Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Montaż Webasto Thermo Top BW50 z niezależnym sterowaniem

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    299
    BMW
    E24 - 635 CSi, E32 - 750iL, E34 - 530i
    Skąd
    KRK
    Blog
    12

    Montaż Webasto Thermo Top BW50 z niezależnym sterowaniem

    Wszedłem w posiadanie ogrzewania postojowego sterowanego niezależnym zegarem - nie za pomocą OBC. Montaż całego urządzenia nie jest szczególnie skomplikowany w większości samochodów, ale w przypadku E32/E34 wyposażonego w IHKA sprawa się odrobinę komplikuje ze względu na relatywnie rozbudowane systemy sterowania nawiewem i klapami miksującymi.
    Czy ktoś z Was dokładał może takie Webasto ? Interesuje mnie sposób podłączenia dmuchawy, oraz zmuszenie systemu do wejścia np. w tryb odmrażania szyby przy wyłączonym zapłonie. Generalnie mam pomysł jak to zrobić żeby miało ręce i nogi, ale wiąże się to z zasileniem całego systemu, a więc z podwyższonym zużyciem prądu. Liczę na to, że może ktoś ma jakiś prostszy pomysł.

    Jak wygląda działanie Webasto ze sterowaniem z OBC ? Ma jakiś założony tryb nadmuchu, czy można go regulować ?

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar norbitor
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    63
    BMW
    e32
    Skąd
    sc
    Generalnie wszystko jest do ogarnięcia.Najważniejsze jest zasilanie,czyli dotatkowy akumulator.Musi on być wykorzystywany tylko do tego celu,oraz trzeba mu zapewnić ładowanie podzczas pracy silnika. Jak ktoś ma pojęcie o elektryce to żaden problem.
    U mnie mam załozony system przewietrzania,który za pomocą OBC ,uruchamia nadmuch oraz uchyla szyberdach o okreslonej godzinie (w lato), natomiast w zimie włącza podgrzewanie foteli,zamków oraz szyb.
    (0o=[][]=o0)

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Kolego a co Ty tam zakupiłeś?
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  4. #4
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Ja mam już swoje webasto w swojej karierze. Fabrycznie klapy po zgaszeniu silnika ustawiają się na szybę. Są pod deską 3 przewody idące do ihka. Nimi się steruje ale jeszcze nie poznałem co dokładnie nimi idzie.
    Trzeba w skrzynce z bezpiecznikami pod deską zmienić przekaźnik od nawiewu lub dołożyć diodę do 5 nóżki.
    Wcale nie trzeba drugiego aku. Wystarczy jeden dobry.
    Ja już 2 zimy ciągnąłem na jednym i nie ma problemu.
    Ze sterowaniem nawiewem będzie ciężko.
    Tu jest schemat potrzebny:
    http://labcar.pl/e32_93_etm.pdf
    Mam jeszcze z boscha dokumentację ale to wrzucę kiedy indziej.
    Nie ma potrzeby włączania zapłonu.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    299
    BMW
    E24 - 635 CSi, E32 - 750iL, E34 - 530i
    Skąd
    KRK
    Blog
    12
    seban, jesteś absolutnie pewien, że po wyłaćzeniu silnika klapy ustawiają się w pozycji otwartej na szybę ? Jeśli jest tak jak piszesz, to generalnie temat jest dużo postszy. Klapy otwarte, zawory otwarte, wiatrak można podpiąć bezpośrednio do wiązki Webasto stosując zabezpieczenia. Dzięki wielkie :) Schematy mam wszystkie, które trzeba.

    MariuszE38 - chodzi Ci o jakieś dodatkowe info dot. pieca ?
    Ostatnio edytowane przez Banol ; 27-10-2011 o 08:45

  6. #6
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Ja nie mam klimy automatycznej ale też u mnie są silniczki krokowe.
    Tylko że ja mam zamontowany oryginalny zestaw z m60 razem z obc i modułem.
    Ale jest tylko kwestia podania odpowiedniego sygnału do wybudzenia nawiewu. Do tego służą 3 przewody. Sporo się oszukałem na ten temat jak to podpiąć.
    U mnie zachowuje się to tak że jak włączę webasto to klapy nawet nie drgną. Uruchamia się niewielkiej siły nadmuch skierowany na szybę. Po wyłączeniu zapłonu te klapy maja taki tryb awaryjny że zawsze bez prądu ma dmuchać na szybę. To samo z elektrozaworami. Bez prądu są cały czas otwarte aby grzało. Niezależnie jak ustawię nadmuch to i tak one zawsze ustawiają się na szybę. Słychać to po wyłączaniu zapłonu.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    299
    BMW
    E24 - 635 CSi, E32 - 750iL, E34 - 530i
    Skąd
    KRK
    Blog
    12
    Ok, to cenna informacja. Mam dokumentację do IHKA, niestety w jęz niemieckim, którym nie władam biegle i zrozumienie, zwłaszcza technicznych rzeczy zajmuje dużo czasu, ale teraz wiem przynajmniej w któym dziale szukać...
    Obawiałem się właśnie, że ori instalacja, jaką masz u siebie uwzględnia otwarcie którychś klap, ale skoro piszesz, że po włączeniu pieca klapy się nie ruszają, to jest git.
    Najprościej będzie oczywiście jak pójdę do garażu i podepnę wiatrak na krótko i sprawdzę którędy dmucha.

  8. #8
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Właśnie miałem to napisać z tym wiatrakiem.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    299
    BMW
    E24 - 635 CSi, E32 - 750iL, E34 - 530i
    Skąd
    KRK
    Blog
    12
    Hehe, od tego powinienem zacząć, ale najtrudniej znaleźć czas na najważniejsze a zarazem najprostsze rzeczy, a siedząc w robocie i mając w głowie tylko nowo zakupiony gadżet kombinuję z teorią :D

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    To jest oryginał?
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •