Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Samo jeżdżące bmw

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Picollo
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    242
    BMW
    e38 2.8i 2000r
    Skąd
    Witnica/lubuskie

    Samo jeżdżące bmw

    Jakiś czas temu wystąpił problem w mojej buni że przy gaszeniu auta ona znów chciała odpalić i tak się zdarzało raz na jakiś czas.
    Po jakimś czasie autko zamknięte i pozostawione na biegu nagle próbuje odpalić i tak zwanymi kangurkami autko dojeżdża do płotu sąsiada gdzie się zatrzymuje.
    Po tym wszystkim po przekręceniu zapłonu kontrolki się zapalają i brak rozruchu. Mechanik stwierdził że kostka od stacyjki jest walnięta i ona zrobiła zware więc autko sobie pojechało a teraz przez nią nie można jej odpalić. Więc tu moje pytanie co to mogło być? bo okazało się że kostka jest ok tylko rozrusznik był do naprawy dokładnie skopcił się szczotko-trzymacz po wymianie jest ok autko pali bez problemu

  2. #2
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Cytat Zamieszczone przez Picollo Zobacz posta
    tu moje pytanie co to mogło być? bo okazało się że kostka jest ok tylko rozrusznik był do naprawy dokładnie skopcił się szczotko-trzymacz po wymianie jest ok autko pali bez problemu
    Pytanie i odpowiedź :) dobre dobre.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Picollo
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    242
    BMW
    e38 2.8i 2000r
    Skąd
    Witnica/lubuskie
    konkretnie chodzi mi o to co powodowało odpalanie auta przy jego gaszeniu i jaki jest powód że w momęcie kiedy auto jest zamknięte samo odpala???

  4. #4
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez Picollo Zobacz posta
    bo okazało się że kostka jest ok
    Kostka to jedno, a wnętrze stacyjki to inna sprawa. Może tam jest problem.

    Cytat Zamieszczone przez Picollo Zobacz posta
    skopcił się szczotko-trzymacz
    To nie tłumaczy samoczynnego uruchamiania rozrusznika. Żeby uruchomić rozrusznik, trzeba podać +12V na zacisk elektromagnesu rozrusznika.
    Jak jest zwarcie w stacyjce albo na elektromagnesie, to rozrusznik może kręcić, ale żeby szczotkotrzymacz? Bez załączenia elektromagnesu szczotki nie mają prądu, a koło zębate rozrusznika nie zazębi się na kole zamachowym.
    Może też jakiś moduł wariować i uruchamiać rozrusznik "bez rozkazu".
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Picollo
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    242
    BMW
    e38 2.8i 2000r
    Skąd
    Witnica/lubuskie
    No nie wiem mechanik po wyjęciu rozrusznika i rozebraniu go pokazał mi jakąś część starą i nową zapytałem co to jest i on powiedział szczotko-trzymacz niby on się sfajczył w momencie gdy auto próbowało odpalić i pod czas kręcenia rozrusznikiem trafiło na opór płotu na którym auto się zatrzymało.
    Po wymianie w/w części auto zaczęło normalnie kręcić lecz na biegu już nie zostawiam bo mam obawy że znów samo będzie chciało odpalić i odjedzie.
    Jeśli coś podobnego się zdarzy to jakiego modułu szukać i gdzie??

  6. #6
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Pierwsze podstawowe pytanie - czy silnik miał większe obroty jak na rozruszniku czy po prostu kręcił się od rozrusznika?
    Miałem przypadki że silnik dostawał samozapłonu od dużej ilości nagaru na świecach ale żeby palił musi być zasilanie sterownika i zgoda na odpalenie.
    W Twoim przypadku opcja kostki stacyjki jest najbardziej prawdopodobna.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Picollo
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    242
    BMW
    e38 2.8i 2000r
    Skąd
    Witnica/lubuskie
    wiesz co nie wiem pamiętam tylko tyle że w momencie przekręcenia stacyjki na pozycje zero to silnik nagle kręci do odpalenia. Czy mogło być coś uszkodzone w rozruszniku czy coś mogło powodować zwarcie w rozruszniku? Bo narazie jest ok ale jeśli przy gaszeniu znów zacznie próbę odpalania to nie wiem co ja już mam z tym zrobić bo jeśli chodzi o kostkę to nigdzie takiej nie mogę dostać

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Picollo
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    242
    BMW
    e38 2.8i 2000r
    Skąd
    Witnica/lubuskie
    28.10.2011 w momencie gdy gasiłem auto problem ponownego odpalenia znów się powturzył co to może być o co tu chodzi???:

  9. #9
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    To nie wina rozrusznika. Albo kostka stacyjki albo zwarcie w instalacji.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    283
    BMW
    Polonez Caro
    Skąd
    Inobrynno
    Rozkrec stacyjke i szukaj kabli, moga byc nadpalone, skruszone itp sam ostatnio mialem problemy, ale to z gazem przez kilka tygodni mi sie wylaczal bez powodu i nie chcial zalaczyc - po dokladnych ogledzinach kabel gdzies na dole przy silniku byl, oslonka sie stopila i czasami sie przyklejal do goracego silnika robiac zwarcie i gaz nie dzialal ;) a jeszcze kiedys mi sie autko samo otwieralo i tez przez kabelki. Posprawdzaj wszystkie kable dokladnie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •