Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23

Wątek: wywala wodę przez korek

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Czytać ze zrozumieniem!
    Napisałem wyraźnie, powyżej 100 stopni. Logicznym jest, że jeżeli mamy silnik pracujący z goła przypisany do temperatury poniżej wartości 100, to wody, czy płynu nie powinno wywalać. Może się podnosić lub opuszczać stan płynu w zbiorniczku, jednak najczęściej jest to związane z obrotami silnika, a zarazem z wydajnością pompy. Jeżeli nasz silnik ma temperaturę roboczą powyżej 100 i odkręcamy korek przy pełnym nagrzaniu jednostki, to płyn wywali, nie ma bata aby było inaczej.
    Odnośnie ciśnienia w układzie chłodniczym. W jednostkach pracujących poniżej wartości 100 stopni, korki zazwyczaj otwierają się, a tym samym upuszczają ciśnienie przy wartości ok 1.1 bar, przy silnikach pracujących powyżej 100 stopni, korki utrzymują ciśnienie w układzie na poziomie 2 barów. Jest to podyktowane tym, że im większe ciśnienie, tym większa temperatura wrzenia wody/płynu. Oczywiście te wartości mogą od siebie odbiegać, ale jest to związane z projektowaniem takiego układu. To samo tyczy się wyjmowania termostatów. Jakaś mądra głowa zaprojektowała go i wsadziła w obieg, więc siłą rzeczy spełnia on jakieś zadanie. Nie jest tylko dziwnym "widzi mi się" konstruktora, a jego wyjęcie załatwi wszystkie problemy naszej jednostki napędowej.

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    a jak mi się zbiera powietrze na dole zbiorniczka wyrównawczego w e32 v8 to co to ma znaczyć?? wody nie wywala tylko ją delikatnie podnosi

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Panowie a wiecie coś na temat uciekającego plynu przez odpowietrznik na chlodnicy (taki dzyndzel) jak dlugo jeżdzę niezależnie od dynamiki jazdy podnosi się ten dzyndzel do góry i ubywa mi płyn. Rozumiem że to przez cisnienie, ale to chyba korkiem powinno pójść?
    Odpowietrznik bardzo łatwo u mnie się podnosi, nawet palcem dam rade go podnieść...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •