Zobacz wyniki ankiety: Czy zgadzacie się z moim tokiem rozumowania ?

Głosujących
6. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • TAK

    5 83.33%
  • NIE

    1 16.67%
Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 46

Wątek: Servotronic - wyjaśnienie zasady działania

  1. #31
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    ale odkop :)

    ja przekladalem sama przekladnie i modul ( jest za glosnikiem przy nogach kierowcy. Pompe zostawilem stara bo z nivo. Wszystko plug and play ( ale sprawdz czy masz wiązke, powinna wisiec Ci jedna luzna wtyczka w okolicy filtra oleju ) , calosc zalozona bez problemu przy okazji wymiany calego zawieszenia w przodzie bo i tak do wymiany wahaczy i kolumn mcpersona belka szla w dol :)
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  2. #32
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    Cytat Zamieszczone przez Martynka Zobacz posta
    ale odkop :)

    ja przekladalem sama przekladnie i modul ( jest za glosnikiem przy nogach kierowcy. Pompe zostawilem stara bo z nivo. Wszystko plug and play ( ale sprawdz czy masz wiązke, powinna wisiec Ci jedna luzna wtyczka w okolicy filtra oleju ) , calosc zalozona bez problemu przy okazji wymiany calego zawieszenia w przodzie bo i tak do wymiany wahaczy i kolumn mcpersona belka szla w dol :)
    a jak wyglada ten modul?:) bo tam jest pelno tego zawsze hehe:P ta wiazka oprzy filtrze oleju ma byc do czego ?:> co tam przychodzi?

  3. #33
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    niewielka pusszka kawadratowa 10x10 szara lub czarna pisze na niej servotronic

  4. #34
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Cytat Zamieszczone przez jarek88 Zobacz posta
    niewielka pusszka kawadratowa 10x10 szara lub czarna pisze na niej servotronic
    Ja mam niebieską .

  5. #35
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    tam jest jeden kabelek z wtyczką i podłączasz go potem do przekładni a moduł jak odkręcisz głośnik to zobaczysz bez problemu bo wpadnie na Ciebie :) a jak nie masz modułu to wpadną na Ciebie dwie okrągłe wtyczki :




    a tak wyglądał mój moduł i przekładnia zaraz po zakupie:




    ale są też inne wersje :




    oczywiście same przekładnie też się różnią kształtem czy to V8 czy R6, zmiana działa tylko w jedną stronę czyli do R6 założysz wszystko do V8 bez modyfikacji założysz tylko tą z V8 bo silnik trochę przeszkadza.
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  6. #36
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Jestem ciekawy czym te moduły sie róznią , czy np wartością siły kręcenia kierownicą czy czyms innym oprócz kolorów i numerów.

  7. #37
    Vip Vip Awatar epul
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    1,032
    BMW
    e32 740i 93'
    Skąd
    Gliwice
    Blog
    14
    A ma ktoś namiar na serwis od przekładni ZF ??

    Ja tez noszę się z zamiarem wymiany tej przekładni ale chce przed montażem wymienić wszystkie uszczelnienia, ewentualnie dokupić je gdzieś gdzie są dostępne. Ostatnio przy wizycie u mechanika przy wymianie pompy wody i rolek kazałem zbadać dostępność do przekładni przy m60 Mechanik nie był zachwycony informował że może być konieczność podniesienia silnika, wspominał też coś o obudowie że dojście masakryczne. Wkładanie natomiast używanej przekładni to loteria więc lepiej zadbać o jej uszczelnienie przed montażem.

    Jak German to Anna.

  8. #38
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Ja moją dałem sprawdzić na szczelność na Szombierki , w pn bede odbierał to sie zapytam czy wymieniaja takie uszczelnienia.

  9. #39
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    Epul, odnoszę podobne wrażenie co do zakładania przekładni, że jest ciasno, wprawdzie magicy twierdzą, że to parę minut roboty, ja robiłem to przy okazji ściągania przedniej belki i myślę że inaczej byłoby ciężko. Co do uszczelnień mówisz dobrze, gdybym kupował używkę z nieznanego źródła to pewno zrobiłbym to samo, na szczęście widziałem i znałem przekładnie w poprzednim aucie z którego została wyciągnięta porę dni przed montażem do mnie.
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  10. #40
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Silnik w M60 na pewno trzeba podnosić. Pisałem już o tym ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •