-
Zaawansowany Użytkownik
740 jest w stanie spalić na trasie prawie tyle co 728 i nie ma w tym nic dziwnego.Różnica będzie spora przy jeździe miejskiej. Na trasie przy większych prędkościach 4-ro litrowe V8 spali mniej niż 1,6 a to dlatego ,że V8 to spacerowa jazda np.przy 170 km/h a dla 1,6 będzie to kres możliwości i inna prędkość obrotowa.Im cięższy samochód tym większe spalanie na miejscu. Jeżdżę 728 codziennie i leje 10 l na każde 100km. Co do 520i to spalało przy tych samych warunkach trochę mniej bo poniżej 9l. W przypadku tych aut spalanie zgodne jest z danymi podawanymi przez producenta gdzie dla 728i przewidziane jest średnie spalanie na poziomie 10l.Dane dla 740 to 18,1/9,2/12,5 ; 728i 13,7/7,9/10,0 - sprawdziłem i jest to osiągalne dla tych modeli.Przy oponach zimowych 16`` i szerokości 205 spalanie było niższe o ok.0.5l. niż 17`` 225 więc szerokość opon oczywiście wpływa na spalanie.Spalanie rzędu 18-20 l miałem w Audi A8 D3 4,2 quattro przy tempomacie typu cegła na miejscu:)
Ostatnio edytowane przez Bingo ; 27-06-2014 o 08:17
Uprawnienia umieszczania postów
- Nie możesz zakładać nowych tematów
- Nie możesz pisać wiadomości
- Nie możesz dodawać załączników
- Nie możesz edytować swoich postów
-
Zasady na forum