Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Ubezpieczenie oc ???

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska

    Ubezpieczenie oc ???

    Witam mam poważny problem a więc proszę o sprawdzone informacje.
    Otóż miałem kolizję nie z mojej winy spisałem ze sprawcą oświadczenie. Po zgłoszeniu szkody rzeczoznawca zjawił się za kilka dni wycenił szkodę wziął wszystkie dokumenty i od tego czasu cisza, aż nagle po dwóch miesiącach dostałem od ubezpieczalni pismo że zostaje mi wypłacona zaliczka ponieważ chcą zobaczyć auto sprawcy. I teraz pytanie co zrobić z taką sytuacją, skontaktowałem się ze sprawcą bo wymieniliśmy się numerami ale on w tym czasie już auto sprzedał co teraz?? Proszę o szybką pomoc i z góry dziękuję.

  2. #2
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    To jest problem ubezpieczyciela że tak opieszale podejmuję likwidację szkód ... ja bym napisał pismo i przytoczył im paragraf gdzie napisane jest ile powinna trwać likwidacja szkód.

    Link
    Pić trzeba ! Jeść można !

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska
    Cytat Zamieszczone przez olejus Zobacz posta
    To jest problem ubezpieczyciela że tak opieszale podejmuję likwidację szkód ... ja bym napisał pismo i przytoczył im paragraf gdzie napisane jest ile powinna trwać likwidacja szkód.

    Link

    Z tego co wyczytałem to mają 30 dni na wypłacenie odszkodowania a mi już minęły 2 miesiące i dostałem jakąś durną zaliczkę. Co mogę jeszcze zrobić w tej sprawie bo nie mam ochoty codziennie dzwonić do TU albo do sprawcy bo za telefon nikt mi nie odda szczególnie że minuty lecą a operator potrafi przez cały dzień nie odbierać???

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tomgtdek69
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    711
    BMW
    E39 540iA
    Skąd
    Słupsk
    Mogę pomóc jesli wygrzebie całą korespondencje (problem juz przerabiałem)

    EDIT;
    Oc powinno byc wypłacone w terminie
    -30dni od zawiadomienia o szkodzie (dokładniej na chłopski język od dnia w którym wszystkie dokumenty zostały w nalezyty sposób złożone do ubezpieczyciela)
    -po kolejnych 14dniach (jeśli w terminie 30dni wyjasnienie pewnych okoliczności wypadku nie było mozliwe)
    -najpóźniej do 90 dni od zawiadomienia o szkodzie , jesli w trakcie prowadzonej likwidacji szkody pojawiły sie okoliczności utrudniajace wydanie decyzji przez ubezpieczyciela (nie moze przekroczyc 90 dni chyba ze prowadzi sie postepowanie karne lub cywilne)

    Wiecej na PW jesli chcesz...
    Dodam tylko iż przysługuje ci samochód zastepczy jesli masz pięniadze zacznij wynajmować taki pojazd byle tylko nie był klasy wyższej niz uszkodzony rachunki za wynajem zachowaj do okazania ubezpieczycielowi jesli nie masz funduszy na wynbajem pojazdu zkorzystaj z firm wynajmujacych pojazdy zastepcze one odbiorą należność z oc sprawcy.
    Ostatnio edytowane przez tomgtdek69 ; 31-10-2011 o 19:09
    V8 Garage

  5. #5
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Jeżeli zgadzasz się z wyceną szkody to ściągnij sobie jakiś wzór wniosku do sądu o zapłatę (ja podpinam Ci taki wzór do podglądu), wypełnij go, załącz wszystkie załączniki, wszystko w 2 kopiach i złóż wniosek do sądu cywilnego.
    Opłata to 5% wartości sporu, nie mniej jak 30zł. Nie rozmawia się z nimi, oni mają Ci wypłacić odszkodowanie do 30 dni od dnia zgłoszenia i od upływu owych 30 dni naliczasz im odsetki.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pozew-wzór.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	73.8 KB
ID:	3660
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •