Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Jak to jest w automacie z jazdą na S ?

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia

    Jak to jest w automacie z jazdą na S ?

    Moi Drodzy chcialbym aby ktoś kto to testował podzielił się spostrzeżeniami.Jak to jest w skrzyniach steptronic z jazdą na S...czy jazda na takim trybie bez przerwy nie szkodzi skrzyni i czy spalanie przy spokojnej jeździe jest duzo większe?Dlaczego o to pytam?A to z prostego powodu...otóż pewnie wielu z Was orientuje sie,że w Norwegii generalnie nie jeździ się szybciej jak 80tką...no chyba,że wyskoczy sie na autostradę,wtedy można poszaleć:D 100 na godz.Ale lokalnymi drogami poruszanie się szybciej jak 80 może wyczyścić Ci kieszeń bardzo poważnie i dlatego też moje pytanie jest właśnie takie bo jadąc 60-80 skrzynia non stop przezuca między 4 i 5 biegiem a często jest tak,że jedziesz wolno bo musisz i już jest 5ty bieg i obroty 1300...bez sensu.A jak przeżucę na S to wtedy przy wolnej jeździe nie wskoczy wyzej jak na 4ty bieg i oczywiscie obroty są wyższe i jazda żwawsza i wydaje mi się,że dla silnika lzej i lepiej.Czy taka jazda na S nie szkodzi skrzyni?
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,247
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Po 1. moim zdaniem nie.
    Po 2. nie myślałeś, żeby używać steptronica czyli półautomatu +/- ?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BRABUS
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    864
    BMW
    E32 735iL & Espace4 & K1200RS ;)
    Skąd
    Mwek
    po to jest ten tryb zeby go uzywac - choc osobiscie rzadko uzywam sporta - na steptronicu jezdze bardzo czesto, wtedy mam bieg ktory chce i ktory mi najbardziej odpowiada ;)
    http://7er.pl/signaturepics/sigpic2642_1.gif

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar siwymetal
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    708
    BMW
    E65 745i 2001
    Skąd
    Göteborg,Szwecja
    Ja jeździłem swoją starą 5er z 92,525 non stop na S w Szwecji,gdzie podobnie jak w Norwegii jest dosyć górzyście i powiem,że paliła ok. 0,5-1 litra na 100km mniej niż w trybie normalnym,oczywiście ze skrzynią żadnych problemów.
    Dodam jeszcze,że jak było pod górkę to dostawała pedał w podłogę,bardzo często.Przejechałem nią z 80 000km.

  5. #5
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Nie powinno szkodzić - szkodzi jedynie brutalne pałowanie, ale to niezależnie od trybu skrzyni.

    Zarówno 'D' jak 'S' dostosowują się do sposobu używania pedału przyspieszania przez kierowcę. Zauważyłem że przy spokojnej jeździe, na 'S' bieg V załącza się sporo później, ale na trochę tylko wyższych obrotach niż na 'D'. Czyli automat "znudzi się" powolną jazdą, gdzie nic się nie dzieje i załączy V.

    Istotniejsze jest, że na 'S' redukcja następuje już przy płytkim wciśnięciu pedału - podczas gdy na 'D' dopiero przy głębszym.
    To daje rzeczywiście żwawszą jazdę -- tryb 'S' mi odpowiada, bo szybko się uczy i dużo częściej używam go niż 'M', który stosuję głównie w korku, żeby regulować prędkość toczenia się auta na wolnych obrotach.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    143
    BMW
    bmw e-38 740 11/1999
    Skąd
    Bolesławiec
    kolego jest S to napieraj na S :) jest poto zeby uzywac a nie dla bajery
    producent to testowal i jak by nie zdalo egzaminu to by bylo bez S ;)
    M POWER;)

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Cytat Zamieszczone przez M POWER Zobacz posta
    jak by nie zdalo egzaminu to by bylo bez S ;)
    Coś mi sie wydaje,że to święte słowa :D Dzięki i Pozdrawiam.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  8. #8
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez hatecraft Zobacz posta
    Nie powinno szkodzić - szkodzi jedynie brutalne pałowanie, ale to niezależnie od trybu skrzyni.

    Zarówno 'D' jak 'S' dostosowują się do sposobu używania pedału przyspieszania przez kierowcę. Zauważyłem że przy spokojnej jeździe, na 'S' bieg V załącza się sporo później, ale na trochę tylko wyższych obrotach niż na 'D'. Czyli automat "znudzi się" powolną jazdą, gdzie nic się nie dzieje i załączy V.

    Istotniejsze jest, że na 'S' redukcja następuje już przy płytkim wciśnięciu pedału - podczas gdy na 'D' dopiero przy głębszym.
    To daje rzeczywiście żwawszą jazdę -- tryb 'S' mi odpowiada, bo szybko się uczy i dużo częściej używam go niż 'M', który stosuję głównie w korku, żeby regulować prędkość toczenia się auta na wolnych obrotach.

    yyyyyy jasne?

    1. Na S ma twardo przypisany program i nie adaptuje się skrzynia przy tym trybie. To chyba, że się mylę ale nie czułem nigdy aby skrzynia się adaptowała, zawsze działa tak samo i nie lubi jak na sporcie się ją muli po to skrzynia ma Manual aby sobie dobierać obroty i biegi według uznania.
    2. Jaką piątkę Ci wrzuca skrzynia? Tryb Sportowy korzysta z 4 biegów i piątkę to Ci wrzuci jak przy maksymalnym przyspieszaniu skończą się obroty na 4 biegu tedy skrzynia w celach bezpieczeństwa wrzuci piątkę, robi to z takim opóźnieniem, że lepiej nie wymuszać na niej tego tylko przy końcu obrotów 4 biegu od razu przełączyć na Drive aby skrzynia samodzielnie i normalnie wrzuciła piąty bieg
    Ostatnio edytowane przez coboss ; 27-10-2011 o 09:14
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  9. #9
    Vip Vip Awatar szczurek
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    1,336
    BMW
    e38 740d e39 525d e65 745i pędzlem malowana m5 sznicer gangsta stajl
    Skąd
    wrocek city
    4 bieg przy maxymalnych obrotach to juz pewnie koło 200 na godzine jest prawda?? ja jakoś nie używam steptronika , nie wiem jakoś mnie to nie bawi, po to jest automat zeby rękę mieć na kolanie pasażerki a nie na gałce :)
    codziennie rano budzę się piękniejszy, ale dzisiaj to już przesadziłem :P

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Haha, Szczurek dobre spostrzeżenie :D
    Na S, skrzynia podtrzymuje wyższe obroty silnika i chętniej redukuje. No i raczej możesz być spokojny o trwałość skrzyni. Po to ktoś wymyślił ten tryb pracy.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •