsekwentnie muwiłem,że 7er to jest to.Teraz kiedy już mam,to wszyscy mi zazdroszczą i nie są już tacy pewni,że autobus to trafny wybór,a moja szanowna małżonka uuuuuuuuuuwielbia przejażdżki naszą siudemką,sama jeździ golfem plus,więc to zrozumiałe.Auta oczywiście nie kupiłem dla zazdrosnych spojrzeń,ale po to by wygodnie i cicho wozić tyłek.
    Co do przedstawiania się,to jest po prostu dobre wychowanie.
    Jeszcze raz gratuluję i miłego połykania autostrad.

  10. #10
    Cytat Zamieszczone przez neonunit Zobacz posta
    na wstępie powiem że nigdy nie rozumiałem idei tematów z serii 'przywitaj się', bo ludzie z założenia wchodzą na takie forum żeby się dowiedzieć o sprawach związanych z samochodem a nie właścicielem
    Witam, a My tu na 7er.pl staramy się aby jednak 7er.pl to byli ludzie a nie samochody.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •