Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: pomocy nie odpala BMW 740D

  1. #11
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Bardzo rzadko kopcenie na biało jest powodem nieszczelnych przelewów.
    Kopci na biało jak jest problem z kompresją lub uszkodzona uszczelka pod głowicą oraz przestawiony rozrząd.

    Moim zdaniem to jest poważna usterka mechaniczna silnika a nie układu wtryskowego. Jedź do mechanika na pomiar kompresji.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  2. #12
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Jak mocno przelewa też potrafi kopcić na biało. Do tego dochodzi twardy stuk, jakby panewki
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #13
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez seban123 Zobacz posta
    EWS nie ma prawa zgasić silnika w czasie jazdy. Może być problem z pompą ale w progu. Jak masz jakieś pytania to pisz.
    740d nie ma pompy w progu
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    16
    BMW
    740d
    Skąd
    ŁODZ
    Koledzy a czujnik polozenia walu ?? moze tu jest problem.

  5. #15
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Jak diesel ma za dużą dawkę to kopci ale na czarno.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  6. #16
    Vip Vip Awatar szczurek
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    1,336
    BMW
    e38 740d e39 525d e65 745i pędzlem malowana m5 sznicer gangsta stajl
    Skąd
    wrocek city
    Ja obstawiam slab jakosc paliwa! zalej go vpowsrem dizlem odpal na plaka i daj jej pochodzic troche. zrobilo sie chlodniej i wlasciwosci paliwa sie zmieniaja. Mysle tez nad sama pompa. pompka noskiego cisnienia poda paliwo do ppmpy wysokiego przy starcie
    pochodzi troche skonczy sie paliwo podane i koniec. pompa wtryskowa(czyt. wysokiego cisnienia) jest juz za slaba aby zasysac z baku. taka moja diagnoza
    codziennie rano budzę się piękniejszy, ale dzisiaj to już przesadziłem :P

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    877
    BMW
    730D
    Skąd
    RADOM
    ja miałem podobnie ale w 730 nie chciał palić,powód padły dwa wtryski,lały,żeby odpalić ściągałem klemę minusową na noc rano zakładałem i odpalał dojechałem do serwisu i tam już go wpychali do stanowiska diagnostycznego,tam wyszły te wtryski.
    730

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    395
    BMW
    BYŁO E31 -850i 1991r, 740D E38 2000r . Obecnie 4x4 pajero ... szukam BMW
    Skąd
    Elbląg
    podpinam się pod temat, podobna sytuacja u mnie 740d rok 2000 jade aż nagle silnik gaśnie ale przed uruchomieniem zastanawiająco długa zasysał paliwo. obstawam ze padła pompa ale teraz pytanie która ...

  9. #19
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez CICHY83 Zobacz posta
    obstawam ze padła pompa ale teraz pytanie która ...
    Dosyć niedawno miałem ciekawy przypadek. Klient przywiózł 740d. Jak muskało się pedał gazu oraz na postoju silnik pracował normalnie.
    Jak przycisło się mocniej pedał gazu w czasie jazdy, potrafił zgasnąć. Problemem okazała się błahostka, mianowicie filtr paliwa. Po wymianie objawy ustąpiły.

    W 740d nie ma pompy w progu. Pompa CR na silniku zasysa paliwo bezpośrednio z baku(jak w starych dieslach). Pompa w baku służy do przelewania paliwa z komory do komory.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    45
    BMW
    E38 740D & Nissan Skyline R33 Drift Spec
    Skąd
    Wrocław
    U mnie to samo.Auto przerywało muliło sie a czasem nawer zgasło...Wymienione wczoraj: Filtr paliwa, filtry powietrza, oleju+olej i jak ręką odjał :) Nie to auto

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •