Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 78

Wątek: Płukanie silnika przy wymianie oleju

  1. #21
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    nie wierze ze po 10 min pracy na biegi jałowym wymyło syf spod pokrywy zaworów, czasami po kilka godzin trzymam glowice w nafcie i to nie schodzi, a olej z plukanka.... niemozliwe. gdyby to bylo takie sliczne to by serwis stosowal, lub kazdy warsztat
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 12-05-2012 o 00:17

  2. #22
    Początkujący Użytkownik Awatar kabat
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    67
    BMW
    l
    Skąd
    l
    Hmm, mozna dyskutowac.. Ale czy ten srodek mieszany z olejem w wyzszej temperaturze i przy ruchomych czesciach, nie splucze osadow lepiej niz cos co stoi po prostu w nafcie w pokojowej temperaturze? Tak na chlopski rozum, trzymajac brudne rece w wodzie z mydlem to tez samo wszystko nie zejdzie :X Moze źle rozumuję...

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Cytat Zamieszczone przez Greg38 Zobacz posta
    Pierwszy test widzialem na starej fiescie 1.1l
    Cytat Zamieszczone przez Greg38 Zobacz posta
    kompresja nierowna
    Cytat Zamieszczone przez Greg38 Zobacz posta
    Po plukance
    Cytat Zamieszczone przez Greg38 Zobacz posta
    kompresja wzorowa
    Normalnie remonty kapitalne niepotrzebne :D
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  4. #24
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    ja u siebie w japończyku robiłem taka płukankę, co zauważyłem jak silnik pracował przez te paręnaście minut to że po ok 8 min zaczął równiej pracować i ciszej. A syfu trochę wypłukało



    Ostatnio edytowane przez Bartos ; 02-11-2011 o 21:51

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Ile ludzi, tyle opinii.
    Ja próbowałem w moim zapyzialcu, niestety pieniądze w błoto a silnik i tak trzeba było rozebrać, i umyć. Głowice były myte kilkanaście razy Karcherem na gorącą wodę i chemią, dopiero efekt uznałem za zadowalający (nie idealny), więc środki płuczące, myjące, zwracające kompresje i inne wuje muje dzikie węże wypisane na opakowaniu to trochę przegięcie i naciąganie ludzi którzy myślą że doleją cudowny środek i silnik będzie jak nowy.
    Jednak jak ktoś ma na to pieniążki i wierzy że coś to pomoże to niech próbuje, na pewno nie zaszkodzi :)
    Aaaaaaaa, tylko pamiętajcie, że w dobrej jakości olejach pół i syntetycznych są zawarte środki myjące :)

  6. #26
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Po 1. Cudów w postaci +30KM mocy nie ma się co spodziewać.
    Po 2. Płukanka ma za zadanie przeczyścić i UTRZYMAĆ silnik oraz przede wszystkim mikrokanaliki w czystości. Karcher nie ma tam raczej dostępu.
    Po. 3. Jeśli kupiłeś auto niedawno i nie wiesz co wlewał poprzedni jego właściciel to na pewno płukanka pomoże.
    Po 4. Jeśli jesteś właścicielem auta od kilku lat i wlewałeś tylko porządny, półsyntetyczny albo syntetyczny olej i zawsze wymieniałeś go na czas to płukanka na pewno mu nie zaszkodzi ale ewentualnie pomoże wypłukać z zakamarków resztki, które zalegają.
    Po 5. Koszt płukanki to 30zł. Jeśli ktoś żałuje wydanie 30zł (praktycznie jest to w przybliżeniu 10% wartości całej operacji) swojemu silnikowi, to chyba nie ma o czym z taką osobą dyskutować, a tym bardziej słuchać jej rad.



    ~wysłane poprzez Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 02-11-2011 o 23:58

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    527
    BMW
    wiele
    Skąd
    Śląsk
    darowałbym sobie te plukanki, kiedys kupilem taką, na odwrocie byl podany sklad - 95% nafta :d tak wiec mozna taką plukankę sobie zafundować dużo taniej. 2 sprawa to CI, ktorzy pisza ze im 'pieknie wyplukalo caly syf z silnika' to rozumiem ze po przeplukaniu i spuszczeniu oleju rozbierali swoje silniki by to ocenić. (?) bo jakoś nie widzę szansy na to by usunela ona kilkunastoletni skamienialy nagar w wielu miskach oleju, czy w głowicach, ktory szpachelką ciężko usunąć. owszem coś tam wyplucze, ale to jest może jakieś kilka promili z tego calego syfu w silniku. Dodatkowo jest ryzyku, ze przytka nam kanaly olejowe, a ponadto ten caly wyplukany nagle syf przeciez musi przeplynac przez caly uklad olejowy zanim go filtr zatrzyma, a więc takze przez panewki itd. Moim zdaniem nie ma to sensu, zlać porządnie zagrzany stary olej, odczekac az dokladnie splynie, i wlać nowy dobry olej bez zbednych kombinacji.

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Tuczi77, widać nigdy nie miałeś do czynienia z rozbieraniem i myciem części silnika, na których jest trudny do usunięcia nagar i odkłady wytrącone ze zużywającego się oleju :) Więc kupuj sobie tą płukankę za 30 zł i wierz że "doczyści" Ci silnik. Ja wole dołożyć te 30zł do lepszej jakości oleju. Pozdro.

  9. #29
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez krzywy191 Zobacz posta
    niewierze ze po 10 min pracy na biegi jałowym wymyło syf zpod pokrywy zaworów, czasami po kilka godzin trzymam glowice w nafcie i to niezchodzi, a olej z plukanka.... niemozliwe. gdyby to bylo takie sliczne to by serwis stosowal, lub kazdy warsztat
    Cytat Zamieszczone przez coboss Zobacz posta
    Z tego co kiedyś rozmawiałem z ASO BMW gdy chciałem skorzystać z programu "BMW Renesans" to wymiana oleju w starszych modelach przez ASO zawsze jest poprzedzona płukaniem silnika co prawda inną chemią ale równie dobrą.
    (10 znaków)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  10. #30
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Rafciu, naprawdę wierzę, że przy każdej wymianie oleju rozbierasz silnik do ostatniej śrubki i czyścisz wszystko a potem to składasz. Gratuluję podejścia, zaparcia no i oczywiście porządnej pracy, dzięki której stać Cię na taki zabieg minimum raz w roku :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •