Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Stag300

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków

    Stag300

    Witam
    Mam instalację Stag300ze sterownikiem stag300 8, zastanawiam się czy bez ingerencji w instalację mogę zamienić sterownik np. na stag300+, stag300 premium lub stag300 8 ISA2 ?

  2. #2
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Wydaje mi się że są takie same wyprowadzenia przewodów. Powinno się dać bez problemu zamienić.
    Stag 300+ i isa 2 to są takie same sterowniki. Różnią się oprogramowaniem, które z resztą można w każdej chwili zmienić na różne wersje.
    Ja mam u siebie staga 300 plusa zaktualizowanego do isa2. Jest to strzał w dziesiątkę z isa2. Świetnie to sobie daje radę.
    Ja na Twoim miejscu kupił bym używkę 300+ i go zaktualizował. Te sterowniki rzadko padają. Jak na razie spotkałem się z jedną sztuką padniętą ale tylko padła komunikacja. Sam sterownik działa poprawnie.

    Stag 300 premium się nie nadaje do aut starszych jak 2000 rok. Jak się go zamontuje do starszych to będzie działał jak zwykły 300.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków

    stag300>300+ ISA2

    Seban123 , dzięki takiej wymianie mogę zmniejszyć np spalanie i mieć dokładniejsze dawkowanie lpg ? Z tego co wyczytałem to dzięki ISA2 dawkowanie gazu jest dokładniejsze itp itd. Jakie plusy ogólnie ?
    Pozdrawiam

  4. #4
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Ze spalaniem raczej nie zejdziesz samym sterownikiem. Będzie precyzyjniejsze dawkowanie. Sterownik benzynowy się tak nie rozjeżdżał. Lepiej silnik pracuje na wolnych obrotach.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Dzięki, żeby zmniejszyć spalanie to już wiem, że wtryskiwacze musiałbym założyć jakieś precyzyjniejsze-:)), ale jeśli kultura pracy silnika będzie lepsza to już coś, poszukam w takim razie sobie jakiegoś sterownika Stag300+. Ciągle tylko nie mam pewności czy na pewno będzie pasował do obecnej wtyczki stag300. Umieściłem już zapytanie na forum acgaz, zobaczymy czy ktoś pomoże. W każdym bądź razie dzięki. Pozdrawiam

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    67
    BMW
    540iAT
    Skąd
    Mazury
    Hej
    Macie jakieś porównanie Staga 300 z innymi instalkami , możecie polecić do silnika 4,4 czy lepiej coś innego ?

  7. #7
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez wojtek-e30 Zobacz posta
    Hej
    Macie jakieś porównanie Staga 300 z innymi instalkami , możecie polecić do silnika 4,4 czy lepiej coś innego ?
    Proszę cię... Poszukaj w tym dziale dobrze a znajdziesz kilka tematów o M60/62. Wątek był poruszany wielokrotnie.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    112
    BMW
    E38 4.0 M60, E32 3.0 M60
    Skąd
    Wrocław
    imo stag 300 8+/isa2 jeden z rozsadniejszych. tymbardziej fajny jak ma sie ogarnietego assemblera i liznieta wiedze o mikrokontrolerach oraz troszku sprzetu do zabawy w Diodaka, idzie pokombinowac ;] prins przereklamowany szmelc (to tylko moja opinia i nie zmuszam do popierania i nie wzniecam pyskówki;])

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jonash
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    387
    BMW
    Było E38 740iA '01 | 318 TDS Touring '97
    Skąd
    Koszalin
    Cytat Zamieszczone przez wojtek-e30 Zobacz posta
    Hej
    Macie jakieś porównanie Staga 300 z innymi instalkami , możecie polecić do silnika 4,4 czy lepiej coś innego ?
    Ja mam wrzucone lpg tech 318 jest to ponoć to samo co stag 300 isa2, tylko ma mieć dokładniejszy algorytm wyliczania dawki. Ale za krótko jeżdżę na tym, żeby móc spokojnie polecić. Na pewno w necie są jakieś info na ten temat.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •