Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Jak odłączyć wiatrak klimatyzacji?

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    224
    BMW
    740i 1999r
    Skąd
    Nowy Sącz
    61 euro? 260 zł? Na pewno? Kiedyś chciałem zamówić od jakiegoś gościa z allegro to mówił, że to jakiś nietypowy termostat i kosztuje 400 zł, wiec postanowiłem trochę poczekać aż coś znajdę. Tak czy inaczej, jutro muszę jechać stąd też te wywody, a dobrze żeby chodź trochę było ciepło...

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Thermostat with charakteristics control nr czesci 11 53 1 436 386 tylko ze skrzynia automatyczną cena € 61.20.Pewnie,że chce 400 zł bo przecież trzeba zarobić i najlepiej powiedzieć,że nietypowy i trzeba sprowadzić z planety Wenus.Zamów w serwisie a najlepiej jak masz kogoś znajomego w Niemczech...będzie taniej niz w Polsce.Pozdrawiam.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  3. #13
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Podłącz pod kompa. To nie jest normalne że załącza się wentylator. Powinno pokazać z czym mam problem. Wymiana termostatu nie koniecznie coś pomoże w kwestii wentylatora.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  4. #14
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez arturo193 Zobacz posta
    Thermostat with charakteristics control nr czesci 11 53 1 436 386 tylko ze skrzynia automatyczną cena € 61.20
    Nie dodales tylko ze to cena NETTO wiec 61 + 19% MwSt lub 260zl + 23%Vat...

    Wracajac do wiatraka wyglada mi na to ze jak skladali auto po wypadku to wtyczke od "odkurzacza" zapieli pod wiatrak klimy stad chodzi po odpaleniu na zimnym... inaczej nie da rady zamienic wtyczek. (kilka razu sie z takim "patentem" domoroslych pseudoelektrykow spotkalem :D )

    Uszkodzenie elektroniczne jest malo prawdopodobne bo jak sie sterowanie wiatraka przypala to siada calkiem i wiatrak nie daje wogole znaku zycia.
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 27-10-2011 o 09:02
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Cytat Zamieszczone przez BOSS Zobacz posta
    Nie dodales tylko ze to cena NETTO wiec 61 + 19% MwSt lub 260zl + 23%Vat...
    Nawet jeśli...ale jest dostępny i oryginalny a nie jakieś kombinacje z wyciąganiem termostatu,odłączaniem wentylatorów i zasłanianiem chłodnicy kartonem jak w jakimś ciapku do zrywki drzewa w lesie.Takie jest moje skromne zdanie...ale oczywiście nie wszyscy muszą się ze mną zgadzać.Pozdrawiam.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  6. #16
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez arturo193 Zobacz posta
    Nawet jeśli...ale jest dostępny i oryginalny a nie jakieś kombinacje z wyciąganiem termostatu,odłączaniem wentylatorów i zasłanianiem chłodnicy kartonem jak w jakimś ciapku do zrywki drzewa w lesie.Takie jest moje skromne zdanie...ale oczywiście nie wszyscy muszą się ze mną zgadzać.Pozdrawiam.
    A to napewno- taka rzezba nie wychodzi zadnej beemce na zdrowie :)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #17
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    mozesz wyjac bezpiecznik od wentylatora....

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tomgtdek69
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    711
    BMW
    E39 540iA
    Skąd
    Słupsk
    Kolega "Piotr_R" Potrzebował rady na dzisiejszy poranek. Akcji wymiany termostatu nie przeprowadził by w jeden wieczór no chyba że ma magazynek z wszelakimi częściami do BMW :P

    Cytat Zamieszczone przez krzywy191 Zobacz posta
    mozesz wyjac bezpiecznik od wentylatora....
    Oto tez się pytał jednak nikt nie napisał który to bezp. (sam przyznaje ze nie wiem czy wogole jest bezp. od samego wentylatora wydaje mi się że od całej klimy ale mogę być w błędzie...)
    Ostatnio edytowane przez tomgtdek69 ; 27-10-2011 o 21:43
    V8 Garage

  9. #19
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Czytam ten wątek już trzeci raz i ręce opadają. A końcówka już porażająca.

    Cytat Zamieszczone przez tomgtdek69 Zobacz posta
    Kolega "Piotr_R" Potrzebował rady na dzisiejszy poranek
    Przecież Klega "Piotr_R" dostał kilka poważnych rad już w pierwszych trzech postach.

    Kompletnie nie rozumiem czemu nie wystarczyło nacisnąć przycisku wyłączającego klimę - jest to niewyjaśnione. Greg podpowiedział oczywistą oczywistość by rozłączyć złączkę wentylatora schowaną po prawej stronie w zderzaku. Nic nie rozumiem i myślę, że mamy do czynienia z jakąś ściemą.
    Jazda z wyjętym termostatem A niby czemu został wyjęty. Bo wiemy tylko, że "padł". Silnik się zagrzał ?? Jeśli tak, to co z pompą ?? Kolega "Piotr_R" potrafił wyjąć termostat, a nie potrafił zdiagnozować czy wisko załącza się prawidłowo
    To są chyba jakieś żarty. :(

    Rada dla Kolegi "Piotr_R" Nie wyruszaj z garażu zanim nie zamontujesz nowego termostatu, zanim nie zreperujesz sobie wentylatora klimy (jeśli musisz i teraz jeździć z włączoną klimą), zanim nie będziesz miał pewności, że auto jest sprawne !!! A - zapomnij o wszelkiego rodzaju tekturach na chłodnicy !!!
    W innym przypadku jesteś na prostej drodze do sporych kłopotów.
    Gra muzyka

  10. #20
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez WojtekD Zobacz posta
    Kompletnie nie rozumiem czemu nie wystarczyło nacisnąć przycisku wyłączającego klimę - jest to niewyjaśnione.
    Wojtek wentylator klimy nie jest zalezny TYLKO od tego przycisku, nawet przy wylaczonej klimie w momencie zagrozenia przegrzaniem silnika tez sie powinien zalaczyc.
    W opisywanym przypadku najprawdopodobniej ten wentylator (starego typu) zasilany jest z kabli "odkurzacza" (potoczna nazwa pompy odsysajacej powietrze na zimnym silniku znajdujacej sie w prawym narozniku E38 V8 po lifcie) stad prawdopodobnie i cala afera :)
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 28-10-2011 o 08:51
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •