Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: wywala wodę przez korek

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Chcesz się poparzyć to próbuj odkręcać korek na gorącym silniku ze sprawnym układem!! Przecież w zamkniętym układzie chłodzenia tworzy się ciśnienie, dochodzące do wartości nawet 2barów, czyli tyle co w przeciętnej oponie!! Dzięki temu że mamy w układzie takie ciśnienie, płyn chłodniczy, ani woda nie gotuję się powyżej 100 stopni. Odkręcając korek na gorącym silniku, powodujesz upuszczanie ciśnienia, a tym samym raptowne gotowanie się płynu chłodniczego i go po prostu wyrzuca na zewnątrz.
    Ciesz się że Ci nie wyrwało tego korka i nie masz poparzonej połowy części ciała! Już nie jeden "domorosły" mechanik wylądował dzięki nie wiedzy na temat układu chłodzenia w szpitalu.
    I to nie jest problem, że wywala płyn na gorącym silniku, tylko prawidłowe działanie układu! Więc tym którzy powyjmowali sobie termostaty bo im płyn wywala, radze jak najszybciej włożyć je z powrotem na swoje miejsce.
    Ostatnio edytowane przez Rafciu ; 30-10-2011 o 12:14

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Cytat Zamieszczone przez Rafciu Zobacz posta
    I to nie jest problem, że wywala płyn na gorącym silniku, tylko prawidłowe działanie układu!
    Popieram w 100 tyś %...
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kosaaro
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    208
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    szkocja
    poprostu pseldo mechanik powiedzial mi ze jak wywala wodę to niedobrze i ze to naprawi , pewnie wyciagną termostat i "problem" znikł. dopiero teraz dowiaduje sie ze było wszystko ok wcześniej (przed ingerencją mechanika)
    kosaaro

  4. #14
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez Rafciu Zobacz posta
    Więc tym którzy powyjmowali sobie termostaty bo im płyn wywala, radze jak najszybciej włożyć je z powrotem na swoje miejsce.
    ;D Dobre ;D x2
    Gra muzyka

  5. #15
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    No dobra panowie a jeśli na zakręconym korku wywala mi wodę przelewem to co wtedy ?
    gdy termostat jest wyjęty woda nie jest wyrzucana co dziwne wskaznik temp wskazuje prawie optymalna temp cieczy
    ktoś ma teorie na ten problem?

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    18
    BMW
    E38 3,5
    Skąd
    Szczecinek
    uszkodzona uszczelka glowicy! cisnienie z komory spalania idzie do ukladu chlodzenia!

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kosaaro
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    208
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    szkocja
    pisałem o problemie na innym forum i odpisali dokładnie odwrotnie jak Wy. tzn że na odkręconym korku nigdy nie wywali wody, jak układ jest sprawny - dziwne co ??
    kosaaro

  8. #18
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Ja odkręcałem korki nie raz na mocno zagrzanym silniku. Można odkręcać ale powoli.
    Jak ujdzie powietrze to poziom powinien być przy krawędzi zbiorniczka prawie.
    Jak się przesadzi z ilością płynu lub źle się odpowietrzy to wywali płyn przy odkręcaniu. Jak jest sprawny układ nie ma prawa wywalić płynu.
    Jak się naleje za dużo płynu to jego nadmiar podczas jazdy wyleci pod warunkiem sprawnego korka i drożności odpływu.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  9. #19
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez seban123 Zobacz posta
    Ja odkręcałem korki nie raz na mocno zagrzanym silniku. Można odkręcać ale powoli.
    Jak ujdzie powietrze to poziom powinien być przy krawędzi zbiorniczka prawie.
    Jak się przesadzi z ilością płynu lub źle się odpowietrzy to wywali płyn przy odkręcaniu. Jak jest sprawny układ nie ma prawa wywalić płynu.
    Jak się naleje za dużo płynu to jego nadmiar podczas jazdy wyleci pod warunkiem sprawnego korka i drożności odpływu.
    Hej to wszystko zależy o jakim silniku mówimy. U Ciebie jak i u mnie termostaty są na temperaturę poniżej 90 stopni i wtedy nic nie wurzuci. U kolegi jest termostat na 105 stopni i wtedy wyrzuca od razu, ale spokojnie nic się nie poparzycie, no chyba, że wskazówka jest na czerwonym polu, wtedy właśnie w układzie jest około 2 bary i wyrzuca dość gwałtownie, wiem bo odkręcałem. Każdy pisze z własnego doświadczenia, ja niejednokrotnie po naprawach, żeby porządnie odpowietrzyć jeździłem w ogóle bez korka i to dość ostro i nawet się kropla nie ulała. W silnikach M60 temperatura pracy silnika jest dość wysoka i tam by to nie przeszło. Już nawet M73, żeby zwiększyć ekonomię silnika zwiększyli jego roboczą temperaturę do 108 stopni o ile dobrze pamiętam, a to w stosunku to 90, jakie ma M70 daje jak nic litr mniej w spalaniu.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 31-10-2011 o 19:05
    pozdrawiam Bartek

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar siwymetal
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    708
    BMW
    E65 745i 2001
    Skąd
    Göteborg,Szwecja
    Ja mam podobnie,to znaczy mogę odkręcić korek na pracującym,gorącym silniku i w każdym poprzednim,sprawnym aucie tak miałem,a jak wywalało płyn to zawsze była uszczelka pod głowicą,aut miałem chyba 7 czy 8 i 4 wymienione uszczelki.
    Po wymianie wszysko w każdym przypadku wracało do normy,czyli korek można było odkręcić.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •