Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokaż wyniki od 71 do 78 z 78

Wątek: Płukanie silnika przy wymianie oleju

  1. #71
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Nawet jeśli gdzieś się silnik spoci, to znak że należy tam po prostu wymienić uszczelkę/o-ring/simering (niepotrzebne skreślić), a nie że to "wina płukanki"...

  2. #72
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Norbert08
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    270
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Nawet jeśli gdzieś się silnik spoci, to znak że należy tam po prostu wymienić uszczelkę/o-ring/simering (niepotrzebne skreślić), a nie że to "wina płukanki"...
    Ale prawdopodobienstwo rozszczelnienia jest ??

  3. #73
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez Norbert08 Zobacz posta
    Ale prawdopodobienstwo rozszczelnienia jest ??
    Nie.
    Jest prawdopodobieństwo, że zobaczysz, że Twój silnik wymaga małego dopieszczenia, jakiś % szans zawsze istnieje.

    Rozczelnić się nic nie rozczelni od płukania, co najwyżej wyczyści miejsce zapchane starym olejem o ile lałeś do silnika jakieś mineralne oleje bo jak lałeś syntetyki to one same mają właściwości czyszczące więc nie powinno być nic zapchane co po płukaniu może się odetkać...
    Ostatnio edytowane przez coboss ; 11-05-2012 o 12:49
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  4. #74
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    lepiej wymienić uszczelki które puszczają niż lepić mułem z silnika, mam tutaj na myśli ten szlam który zalepił zużyte elementy

  5. #75
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Norbert08
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    270
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez coboss Zobacz posta
    Nie.
    Jest prawdopodobieństwo, że zobaczysz, że Twój silnik wymaga małego dopieszczenia, jakiś % szans zawsze istnieje.

    Rozczelnić się nic nie rozczelni od płukania, co najwyżej wyczyści miejsce zapchane starym olejem o ile lałeś do silnika jakieś mineralne oleje bo jak lałeś syntetyki to one same mają właściwości czyszczące więc nie powinno być nic zapchane co po płukaniu może się odetkać...
    Ale ja niedawno kupilem samochod wiec nie wiem czym byl zalewany . Z informacji poprzedniego wlasciciela to 5000km temu byl zalany 10w40 ale jak znajomy otworzyl pokrywe okazalo sie,ze jest straszny smrod a olej to jakies bagno ! Po zakupie auta jak jechalem do domu to smierdzialo w srodku jakims starym gratem.
    Dlatego chcialbym ogarnac ta plukanke ale jeden ze znajomych ktory pojecie ma o silnikach stwierdzil,ze przy tym roczniku a pod silnikiem jest niewielka oznaka pocenia stwierdzil,ze plukanka moze rozszczelnic silnik a to doprowadzi do kolejnych kosztow i napraw ktorych ja bym nie chcial :)

  6. #76
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Norbert08 Zobacz posta
    Ale prawdopodobienstwo rozszczelnienia jest ??
    Cytat Zamieszczone przez J-B Zobacz posta
    lepiej wymienić uszczelki które puszczają niż lepić mułem z silnika, mam tutaj na myśli ten szlam który zalepił zużyte elementy
    I to jest odpowiedź :)




    ~ wysłane poprzez Tapatalk

  7. #77
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Cytat Zamieszczone przez coboss Zobacz posta
    Nie.
    Jest prawdopodobieństwo, że zobaczysz, że Twój silnik wymaga małego dopieszczenia, jakiś % szans zawsze istnieje.

    Rozczelnić się nic nie rozczelni od płukania, co najwyżej wyczyści miejsce zapchane starym olejem o ile lałeś do silnika jakieś mineralne oleje bo jak lałeś syntetyki to one same mają właściwości czyszczące więc nie powinno być nic zapchane co po płukaniu może się odetkać...
    kazdy olej, niewazne czy syntetyk czy minerał mają wlasciwosci czyszczace,

  8. #78
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez krzywy191 Zobacz posta
    kazdy olej, niewazne czy syntetyk czy minerał mają wlasciwosci czyszczace,
    Tak, chyba na ulotce producenta ;)

    To skąd się bierze syf w silniku gdy ludzie leją byle co?

    No to chyba, że naprawdę są kiepy co leją mineralny Lotos kupiony luzem jeżdżą na tym latami aż silnik zacznie się grzać...
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •