Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Czy ktoś zakładał nieoryginalny centralny zamek z pilota?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Trolcio735
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    178
    BMW
    735iA E32
    Skąd
    Jawor/Wrocław

    Czy ktoś zakładał nieoryginalny centralny zamek z pilota?

    Witam!
    Otóż i tak jestem zmuszony rozebrać cały kokpit w mojej buni ze względu na prawdopodobnie dziurawą nagrzewnice. Stwierdziłem, że przy okazji zamontowałbym centralny zamek z alarmem który kupiłem jakiś czas temu na allegro http://allegro.pl/najlepszy-alarm-kl...890731330.html.
    Czy ktoś montował już tego typu urządzenie?
    Prosiłbym o porady typu pod które kable należy się podpiąć aby to wszystko działało włącznie z domykaniem szyb i szyberdachu i gdzie mogę te kable znaleźć.

    Z góry wielkie dzięki ;)

  2. #2
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    To wszytko najlepiej podpinać pod tylna kanapą. Są na forum instrukcje jak to zrobić. Opcja szukaj świetnie się do tego nadaje.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  3. #3
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Witam
    W swojej montowałem coś takiego http://allegro.pl/sterownik-zamka-bm...875628683.html
    Ten ma funkcję domykania szyb ,środkowy przycisk daje 20 sek. sygnal ,potrebny jednak dodatkowy przekażnik
    Wpinałem się w wiązkę w drzwiach kierowcy
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  4. #4
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Pod tylną kanapą jest zdecydowanie łatwiej i wszytko pod ręką.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Trolcio735
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    178
    BMW
    735iA E32
    Skąd
    Jawor/Wrocław
    Generalnie wymontowałem stary alarm i podłączyłem powyższy jednak pojawił się kolejny problem. Pozostały mi dwa kabelki z poprzedniego alarmu, które nie wiem do czego służą. Mam podłączone pod instalacje z poprzedniego alarmu kierunki (2 kabelki) masa, +12V, +12V ze stacyjki, i + do syreny. Pytanie od czego mogą być pozostałe 2? Zauważyłem, że od syrenki do kabiny wchodzą 2 kabelki, więc jednym z tych dwóch być może jest - z syrenki ale nie jestem pewien, bo tego nie sprawdziłem. Dodatkowo znalazłem dziwny port szeregowy podpięty do jakiegoś przekaźnika, antene i jakiś mikrofon czy nie wiem co to za ustrojstwo.
    http://imageshack.us/g/818/p0211111506.jpg/

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kafarek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    839
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Tczew
    Blog
    2
    Moduł sterowania centralnym zamkiem znajduje się pod tylną kanapą po stronie kierowcy. Jest to czarne pudełko z 3 kostkami (czarna/żółta/zielona). Jesli posiadasz elektryczne szyby, szyberdach lub jest to wersja Touring to możesz podłączyć też domykanie szyb i otwieranie tylnej klapy z pilota. Ja ta zrobiłem u siebie.. Jest to banalnie proste i wystarczy wiedzieć gdzie się wpinać..

    Sterowniki centralnego zamka w BMW są sterowne PLUSEM. Dlatego interesuje nas rozpis ze sterowaniem plusowym. Potrzebujemy kable ze sterownika (kolory zazwyczaj standardowe ale patrz instrukcja sterownika!!)

    - czerwony (zasilanie +12V dla sterownika podłączane bezpośrednio do akumulatora)
    - czarny (masowy do masy auta)
    - żółty (zasilanie +12V dla sterownika podłączane bezpośrednio do akumulatora)
    - żółty z białym paskiem (zasilanie +12V dla sterownika podłączane bezpośrednio do akumulatora)
    - biały z zielonym paskiem (sterownie zamknięciem zamków w module auta - pin 7)
    - biały z czarnym paskiem (sterownie otwarciem zamków w module auta - pin 16)
    - fioletowy (domykanie szyb napięciem 0,6V - czyli nie dla BMW bo tutaj potrzebujemy 12V przez 30 sek.)
    - brązowy x2 (kierunkowskazy L i P podłączane pod przewody plusowe kierunkowskazów)
    - pomarańczowy (dodatkowy kanał podający stałe 12V, a po wciśnięciu przycisku podający masę)
    - czerwony z czarnym paskiem (na tym kanale pojawia sięchilowo 12V) tym podłączamy się w kabel szary za przyciskiem otwierania w klapie (lub w szybie jak ktoś woli) lub wlew paliwa.
    - zworka lub przewód przecinamy i dzieki temu syknał zamkniecia trwa 30 sekund i domyka nam szyby i szyber..

    Powyższy rozpis mówi mniej więcej jaki kabel za co odpowiada.

    Przypominam: pin 7 dla zamykania, a 16 dla otwierania w żółtej kostce.







    -----> www.e32.750i.pl <-----

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Trolcio735
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    178
    BMW
    735iA E32
    Skąd
    Jawor/Wrocław
    Ten opis znalazłem już na forum. Tylko pytanie jak mam centralkę podającą z osobnego kabla +12V przez 30 sek. to gdzie go mam podłączyć? Połączyć z kablem do otwierania, który przylutowałem do 7 pina?

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    czy orientuje sie ktos czy gdzies znajde pod tylna kanapa kable zeby podlaczyc kierunki pod centralke

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •