Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Problematyczna wymiana oleju w 5hp30

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    463
    BMW
    BMW 745 I e65 2005r
    Skąd
    Opole

    Problematyczna wymiana oleju w 5hp30

    Hej,

    przed chwila podniosłem auto żeby wymienić olej w skrzynce, kiedyś już to robiłem w 5hp18 i nie było żadnych problemów, a teraz są dwa duże.

    Pierwszy to może nie problem ale mega zdziwienie gdy odkręciłem korek wlewowy i wylało się na mnie z 2 litry oleju.
    Czy coś takiego może występować?

    Druga sprawa to zapieczone wszystkie śruby już je spryskałem wd40 i pukałem młotkiem i na razie nie zdało egzaminu. Ma ktoś jakiś sposób żeby nie ukręcić tych torxów?
    Ostatnio edytowane przez x-factor ; 26-10-2011 o 20:23

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez x-factor Zobacz posta
    Pierwszy to może nie problem ale mega zdziwienie gdy odkręciłem korek wlewowy i wylało się na mnie z 2 litry oleju.
    Czy coś takiego może występować?
    Na wyłączonym silniku jak najbardziej. Są określone warunki do sprawdzania poziomu oleju w skrzyni
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Przed wymianą trzeba zaopatrzyc się w nowe wszystkie torxy...przynajmniej ja tak zrobiłem i kupiłem je w serwisie...kosztują grosze.Kazdego torxa odkręcalem przecinaczkiem i młotkiem...były do wyrzucenia.Zaopatrz się też w nową uszczelkę...o filtrze raczej wspominać nie muszę.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    463
    BMW
    BMW 745 I e65 2005r
    Skąd
    Opole
    Wymiękłem, zalałem tylko nowy olej bez wymiany filtra i uszczelki :/(stwierdziłem że i tak mnie to taniej wyjdzie niż laweta z pod domu do serwisu :) ) efekty jak dla mnie i tak są kosmiczne(znikły objawy opisane w tym temacie http://7er.pl/showthread.php/19209-Dziwny-dzwiek-%29). Za tydzień lub dwa jak nowy olej wymiesza ze starym to auto dam do serwisu na ponowną wymianę oleju z filtrem i uszczelką, bo ja niestety nie mam siły ponownie walczyć z torxami, a bawić się przecinakiem w odkręcanie gdy nie ma się normalnego podnośnika nie należy do przyjemnych.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    463
    BMW
    BMW 745 I e65 2005r
    Skąd
    Opole
    Cytat Zamieszczone przez arturo193 Zobacz posta
    Przed wymianą trzeba zaopatrzyc się w nowe wszystkie torxy...przynajmniej ja tak zrobiłem i kupiłem je w serwisie...kosztują grosze.Kazdego torxa odkręcalem przecinaczkiem i młotkiem...były do wyrzucenia.Zaopatrz się też w nową uszczelkę...o filtrze raczej wspominać nie muszę.
    Byłem dziś w sklepie którym się zawsze zaopatruje i krzykneli mi 9 zł za sztukę, ile ty arturo193 płaciłeś ? Bo jak dla mnie 9złx20sztuk nie jest groszami

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kup sobie normalne śrubki m6 z łbem na klucz ampulowy i tyle. Będziesz teraz w serwisie śrubki kupował.

  7. #7
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Rafciu Zobacz posta
    Kup sobie normalne śrubki m6 z łbem na klucz ampulowy i tyle.
    Też tak uważam. M6x25mm.




    Cytat Zamieszczone przez Rafciu Zobacz posta
    Będziesz teraz w serwisie śrubki kupował.
    I to jeszcze torxy...
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 27-10-2011 o 15:29

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Pewnie,że mogą być zwykłe śrubki...ja akurat kupiłem oryginały bo i tak zamawiałem w serwisie filtr i uszczelkę...zamawialem to tutaj w norwegii bo jeszcze wtedy 740stka była tutaj.Nie pamietam ile płacilem ale może nawet więcej niż 9 zł za szt...W Norwegii ceny sa trochę dziwne na niektóre towary...no ale i zarobki inne niż w PL.Pozdrawiam.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    463
    BMW
    BMW 745 I e65 2005r
    Skąd
    Opole
    Wlazłem dziś pod auto żeby sprawdzić stan poziomu oleju i okazało że na 90 % śrub wd40 bardzo dobrze zadziałało i nie ma problemu z odkręceniem ich :) Jak znajdę chwile wolnego czasu to zrobię normalną wymianę wraz z uszczelką i filtrem kwestia jest tylko nowego oleju, świeży olej który zalałem jest z febi i kosztował mnie 39 zł za litr i raczej jak go spuszczę to wolał bym go nie używać drugi raz mieszanki starego i nowego oleju więc myślałem żeby kupić z tej aukcji http://allegro.pl/mobil-esso-lt-7114...856369055.html ma ktoś może doświadczenie z tym sprzedawcą?

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    torxy rozwiercasz, dobre wiertlo 8 i odpada "glowka" reszta szczypcami, 15min roboty, a jak odkrecisz wlewowy korek to napewno niespuscisz zaduzo

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •