Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Czy to elektrozawory?

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne

    Czy to elektrozawory?

    Cześć niedawno pojawił się mały problem jako że nie mogę wiedzieć ani być pewnym wszystkiego chciałem was spytać: Otóż gdy nawet wyłącze ogrzewanie i temp na pokrętle jest na minimum, To ze wszystkich nawiewów leci zimne powietrze ale pod kierownicy i tamtych zakamarków wydobywa się ciepłe powietrze i nagrzewnica jest ciepła co powoduje spory dyskomfort w ciepłe dni (upocone jajka) Klapka się zamyka dziwne jest to dla mnie bo spod rączki do regulacji kierownicy dosłownie bucha ciepłem co w ciepłe dni jednak przeszkadza Obstawiam elektrozawory gdyż myślę że nagrzewnica po wybraniu niskiej temperatury nie powinna być ciepła. Któryś kolega tu z forum oferował zestawy do reanimacji ez mógł by mi ktoś powiedzieć kto to?
    Idę dobrym tropem? Przez chwilę myślałem że moje do dlatego że mam już mało gazu w klimie no ale to nie wyjaśnia tego albo że panel jest walnięty no ale przecież nawiewy reagują na temperatórę chyba że wszystkie oprócz tego w nogach kierowcy lub też jakiś "przeciek" z komory silnika do kabiny no ale to mało prawdopodobne przecież.

  2. #2
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Jak nie leci Ci ciepłe powietrze na szybę po przekręceniu na minimum lub na nogi to nie będzie wina ez. Może masz gdzieś właśnie jakąś nieszczelność.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    nie sprawdzałem tego z szybą czyli powinno dmuchać na zimno?
    Zobaczę to zaraz zauważyłem że piankowe uszczelnienie między zespołem grzewczym a rurą która do niego dochodzi z miejsca grzania nóg nie jest zbyt solidne ale czy jednak osprzęty elementu grzewczego mogą być mocno ciepłe mimo wybrania minimalnej temperatury?

    Jak to nie ez. to troche bedzie kiepsko rozpruje środek i sprawdzę co tam rzeczywiście słychać mam o tyle dobrze że kupiłem ją od faceta który miał ją od 1994 więc jestem drugim właścicielem w pl Więc może się dowiem od niego czy coś wie na ten temat może coś tam ktoś grzebał i może dowiem się co.
    Jak nie to przerobie na Anglika i będę miał spokój :P Hehe
    Ostatnio edytowane przez ManiacDrifting ; 29-10-2011 o 13:35

  4. #4
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Mogą. Przecież od spodu są katy. Od nich się to wszytko mocno grzeje. U mnie w lecie też jest gorąco. Mam cały tunel środkowy mocno ciepły.

    Jak ustawisz zimne na szybę i leci zimne to ez nie masz się co czepiać.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    hm no tak trop jest wydaje się też możliwy może źrudło ciepła zaczyna się od podłogi sprawdzę na kanale jak czuja się ekrany nad wydechem.

    Straciłem 2 litry paliwa na rozgrzajnie samochodu.
    Nawiew na 0 środkowa kratka ustawiona na zimne pokrętła na 16* włączony przycisk dmuchawy na szybe -powietrze ciepłe.
    Czyli nawet jeśli wybierzemy nadmuch tylko na szybe to zależnie od ustawienia pokręteł powinno lecieć ciepłe lub zimne czy to nie ma znaczenia i cały czas ma lecieć ciepłe?

    Nogi-szyba-człowiek nawiew na maks temp 16* z nawiewów chłodne do szyby ciepłe.
    Czyli ez padnięte swoją drogą ale ciekawe czy jest to powiązane z tym ciepłem pod kierownicą.

    Dobra obadałem temat co gdzie i jak sprawdę te ez i wymienie gumki na nowe i dam znac.
    Ostatnio edytowane przez ManiacDrifting ; 29-10-2011 o 16:34

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    moze byc - choc nie musi - caly czas grzeje Ci nagrzewnica - wiec nagrzewa caly uklad wlotow, deske, a na nogi tez leci Ci cieple powietrze. powietrze na nogi i na szybe leci przez nagrzewnice, na twarz moze leciec z pominieciem nagrzewnicy - dlatego tez zrob najpierw EZ pojezdzij - byc moze objaw minie ;)
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    No właśnie sam będe umiał zresztą nie jest to trudnie a zestawik 40zł więc nie dużo + ewentualnie oringi

  8. #8
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Cytat Zamieszczone przez ManiacDrifting Zobacz posta
    . Któryś kolega tu z forum oferował zestawy do reanimacji ez mógł by mi ktoś powiedzieć kto to?
    .
    Jeśli chodzi o zestaw do regeneracji ,to będę miał po łykendzie :)
    A co do sprawdzenia el.zaw . to sprawdź temperaturę węży wychodzących z el.zaw. idących do nagrzewnicy ,przy nastawieniu na panelu temp.minimalnej (16 st. ) powinne być chłodne ,
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Sprawdzę to ale siudema ale tak czy tak to te elektrozawory nie mogą być już wpełni sprawne.
    Dobra to wstępnie dobijamy targu :P Tylko trzymaj wymiar żeby mi pasowały idealnie

  10. #10
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Hej, chłopaki, jeżeli elektrozawory są wyłączone to kolumna cała jest chłodna, nic się tam nie grzeje, szczególnie od katów, to by było dopiero jakby bmw wypuściło takie auto. Masz uszkodzone elektrozawory i tyle. Ponadto uszkodzoną dystrybucję ciepłego/zimnego powietrza, łamią się mocowania cięgien lub one same spadają. Sprawdzenie temperatury węży za elektrozaworami ręką nie jest miarodajne, bo w M70 dla przykładu jest tak gorąco pod maską po dłuższej trasie, że czy elektrozawory włączone, czy nie to tych węży i tak się nie dotknie takie ciepłe. Latem w aucie jest stosunkowo chłodno nawet bez klimy, spróbowalibyście włączyć nawiew latem w Punto na przykład, jeździ się z wyłączonym, ponieważ można się oparzyć, wiem bo mam :)
    pozdrawiam Bartek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •