Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Wentylator klimy dziwny objaw

  1. #11
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez ELVIS Zobacz posta
    Lockbud jedż sobie do Piórkowskiego ,ma najnowsze urządzenie do klimy HELLA/BEHR ,a z drugiej strony może chyba z kompa diagnostycznego załączyć ten wentylator ,jak zadziała to jest ok.

    W tym przypadku żadnym testerem praktycznie nie włączysz wentylatora. Wystarczy zwykły miernik, żeby sprawdzić obwody ;)
    Cytat Zamieszczone przez ELVIS Zobacz posta
    Temperatura otoczenia ma jak najbardziej wpływ na zalaczanie tego wentylatora ,(jak się nie mylę poniżej 10 st nie włącza się) ,miałem tak w e38 ,myślałem,ze sie zespuł ,ale jak sie zrobiło cieplej wszystko działało jak trzeba.
    Temperatura otoczenia ma wpływ na załączenie kompresora i pośrednio wspomnianego wentylatora.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  2. #12
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    W tym przypadku żadnym testerem praktycznie nie włączysz wentylatora. Wystarczy zwykły miernik, żeby sprawdzić obwody ;)
    Oczywiście ,że wystarczy miernik do sprawdzenia obwodu wentylatora. Lockbud wspomniał ,ze moze klimę musiałby nabić ,dlatego wspomniałem i urządzeniu jakie ma Piórkowski :) ,ale np przy diagnozie mozna włączyć xenony ,więc pomyslałem ,że wentylator tez dla sprawdzenia działania.

  3. #13
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Dziś rano po odpaleniu nie włączała się nawet klima (sprężarka) po nagrzaniu zaczeła działać więc podejrzewam że będzie już mało gazu w układzie klimy i stąd te objawy, trzeba będzie zrobić przegląd klimy ale myślę że na spokojnie na wiosnę, teraz i tak się nie używa a przez zimę jeszcze się zasyfi i na wiosnę będzie jak znalazł :)

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez lockbud Zobacz posta
    Dziś rano po odpaleniu nie włączała się nawet klima (sprężarka) po nagrzaniu zaczeła działać więc podejrzewam że będzie już mało gazu w układzie klimy i stąd te objawy, trzeba będzie zrobić przegląd klimy ale myślę że na spokojnie na wiosnę, teraz i tak się nie używa a przez zimę jeszcze się zasyfi i na wiosnę będzie jak znalazł :)
    A ja bym chociaż ją nabił i sprawdził ciśnienie przed zimą, żeby na wiosnę po zalaniu gazu, sprężarka się nie rozsypała. Ja z włączoną klimą latam 365 dni w roku (w 2012 będzie 366dni) ale to już wyżej pisałem. Nawet w instrukcji obsługi zalecają jazdę przez cały rok.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  5. #15
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Tylko że nawet jak układ jest w 100% sprawny to chyba przy trzech lub minus trzech klima się nie załącza, u mnie problemy wystąpiły przy plus ośmiu i stąd ten temat, dlatego jak mimo wszystko nabiję teraz klimę to za parę dni temperatura spadnie i lipa. A tak to będę miał nówkę sztukę na sezon letni, przynajmniej tak mi się wydaje :)

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Chyba przy 5 st. Ale u siebie zauważyłem, że nawet przy dużych minusach, klima chodzi. Może to jest związane z tym, że w garażu jest ok. 10st i dlatego się załącza, tylko nie wiem czemu jak wyjadę i na kompie pokaże ostrzeżenie o spadku temperatury, ona dalej działa. Może któryś z czujników szwankuje? Błędy na związane z klimą nie występowały.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •