Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: [mechanika] Tarcze hamulcowe rant około 1.5 min

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    42
    BMW
    e32
    Skąd
    warszawa

    [mechanika] Tarcze hamulcowe rant około 1.5 min

    Witam w połowie grudnia wymieniłem wszystkie tarcze hamulcowe, klocki i szczęki wszystko z ASO orginalne (1880zł) mamy połowe kwietnia i jest rant a zrobiłem około 3000km to mało przy takim szybkim zużywaniu tarcz ,za rok ich nie będzie. Cy to normalny obiaw czy jest coś nie tak.

  2. #2
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    A jak klocek wygląda? Szkoły są rózne. ?na zachodzie w serwisie wymiana hamulców to klocek+tarcza, u nas tarcza wymieniana jest po dwóch kompletach klocków. Ale rant 1,5 mm to troche dużo po 3 Tkm
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phdream
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    764
    BMW
    E38 740i 6M
    Skąd
    Olsztyn
    Cytat Zamieszczone przez EVAN
    u nas tarcza wymieniana jest po dwóch kompletach klocków.
    zgadzam sie z tym, polskie aso (oczywiscie nie wszystkie!)sa tragiczne a raczej mechanicy w nich pracujacy!Masz pewnosc ze wymielnili ci tarcze??ja jak popracowalem troche w aso to juz wszystko robie sam przu furce,jak zobaczylem co robia i jak robia!!! :o

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38, M62B44TU, 2000r
    Skąd
    Aachen
    Wygląda to tak, jakbyś miał za twarde klocki hamulcowe. Jakieś sporty, czy coś. Normalnie ori tarcze wytrzymują dość długo (zależy też od wielu czynników- przede wszystkim stylu jazdy).

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    42
    BMW
    e32
    Skąd
    warszawa
    wymieniłem tarcze samemu i klocki. Klocki były od tego modelu nie sporty tylko normalne. Jeżdże spokojnie, jeszcze nie sprawdzałem tylnich tarcz, może są zapowietrzone troszke (tylnie) i bardziej hamuje przednimi. (ciekaw jestem czy uwzględnili by reklamacje)

  6. #6
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Cytat Zamieszczone przez orzechopcja
    wymieniłem tarcze samemu i klocki.

    (ciekaw jestem czy uwzględnili by reklamacje)
    Jesli sam wymieniałes to nie ma gwarancji ;)
    Poza tym najpierw powinien zejść klocek a potem tarcza. Jeśli tarcza tak poszła to klocka powinno już nie być :)
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    42
    BMW
    e32
    Skąd
    warszawa
    Jutro będe zwalał koła i zobacze jak reszta tarcz wygląda... Odpisze i zrobie fotki:)

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    42
    BMW
    e32
    Skąd
    warszawa
    Witam byłem dzisiaj w Auto Fus ASO i tam pan mądra głowa powiedział że w 7kach 88-91r robili dość miękie tarcze i klocki ale nie zużywały się może aż tak sybko. Powiedział jeszcze żebym odpałił silnik i na odpalonym silniku odpowietrzał układ bo może gdzieś w pompie ABS mogło się zapodziać jakiś powietrze i tylne hamują słabiej, i wobec powyższego bardziej hamuje przodem a i przy masie 1620kg + 2 osoby i paliwo no to jest spore obciążenie na przód.

    PS. Jak wcisne hamulec za drugim razem to jakby lepiej i czuć bardziej tylne hamowanie. Więć jeszcze raz odpowietrze hamulce jak mówił człowiek i wtedy zobaczymy. Pojade wpierw sprawdziś hamulce na stacje przeglądową spisze wynik i obok w warsztacie odpowietrze i jeszcze raz wiade sprawdzic ciekawe czy będzie różnica.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    42
    BMW
    e32
    Skąd
    warszawa
    Witam, Sprawdzałem dzisiaj tarcze i klocki jest ok na oko z kanału było 1.5minmetra ale zmierzyłem mikrometrem i jest po 0.5min po każdej ze stron startych tarcz. Więc narobiłem niepotrzebnie krzyku, :) no cóż zdarza się najleprzym.

    PS. Odpowietrzyłem hamulce na odpalonym silniku jak powiedział pan w ASO i jest zupełnie inaczej. Poprostu lepiej i hamuje teraz bardzo dobrze widocznie coś inaczej działa jak się odpowietrza jak pracuje silnik.

  10. #10
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Przy zapalonym silniku działa pompa więc ciśnienie jest duzo wyższe niż przy zwykłym butowaniu na sucho ;)
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •