Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Wątek: spryskiwacze reflektorow

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38, M62B44TU, 2000r
    Skąd
    Aachen
    Cytat Zamieszczone przez wojtekd
    Były zawsze montowane fabrycznie razem z xenonami. Tak więc nie trzeba mieć dwóch zbiorniczków.
    Były też xenony bez spryskiwaczy- w głębokich rocznikach. W wersjach z samopoziomującym zawieszeniem, reflektory były nawet bez regulacji wysokości. Później zmieniły sie przepisy i spryskiwacze były obowiązkowe.

  2. #12
    Cytat Zamieszczone przez ac_kotlet
    Cytat Zamieszczone przez wojtekd
    Były zawsze montowane fabrycznie razem z xenonami. Tak więc nie trzeba mieć dwóch zbiorniczków.
    Były też xenony bez spryskiwaczy- w głębokich rocznikach. W wersjach z samopoziomującym zawieszeniem, reflektory były nawet bez regulacji wysokości. Później zmieniły sie przepisy i spryskiwacze były obowiązkowe.
    A u mnie spryskiwacze sterczą a xenonu nie było ;)
    Cеребряный бумер

    20'' inch ALPINA Wheels

    Moje Przywitaj sie ;D http://7er.pl/showthread.php/2460-e3...ighlight=Witam

  3. #13
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Cytat Zamieszczone przez Gasper
    Pompka do spryskiwania lamp jest za nadkolem od strony pasażera. Ściągasz plastikowe nadkole i widzisz za kołem cały zbiorniczek z obiema pompkami :)
    Dzięki za informację, niestety wczoraj nie udało mi się nawet zdjąć nadkola bo przy ringach zeszło mi do drugiej w nocy. Ale przy najbliższej okazji się tym zajmę.
    Pozdrawiam.

  4. #14
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Witam serdecznie wszystkich klubowiczów.
    Niestety wcześniej nie znalazłem czasu, by zdjąć prawe nadkole, dopiero dzisiaj się udało bo wymieniałem przednie klocki i od razu chciałem sprawdzić co jest nie tak ze spryskiwaczami reflektorów. Wcześniej sprawdziłem bezpieczniki i poziom płynu w obu zbiorniczkach - wszystko było w porządku. Za nadkolem mam zbiornik i dwie pompki. Ta pierwsza z zewnątrz odpowiada właśnie za spryskiwanie reflektorów - i tu powstaje mój problem. Na początku myślałem, że to wina pompki. Podłączyłem na krótko i działa bezproblemowo. Sprawdziłem kompresorem drożność przewodów i dysz, też wszystko jest OK. Po podłączeniu pompki do samochodu okazuje się, że załącza się ona na ułamek sekundy, nie zawsze gdy naciskam S, nie włącza się też co 5 normalnych spryskiwań szyby. Włączy się może raz na 15-30, najczęściej gdy przez dłuższy czas nie używam spryskiwaczy.. I zaraz się wyłącza nie podając nawet kropli płynu na reflektory, mimo, że trzymam dalej przycisk od spryskiwania. Nie mam pojęcia co jest przyczyną.. Oczywiście płyn na szyby leci ;) Istnieje jakiś przekaźnik od tego? Bo może suchy lód się na nim zrobił. Proszę o pomoc bo już zgłupiałem..
    Pozdrawiam.

  5. #15
    Przy włączonych światłach też próbowałeś ;)
    Cеребряный бумер

    20'' inch ALPINA Wheels

    Moje Przywitaj sie ;D http://7er.pl/showthread.php/2460-e3...ighlight=Witam

  6. #16
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Cytat Zamieszczone przez czarek 730
    Przy włączonych światłach też próbowałeś ;)
    Na początku nie, ale potem cały czas na włączonych i nic..

  7. #17
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Nikt z Was nie wie, gdzie znajduje się przekaźnik od spryskiwania reflektorów?

  8. #18
    Vip Vip Awatar AdamBMW
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    602
    BMW
    BMW 740i Individual E38 98', BMW 745i E23 85'
    Skąd
    Warszawa
    Przekaźnik od spryskiwacza reflektorów (K6) jest za schowkiem.


    Pompka do spryskiwaczy reflektorów (M7).


    Bezpiecznik przekaźnika sryskiwaczy reflektorów (F4).

  9. #19
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Cytat Zamieszczone przez AdamBMW
    Przekaźnik od spryskiwacza reflektorów (K6) jest za schowkiem.
    Obrazek

    Pompka do spryskiwaczy reflektorów (M7).
    Obrazek

    Bezpiecznik przekaźnika sryskiwaczy reflektorów (F4).
    Obrazek
    Witaj.
    Naprawdę bardzo mi tym postem pomogłeś, bo sprawdziłem już wszystko i został tylko przekaźnik. Jak znajdę trochę czasu to spróbuję się do niego dostać. Trzeba odkręcać schowek pasażera?
    Pozdrawiam serdecznie.

  10. #20
    Vip Vip Awatar AdamBMW
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    602
    BMW
    BMW 740i Individual E38 98', BMW 745i E23 85'
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez lukasz740
    Witaj.
    Naprawdę bardzo mi tym postem pomogłeś, bo sprawdziłem już wszystko i został tylko przekaźnik. Jak znajdę trochę czasu to spróbuję się do niego dostać. Trzeba odkręcać schowek pasażera?
    Pozdrawiam serdecznie.
    Nie jestem pewny czy trzeba odkręcać schowek ale najpierw spróbuj go otworzyć i wysunąć i sam ocenisz czy od dołu jest dojście.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •