Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Problem z pilotem / alarmem w e38. Jak sprawdzic stan oleju w skrzyni.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Rysiek92
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    80
    BMW
    BMW E38 740IL
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski

    Problem z pilotem / alarmem w e38. Jak sprawdzic stan oleju w skrzyni.

    Witam serdecznie. Proszę o pomoc w tym temacie bo szlak już mnie powoli trafia, jestem w kropce. Otóż chodzi o autoalarm i pilot w mojej beemce. Mam do niej standardowy kluczyk/ pilocik ( ten gdzie są 3 przyciski zamykanie otwieranie i otwieranie bagażnika. Gdy kupiłem moją śliczną myślałem ze nie działa pilocik bo bateria słaba albo kluczyk rozkodowany. Próbowałem zakodowac, udała się jedna próba na ja wiem z 50. Lecz nic to nie zmieniło. Pomyślałem że udam się z tym do " fachowców ". Kombinowali sprawdzali, wymieniali moduły nic nie pomogło. Stwierdzili że w moim samochodzie nie ma tej fukcji i że kluczyk jest dorabiany dlatego ma te przyciski. Może i tak, ale jak to jest w takim razie czemu jedna próba zakodowania kluczyka się udała a reszta nie i czemu mam na środku deki rozdzielczej na podszybiu oryginalną diodę od alarmu Bmw która po zamknięciu auta z zamka świeci przez 10 sek i potem gaśnie to w końcu ona może miec ten alarm czy nie , lub co może byc uszkodzone ja już zgłupiałem i nie wiem co z tym zrobic.

    Kożystając z okazji że już i tak temat napisałem wiec nie będę szukał na forum tej sprawy. Jak sprawdzic olej w skrzyni biegów? Silnik 4.0L ten M60 skrzynia ten stary automat bez steptronica tylko z możliwością zmiany na sport jakiś bagnecik czy coś? Z góry dziękuje za odpowiedź

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Sebek ; 25-10-2011 o 17:48

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    pyt 2 w skrzyni nie ma bagnetu.. od spodu w misie skrzyni sa dwie sróby jedna spustowa dróga wlewowa, ta wieksza to wlewowa... sprawdzasz na zimnym silniku właczas klime ogrzewanie szyby zeby obroty zeszły max na dół ( i wlewasz az sie przeleje ).. add1 to moze warto zapytac w aso...

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar Rysiek92
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    80
    BMW
    BMW E38 740IL
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Średnio zrozumiałem Mati o co dokładnie chodzi, co wlewam aż się przeleje ?

  4. #4
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez Rysiek92 Zobacz posta
    Średnio zrozumiałem Mati o co dokładnie chodzi, co wlewam aż się przeleje ?
    Wlewasz specjalny olej do skrzyni !!!
    Gra muzyka

  5. #5
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Czy masz alarm czy nie powinno wyjść po rozkodowaniu numeru vin.
    Poszukaj. Jest na forum miejsce gdzie można to zrobić.

    Jest też opcja podłączenia pod kompa. Tam też powinno być widać coś na temat alarmu.

    Zrób zdjęcie kluczyka. Moduł za schowkiem to jedno a antena w szybie to drugie. Może być problem gdzieś w obwodzie lub samej antenie. Nie spotkałem się aby 7 nie miało fabrycznie pilota.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •