Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 78

Wątek: Płukanie silnika przy wymianie oleju

  1. #41
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    jedni mają czysto bo robią płukanki przy kazdej wymianie inni robią raz na 10 lat i myslą ze wszystko pusci ...
    np w Hollandii to nikt nie zmienia oleju w autach starszych jak 5 lat... ze mnie sie smieją w pracy jak mówie ze co 15k zmieniam w silniku a w skrzyni i moscie co 60k...

    czuje sie jakos dziwnie gdy chce im wytłumaczyc czemu trzeba tak robic, a wg wiatraków płukanka nie powinna miec miejsca bo dopiero mogą byc jaja z silnikiem...inna sprawa to rodzaj oleju nie bede mówił głosno ale wg mnie olej bmw brudzi wiemy wszyscy ze castrol to to samo wiec...

    na temat liqy moly flush engine to powiem ze miałem w listwie smarowania wałka rozrządu błoto...
    smarowanie tam idzie szpilką od listwy do kazdej stopki..w jednej głowicy wszystkie były zapchane smołą błotem olejowym i dekle czarne jak smoła..

  2. #42
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Hej, tak piszemy o tych płukaniach, to jeszcze dopiszę Seafoam w Stanach używane nagminnie, też używałem i było super. Poniżej przykładowy filmik z Youtube.

    http://www.youtube.com/watch?v=X832d4MtYUc

    nawet w M60

    http://www.youtube.com/watch?v=uFM75aDLdRM

    jak zwykle znajdą się przeciwnicy, ale środek robi dobrą robotę, kiedyś w Cadillacu Deville 4.9 miałem taki nagar w dolocie, że myślałem o czyszczeniu maszynowym, ale zastosowałem Seafoam i było jak nowe. Właśnie się wybieram w przyszłym roku i kupię trochę środka, zobaczymy jak się sprawi w M70.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 03-11-2011 o 20:49
    pozdrawiam Bartek

  3. #43
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    w polsce mozesz kupic odpowiednik seafoam http://www.toolsofcalifornia.com/sit...-cleaner_0.png silnik wprowadasz na 2-3 tys obrotow i wpryskujesz w dolot, a jezeli chodzi o plukanki do oleju to proponuje otworzyc opakowanie i sporobowac wymyc tym preparatem silnik, zobaczycie jak to dziala...

  4. #44
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    z ciekawości pytam, czy to bezpieczne dla silnika takie 3tyś obr i lanie w dolot tego preparatu? założę się że temp silnika znacznie wzrasta

  5. #45
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez krzywy191 Zobacz posta
    w polsce mozesz kupic odpowiednik seafoam http://www.toolsofcalifornia.com/sit...-cleaner_0.png silnik wprowadasz na 2-3 tys obrotow i wpryskujesz w dolot, a jezeli chodzi o plukanki do oleju to proponuje otworzyc opakowanie i sporobowac wymyc tym preparatem silnik, zobaczycie jak to dziala...
    Hej to nie jest to samo, to jest w sprayu i czyści nalot bezpośrednio, nie pryska się tego na pracujący silnik. Seafoam dodaje się też do paliwa.
    pozdrawiam Bartek

  6. #46
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Znalezione na innym forum:

    Cytat Zamieszczone przez InneForum;)
    Lukasz powiem Ci ,ze przeczytalem caly internet zaczym sie odwazylem wlac do silnika plukanke (konsystencja troche jak Woda/Wodka ) i wez to wlej do silnika . Wczesniej nagar na korku i brak jakiegokolwiek info czym silnik zalany wiec balem sie zalac ,zeby mi kanalow nie pozatykalo , albo na panewki jakies dziadostwo nie poszlo( poprzedni wlasciciel pewnie w tesco serwisowal ). A ,ze czekal juz syntetyk Motula , zaryzykowalem.
    Po 15min na plokance zlalem stary olej . Doslownie smola tyle ,ze bardzo zadka, auto jeszcze poszlo jedna strona w gore zeby nic nie zostalo w misce . Zalalem nowym i o dziwo jezdzi , moglbym nawet zaryzykowac stwierdzenie ,ze lepiej wkreca sie na obroty .Teraz mam nalatane po wymianie 6000km bez dolewki, a jak wyciagne bagnet to kolor oleju jest troche ciemniejszy ale dalej klarowny (nie wiem jak to dokladniej opisac) . Teoretycznie powinien juz po tylu km zebrac troche syfu w silniku i zczerniec . Ciezko powiedziec ,ze Motul ma ciulate wlasciwosci i nie zbiera nagaru ?? Moze ilosc oleju robi swoje bo do beciny wchodzi prawie 2 x tyle co do hanki. Konczac moje wywody polecam plukanke STP czy Liqui Moly.

  7. #47
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    plukanka STP to wlasnie taka jak mialem czyli 95% czy 98% nafty w skladzie juz nie pamietam - nie lepiej kupić po prostu nafte za 1/10 ceny;) ? Jako osoba, ktora ma na koncie kilka poważnych napraw silników bmw i kilka rozebranych na czesci pierwsze stwierdzam ze to płukanie NIC nie zmieni. Dużego nagaru bankowo nie ruszy, pierścieni wam tez nie odblokuje, a jakies mniejsze naloty to dobry syntetyk podczas normalnej eksploatacji wymyje. ;) A, że po spuszczeniu tej plukanki olej ma 'brudny' kolor to nie świadczy o tym,ze wymyla ona pięknie caly silnik.
    Ostatnio edytowane przez dobrus ; 04-11-2011 o 14:04

  8. #48
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    przy okazji nafty, czytałem że jeden gość płukał naftą skrzynię biegów przed zmianą oleju w E39. Wypuścił stary olej, nalał nafty, zakręcił parę razy by wymieszało i wylał naftę,

    macie kolejny temat o płukance

  9. #49
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    Jak ktoś nadal nie rozumie to proponuje maly eksperyment. Kupcie sobie na szrocie jakąś starą zasyfioną część silnika, np miske olejową. Do tego litr nafty i litr oleju. wymieszajcie to razem i wylejcie na tą miske. olej można podgrzać do temp. roboczej silnika czy tych ~90 st żeby symulacja byla jak najwierniejsza. odczekajcie 15min i zobaczycie, że to nic nie da ;)

  10. #50
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Wydaje mi się że potencjalny klient płukanki będzie już w stanie ocenić czytając ten temat, czy ten środek jest coś wart, czy nie i dalsze przepychanki nie mają sensu. Oczywiście są zwolennicy jak i przeciwnicy, jak w każdym temacie, ale to niech oceni potencjalny nabywca na podstawie powyższych postów, AMEN.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •