Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: wywala wodę przez korek

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kosaaro
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    208
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    szkocja

    wywala wodę przez korek

    witam
    dziś postanowiłem wymienić termostat, odziwo w miejscu starego była tylko obudowa, termostatu brak !! zakreciłem nowy orginalny dolałem wody i włączyłem silnik, po przejechaniu 5 km tem peratura BC okolo 108 stopni C, wskazówka na środeczku. Ale nie dam rady odkręcić korak bo wywala wodę przez korek !! poczekałem chwilkę aż spadła temperatura i odkręciłem korek włączyłem silnik i po chwili wywala wodę , nie ma stróżki wody z malego otworku . co to może być za przyczyna, wcześniej mogłem odkręcić korek i strózka była, zapowietrzony na maxa czy co ??
    można wogóle odkręcić korek do wlewu wody na gorącym silniku ? wczesniej mogłem
    kosaaro

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Według mojej wiedzy i to co zaobserwowałem u siebie, to przy odkręconym korku poziom się podnosi wraz ze wzrostem temperatury i po jakimś czasie zaczyna przelewać. Nie było u Ciebie wcześniej tego objawu, ponieważ nie było termostatu i nie osiągał prawidłowej temperatury silnika (przypominam, że między 75 a 115 stopni wskazówka jest na środku). U mnie od ok. 90 stopni zaczyna się przelewać.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lostami1988
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    467
    BMW
    e 32 3000dm3 v8
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    nie można odkręcać korka na gorącym silniku może w ciebie walnąc gorąca woda( w każdym sprawnym układzie chłodzenia tak jest) może wina leży po stronie nieszczelnego korka?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    a odpowietrzales wszystkimi odpowietrznikami? powietrze w srodku leci cieple? Mozesz miec padniety korek - uklad odpowietrza sie sam - wiec nie musisz teoretycznie jej pomagac - powietrze powinno wyleciec przez korek.
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kosaaro
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    208
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    szkocja
    tylko odkręcałem ten odpowietrznik na obudowie zbiorniczka - ogrzewanie nie dziala zbyt dobrze i ciagle pojawia sie komunikat zeby sprawdzic poziom wody !!
    może mam gdzieś nieszczelność a teraz zrobiło sie ciśnienie w układzie i wywala przez małą dziurke wode. chyba ze sie odpowietrza i wody mało . doleje na poziom jak bedzie silnik zimny i zobacze czy dędzie brakowało czy będzie ok . jaka temperatura jest już grozna dla silnika , powyżej jakiej wartości......?
    kosaaro

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lostami1988
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    467
    BMW
    e 32 3000dm3 v8
    Skąd
    BYDGOSZCZ
    może coś z tym termostatem jest nie tak ty sam go zakładałeś?a może własnie go nie było bo takie coś się działo i nikt nie mógł tego ogarnąć, pamiętaj że jak raz zagrzejesz V-ke to już z nią do ładu nie dojdziesz nigdy więc czym prędzej znajdz usterke

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kosaaro
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    208
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    szkocja
    temperatura stoi na srodeczku cały czas . termostat to 4 śróbki to filozofi niema a był nowy orginalny więc pewny. No ale własnie dostałem odpowiedz że nie można korka odkręcić, więc chyba wszystko w normie . jutro doleje wody i zobacze co i jak
    kosaaro

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    463
    BMW
    BMW 745 I e65 2005r
    Skąd
    Opole
    Możesz zawsze podjechać do kogoś kto ma takie cudo http://allegro.pl/miernik-tester-szc...894743821.html i ci sprawdzi czy masz szczelność na układzie chłodzenia.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kosaaro
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    208
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    szkocja
    w ojej okolicy ciężko bedzie znaleść taki warsztat. Gdzie są newralgiczne punkty układu
    kosaaro

  10. #10
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    mam podobny problem u siebie tylko ze w e32 gdy termostat jest wyjęty nie wyrzuca wody przez korek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •