Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: 3.5 v8 m 62 z vanosem czy bez ?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    33

    3.5 v8 m 62 z vanosem czy bez ?

    witam ,mam pytanko czy występowały silniki jak w tytule ? czy to normalne ze vanos słychać, taki pomruk jak silnik pracuje na wolnych obrotach ? czy to znaczy że to koniec życia motoru ?przebieg faktyczny 137 tys.auto z 99 r> w aucie przed liftem z taki samym silnikiem nic nie słychać .

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38, M62B44TU, 2000r
    Skąd
    Aachen

    Re: 3.5 v8 m 62 z vanosem czy bez ?

    Cytat Zamieszczone przez marcinesko
    witam ,mam pytanko czy występowały silniki jak w tytule ? czy to normalne ze vanos słychać, taki pomruk jak silnik pracuje na wolnych obrotach ? czy to znaczy że to koniec życia motoru ?przebieg faktyczny 137 tys.auto z 99 r> w aucie przed liftem z taki samym silnikiem nic nie słychać .
    M60 B30 = bez Vanosa
    M60 B40 = bez Vanosa
    M62 B35 = bez Vanosa
    M62 B44 = bez Vanosa
    M62TU B35 = single Vanos (9/98-7/01)
    M62TU B44 = single Vanos (9/98-7/01)

    Zaden M62 w e38 nie ma podwójnego Vanosa. Pojedyncze Vanosy montowane były na wałku (wałkach) wlotowym.
    Jedynie M52B28 po lifcie miał podwójny Vanos. Przed liftem- pojedynczy na wałku wlotowym.
    Jak jest z silnikami V12 i Vanosami- tego nie wiem.
    Tutaj jest troche info na temat silników.
    Jeśli Vanos sie tłucze, ale poza tym nic sie nie dzieje- to nic strasznego. To podobno normalka.

    PS: Jesteś pewny, że to vanos a nie np. katy albo coś innego?

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    33
    raczej vanos słychac go z przodu silnika nie tak mocno ale słychać ale jak mówisz żeto norma z tym grzechotaniem to mam nadzieje że wszystko ok ,co taki vanos daje dla silnika jest on bardziej elastyczny bo raczej mocy mu nie dodaje ? ,jeszcze mam problem zwiazany z tym ze jak dodaje gazu to wkręca sie na obroty ale max 4 tys ,powyżej dusi się ,jak dodam szybko gazu to dławi go mocno i wogóle cieżko na obroty go posadzić ,na wolnych obrotach chodzi równiutko ,dodam ze auto stało pod płotem blisko 8 miesiecy prze odstawką silniczek pracował ok ,przepłukałem przepływomierz filtr powietrza zmieniony ,moze pompa paliwa ? odkręzałem pokrywy swiec wygląda to na dziewiczy region nie zaglądany nigdy suchutko i swieci sie wszystko jak by dopiero z fabryki wyszło ,dzieki za radę

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •