Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Prośba o komentarz do planowanej instalacji do R6 M30B35

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań

    Prośba o komentarz do planowanej instalacji do R6 M30B35

    Witam,

    Dzisiaj odwiedziłem gaziarza, który stwierdził ku moim obawom, że instalacja się skończyła. W ogóle nie pasuje do tego silnika i generalnie wszystko co było woła o pomstę do nieba, nawet zbiornik był zamontowany odwrotnie :D

    Pytanie do Was, bo otrzymałem wycenę:

    STAG 300 ISA2 - 3000PLN
    Wtryski - Valtec albo MagicJet 120PLN/300PLN (albo na odwrót, nie znam się;)
    Reduktor Niko 250 - 220PLN

    butla, zawór, przewód i wlew zostaje.

    Generalnie koszt w granicach 3500PLN. Tanio, drogo? Koleś sprawiał wrażenie kogoś konkretnego, kogoś kto się zna na rzeczy. Zresztą z polecenia mojego mechanika, więc jestem w stanie mu zaufać. Ale prosiłbym o opinie czy nie chce ze mnie za dużo zedrzeć i czy takie koszta są realne, czy może mocno zawyżone :-)

    Pozdrawiam,
    Marcin

  2. #2
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Moim zdaniem zdecydowanie zawyżone. Ja za montaż całości na podobnych częściach zapłaciłem 2400zł.
    Też mam tam wtryski magicjet, staga z isa2, i reduktor skorpion gt.
    W Twoim przypadku masz już butlę która jednak swoje kosztuje, przewody miedziane. Nic tylko wyjąć kilka elementów i wpiąć nowe.
    Ta cena to przegięcie.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    też mi się tak zdaje za 5000zł to masz instalkę pod V8 taką, że nawet jej nie widać pod maską i jak kolega pisał wyżej odpada Ci juz butla przewody i kupa roboty przy tym powinno to z 2-2,5 kołak osztować

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    241
    BMW
    e32 M60B30
    Skąd
    Myszków
    Koszt tych gratów to ok 1200zł więc za co tyle kasy? 2k to max co powinien wziąć, do tego nie wypisuje żadnego papieru. Jak już chcesz wymieniać graty to kup wtryski hana 2000 a nie baw się z dziadostwem za 200zł bo znów będziesz jeździć do gaziarzy i narzekać na gaz.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Adrian1031 Zobacz posta
    Koszt tych gratów to ok 1200zł więc za co tyle kasy? 2k to max co powinien wziąć, do tego nie wypisuje żadnego papieru. Jak już chcesz wymieniać graty to kup wtryski hana 2000 a nie baw się z dziadostwem za 200zł bo znów będziesz jeździć do gaziarzy i narzekać na gaz.
    co do wtrysków to racja, jeśli koniecznie chcesz tanie to relatywnie niezłe w tej cenie OMVL REG. Problem jest taki że z biedą obrabiają M30B35 (są trochę za słabe). Valtek wymaga ciągłej kalibracji, MagicJet są dobre tylko przez pierwsze 10 000 km potem już jest problem.

  6. #6
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Ja na magicjet zrobiłem 70 tyś i tylko jeden poleciał. Cała reszta trzyma normę idealnie. Testowane były na specjalnym stole w politechnice. Bardzo precyzyjny a nie jakiś przyrząd zegarowy.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Ja miałem instalke OMVL Dream XXI w swojej B35 swego czasu bardzo droga chyba była tam od 2002 czy 2004 roku gdy kupiłem auto sam wymieniłem jedynie membrany w reduktorze i gaz został ustawiony naprawdę konkretna instalacja i bezproblemowa widzialem wiele E32 z sekwencją i w nie każdej jest kolorowo OMVL już troche wiekowe jednak można dostać Bema miała buta i malutko paliła wtryski dokładnie niewiem jaki model ale też z OMVL i były tam od początku przez tyle czasu gaziarze sie dziwili że tak długo chodzą i do tego nadal idealnie.
    Ha... Jestem pewny że ktoś jeszcze długo nie będzie ingerował w ten gaz.
    [...]
    Poprzednia Bema była z przypadku z przypadku był gaz z przypadku sekwencja i z przypadku instalka OMVL skoro była to niech będzie cieszyłem się z tego sam bym nie zakładał ni wyjmował.
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 29-10-2011 o 09:28 Powód: Trzymaj się tematu.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    557
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Cały czas biję się z myślami, czy w ogóle reanimować instalację czy zostawić sobie auto jako weekendowe. Dzięki za info na temat wyceny. Jeśli mam przepłacać 1000PLN albo więcej to dziękuję bardzo. Bo rzeczywiście sprawa zamyka się tylko w kwerstii podpięcia gratów pod maską + ustawienie instalki, nic nie trzeba ryć, ciąć otworów pod wlew itd :-)

    Jeśli zdecyduję się na instalkę, to jakie graty polecacie? Czy STAG300 ISA2 + Reduktor Niko do 250KM to dobry wybór? Jakie wtryski do tego dorzucić? (nie chodzi mi o najtańszy wybór) czy wspomniane w temacie HANA 2000 to dobry wybór?

    Co do sekwencji OMVL XXL Dream - właśnie taka siedzi teraz w moim aucie, działało, szału nie było i się skończyło :-)

    Pozdrawiam,
    Marcin

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,677
    BMW
    e32 735ia + dupowóz :D
    Skąd
    mazury
    Blog
    21
    moja miała sekwencję jak ją kupiłem.Fv na 5300zł ,ale pewnego pieknego dnia stwierdziłem że tam nie pasuje i psuje mi widok to wypiłem kawę i ją wywaliłem i sprzedałem i jakoś mi lżej na sercu:D

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    Wiesz kolego OMVL omvelowi nie równy :P ja akurat byłem bardzo zadowolony.
    Wiesz tak się wydaje ale jeszcze nawiercanie kolektora pod króćce wtrysków cięcie listwy pb pod odcięcie wpinanie pod to sterownika gazu tak mało roboty też nie jest

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •