Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Wymiana wtrysków na Hana , Zielone czy niebieskie ?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    154
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Lublin

    Wymiana wtrysków na Hana , Zielone czy niebieskie ?

    Witam przymierzam się do wymiany wtrysków z Magic jet na Hane bo słyszalem że są dużo lepsze i można zmniejszyć odrobine spalnie więć z tąd pytanie Hana Niebieskie czy zielone bo mam możliwośc kupienia niebieskich ale ktoś na forum wspominał że są za mocne. A chciałbym dobrać odpowiednie i jak wyglądało by wtedy ciśnienie na reduktorach bo nie wiem na jakim lepiej jezdzić. Silnik M62 4.4 Dwa parowniki kme Silver i sterownik Stag 300 Plus

  2. #2
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    W informacjach o produkcie musi byc podane do jakiej mocy lub pojemnosci na cylinder - jaki kolor wtrysku.

    Oblicz to dla swojego silnika i po problemie.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    154
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Lublin
    - dla pojemności silnika 2,000cc ~5,400cc - kolor niebieski
    Wydajność wtryskiwacza to 40-60KM/cyl.
    Dla ciśnienia 0,8/1,0/1,2 bar (przy maks.obciążeniu)
    Właśnie znalazłem tylko to i różni się napewno tym że może obsłużyć wiecej koni ale zastanawiam sie czy ma to jakis wpływ sesli bedzie mniejsze ciśnienie na reduktorze ?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    Podbijam temat, mam wtryskiwacze których zdjęcie widać poniżej i chciałbym je wymienić na wtryskiwacze Hana. U gazownika policzyli mi za taki manewr ok. 1300zł, co przy cenie samych wtryskiwaczy na poziomie ok. 700zł w Megapolu wydaje mi się kosmiczną ceną.



    Pytanie czy wymiana wtyrsków na Hana w tym przypadku sprowadzi się jedynie do przepięcia rurek idących do kolektora oraz rury zasilającej gaz? Oczywiście potem będę potem jechał to zestroić.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    98
    BMW
    740iA
    Skąd
    podlasie
    Jeśli chcesz zrobić to porządnie to trzeba kupić hany pojedyncze, do tego adaptery, nowe, równe wężyki, lepsze filtry i rozdzielacze.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez pysiek Zobacz posta
    Jeśli chcesz zrobić to porządnie to trzeba kupić hany pojedyncze, do tego adaptery, nowe, równe wężyki, lepsze filtry i rozdzielacze.
    Dlaczego pojedyncze wtryskiwacze to lepsza opcja niż zestaw na 8 garów?

    8 garów:
    http://www.drypa.pl/produkt4705_WTRY...cylindrow.html
    Pojedyńcze:
    http://www.drypa.pl/produkt3965_HANA...tekEuropa.html

    Mogę się mylić ale z tego co widzę to wtryski są identyczne, zestaw na 8 garów ma po prostu listwę do której są podpięte 4szt.

    Co do wężyków to szukałem potwierdzenia że ma to znaczenie, podobnie przy demontażu kolektora zauważyłem, że porty do gazu w kolektorze nie wszędzie są wywiercone na tej samej wysokości. Myślę że różnica wynosi ok. 1-1,5cm, w większośći jest na tej samej wysokości, 2-3 gary mają odchył. Czy to się kwalifikuje do poprawki czyli zakup drugiego kolektora, czy można zostawić? Nie wiem kto ten gaz zakładał w tym aucie ale chętnie bym z nim zamienił parę słów.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    98
    BMW
    740iA
    Skąd
    podlasie
    Zasada jest taka, że nawierty w kolektorze robisz jak najbliżej wtryskiwaczy benzynowych i możliwe pod tym samym kątem, żeby gaz przypadkiem nie miał pod górkę.
    Po prostu wiercili ci jak wiertarka podeszła bez zdejmowania kolektora.
    Tutaj masz poprawnie zamontowaną instalację z pojedynczymi hanami(+ to króciutkie wężyki wtryskiwacz-kolektor,łatwiejszy serwis pojedynczego wtryskiwacza, możliwość ładnego upchania pod osłoną).
    Zdjęcia zapożyczone z innego forum.






  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    Dopiero teraz zauważyłem odpowiedź, dzięki Kolego. Strasznie badziwnie mam te nawierty zrobione, faktycznie wydaje się że kąt jaki obrali zależał w dużej mierze od tego ile było miejsca na ustawienie wiertarki. W takim razie zamawiam sobie "nowy" kolektor i niech mi gazownik to ładnie ponawierca.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    106
    BMW
    e38
    Skąd
    sokołów podlaski
    U mnie zakładali pojedyncze zielone hany z tym że rurki między wtryskiem gazowym a krućcem wkręconym w kolektor są jak najkrótsze-ma być bardziej dokładny. Po zdjęciu osłony praktycznie wcale nie widać wtryskiwaczy jedynie wężyki doprowadzające gaz.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    Ma to sens. Zabieram się za zakup potrzebnych części żeby zrobić to samemu. Gazownik chciał za taki manewr przeszło 1,5tys co wydaje mi się nielogiczne. Wiadomo że sam tego stroić nie będę.

    Mógłby ktoś rzucić okiem i potwierdzić że dobrze myślę? Silnik M60B40.

    Wtryskiwacze:
    http://www.drypa.pl/produkt4696_WTRY...ek_Europa.html

    Rozdzielacze (wyjście zew. 7mm, wew. 4mm). Próbuję ustalić jaką średnicę zasilenia i wyjścia mają wtryskiwacze, rozumiem, że też powinno być ok. 4mm?
    http://www.drypa.pl/produkt1475_WTRY...ry_Romano.html

    Wąż listwa-wtryskiwacz wtryskiwacz-kolektor. Brać o 1mm za ciasny czy lepiej 7mm?
    http://www.drypa.pl/produkt3887_WEZE...h_Fighter.html

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •