Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Jakie żarniki ksenonowe do E65 ?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    100
    BMW
    E65 745i LPG
    Skąd
    Warszawa

    Jakie żarniki ksenonowe do E65 ?

    Siemka wszystkim, od paru dni stałem się posiadaczem czarnego E65 745i 2001r. No i jak to bywa z używanymi autkami na dzień dobry parę spraw do zrobienia, nie świecą mi ringi i przerywa lewa żarówka ksenonowa, muszę wymienić prawe lusterko (drugie już mam zakupione), regulacja kolumny kierowniczej działa mi tylko przód/tył a góra/dół stoi.
    I tu pytanie do forumowiczów.
    1. Jakie rodzaj żarnika do świateł mijania mam kupić D2S D2R D1S ?
    2. Jakie żarówki / LEDY do ringów ?
    3. Jak zdjąć boczki drzwi żeby dobrać się do lusterka ?
    4. Jak się dobrać do kolumny kierowniczej i co może być przyczyną że nie w pełni funkcjonuje

    Co do ringów to owszem znajdowałem posty na forum że ktoś sobie kupił i podawał link jakie ale linki nie działają i nie wiem co mam kupić żeby zaraz się nie spaliło
    o żarnikach do świateł mijania, boczkach i kolumnie kierowniczej nic nie znalazłem.

    Będę wdzięczny za pomoc.
    P.S mamy kogoś w wawie kto ogarnia E65 od strony mechanicznej jak i elektryki?
    Ostatnio edytowane przez pietjawawa ; 02-11-2011 o 23:17

  2. #2
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Witamy na forum . Postaram odpowiedzieć na klika pytań. Żarniki xenon to D2S, na twoim miejscu kupił bym kolor 4300k -na allegro jest duży wybór ceny od 20 zł ;) do 180 zł. Piszesz o przerywaniu żarówki-to raczej nie wina żarnika.. Ringi masz 2 opcje , jak wspomniałeś LEDY albo ori. Wydaje mi się ze jeśłi nie świecą Ci dwie strony ringów to jest małe prawdopodobieństwo że przepaliły się dwie strony na raz, podewjrzewam że poprzedni właściciel powyciągał gniazda z żarówkami więc potrzebujesz taki zestaw :http://allegro.pl/zarowka-postoju-ri...861541969.html. Do lusterka się jeszcze nie dobierałem. Jeśli chodzi o kolumnę to dobrze że wogóle chodzi to znaczy że masz połowe problemu mniej, najprawdopodobniej moduł jest ok a problem tkwi w samym przełączniku.
    Ostatnio edytowane przez Jakub ; 03-11-2011 o 06:11

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  3. #3
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    W ringach jak się jedna spali to dwie strony nie świecą.
    Pić trzeba ! Jeść można !

  4. #4
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Paweł pisząc o dwóch stronach miałem na myśli -lewa i prawa lampa. Masz rację w lampie na 2 ringi jest 1 żarówka .

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  5. #5
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Żeby zdjąć boczek trzeba odkręcić kilka śrubek ale nie wydaje mi się żeby do zdjęcia lusterka trzeba było cały boczek ściągać.
    Lusterko powinno być mocowanie pod trójkątem.

    Jak trzeba będzie ściągnąć ten nieszczęsny boczek to jedna śrubka pod klamką pod okrągłą zaślepką. Dwie kolejne w podłokietniku pod kwadratowymi zaślepkami.
    Kolejna pod logo AIRBAG.
    Jedna z boku przy zawiasach.
    Trzeba ciągnąć od dołu boczek. Można czymś podważyć. Tam jest do okoła baczka kilka kołeczków.
    Po zdjęciu trzeba odpiąć boczną poduszkę. Polecam zdjęcie klemy przed tymi zabiegami no chyba że masz kompa i sam pokasujesz błędy.
    Z linką od klamki trzeba ostrożnie. Można połamać. Trzeba odpiąć kostkę przy module drzwi.

    Żarniki xenonowe jak się kończą to właśnie mrugają. W pierwszej kolejności zamienia się je stronami i sprawdza czy objaw pojawia się na tej samej lampie.
    To jaki jest żarnik w lampie to zależy do lampy.
    Jak masz soczewki to D2S.
    Jak nie masz soczewek to D2R. Nie wiem czy występowały w tym modelu.

    Do ringów idą halogenowe żarówki 10W. Najlepiej wyjąć i pojechać z żarówką do sklepu aby dobrali.

    Kolumny kierowniczej nigdy nie sprawdzałem więc nie pomogę.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    105
    BMW
    E65 730D ex E38 740i ex E39 530d
    Skąd
    Dolnośląskie
    Jeśli chodzi o lusterko to jest ono mocowane na trzy śruby które znajdują się jak kolega wcześniej napisał pod trójkątem, wiem bo maluję właśnie całe lusterko

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    100
    BMW
    E65 745i LPG
    Skąd
    Warszawa
    Dziękuję wszystkim za odpowiedź, auto pokaże jak ogarnę wszystkie duperele. Dzisiaj wróciłem z trasy i mi krzyczy o niskim poziomie płynu chłodniczego, wycieków z pod auta nie zauważyłem przez tydzień użytkowania a naczytałem się ogólnie o nieszczęsnej rurce pomiędzy głowicami, jakiego płynu mogę dolać dostępnego na pierwszej lepszej stacji benzynowej o ile mogę?. Jakieś rady lub propozycje co może być przyczyną?. Aha i jeszcze jedno, czy do wymiany żarnika ksenonowego muszę wyciągać całkowicie lampę w przedlifcie czy mogę to zrobić jedynie ją wysuwając przy okazji wymiany żarówek od ringów?
    Ostatnio edytowane przez pietjawawa ; 03-11-2011 o 16:12

  8. #8
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Do wymiany żarnika nie potrzebujesz demontować lampy. Strona od kierowcy banalnie prosta a od strony pasażera ja pomogłem sobie luzując obudowę filtra. Wycieku wcale nie musi być widać w początkowej fazie może poprostu odparowywać , dolej np. shella i obserwuj co będzie się działo w najbliższych km. Oby było to po prostu normalne odparowanie płynu, jest opcja że bardzo dawno nie był kontrolowany stan.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    100
    BMW
    E65 745i LPG
    Skąd
    Warszawa
    Jakubie to musi być konkretnie shell czy borygo do alu wystarczy, dolewka z tego co widzę jest minimalna

  10. #10
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Ja zawsze zalewałem, dolewałem do każdego mojego bmw shella..Jeśli miałeś minimalną dolewke to pewnie borygo też mu nie zaszkodzi ;)

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •